Фейкове відео від топ-пропагандистки скабєєвої про те, що солдати ЗСУ влаштували тир у школі – Без Брехні
ДніпропетровщинаФактчекФактчек-регіон

Фейкове відео від топ-пропагандистки скабєєвої про те, що солдати ЗСУ влаштували тир у школі

Днями на розкрученому телеграм-каналі топ-пропагандистки рф скабєєвої, який має понад 200 тис підписників було поширене відео, де нібито українські військові влаштували тир у спортзалі школи. Чому це фейк і фальсифікація далі у матеріалі.

 

Слід наголосити, що аналогічні відео розганялися пропагандою навесні цілою хвилею. То «зсушники» закопували свого товариша за відмову йти в бій, то лупцювали «побратима» за те що він «здавав Херсон», то погрожували жінці в авто за те, що вона розмовляла російською. Про ці вкиди ми підготували матеріали з викриттям.

Їх мета зрозуміла – дискредитувати ЗСУ, виставити їх нацистами, вбивцями і т.ін. Свіже відео того ж гатунку – мовляв, подивіться, українські вояки влаштували тир у спортзалі школи – нічого святого.

Проте, у таких постановках, пропагандисти проколюються на деталях. З цим відео вийшло аналогічно.

Тож, у сюжеті нібито солдати ЗСУ у приміщенні, яке дійсно нагадує спортзал, влаштували тир – поставили стійку біля стіни, на якій поклали яблуко і цілять в нього з автомату, вистрелюючи чергу за чергою.

Чому це відео – фальстфікація?

  1. Воїнські знаки. Двоє солдатів у відео показані швиденько похапцем. Але можна розгледіти форму тих, хто виконує стрільбу. І вона більше нагадує одяг гопника ніж солдата. Чоловіки у формі не мають знаків відмінності по чину або приналежність частині. Лиш на секунду видно шеврон на правому рукаві одного з них і все. Більше знаків, нашивок, шевронів, позначок – немає. Так не буває. Зараз солдати мають декілька шевронів, нагрудні наліпки, наліпки звань.

Крім того, на солдатах немає кольрових смуг скотчу.

  1. Екіпіровка. Солдати у кадрі, як то кажуть – на легку. На них немає обвісу, ременів, розгрузок, плитоносок, наколінників і т.ін. Не видно цього екіпірування і десь у залі – можливо вони йог зняли. Ні! Форма видно що хоч і не нова, але чиста без слідів перебування в окопах. Це теж насторожує.

До того ж, за нашим досвідом – у всіх попередніх відео, про які ми згадували, у фейкоробів була одна й та сама проблема – «актори» в кадрі, що зображають військових не мають відповідного екіпірування. Тому це другий маркер неправдивості.

  1. Поведінка. Солдати, які стріляють попадають у кадр на декілька секунду, але у цей момент можна побачити, що вони ведуть себе зухвало, пихато. Мовляв ми зараз тут як пальнемо. І це нарочито кидається в очі. Складається враження, що саме це і хотіли показати «режисери».
  2. Локація. Вона не відома, немає елементів ідентифікації.
  3. Мова. В останніх секунда відео, коли вже відбулося влучання у яблуко уривками через стрілянину чути слова «яблоко…» і воно вимовляється через «о». Тобто в російському варіанті, що теж не додає правдивості відео.

ВИСНОВОК

  • Поширене відео – чергова фальсифікація пропаганди направлена на дискредитацію ЗСУ, навішування на них негативних ярликів.
  • Відео містить явні ознаки фейковості – чимало деталей відрізняються від реальних.  

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання “ЕКСПЕРТ-КР”

 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja