Фейкове відео з губернатором Техасу, який радить Байдену повчитися у Путіна – Без Брехні
Фактчек

Фейкове відео з губернатором Техасу, який радить Байдену повчитися у Путіна

Днями російськими соцмережами та Х твіттером розійшлося відео виступу губернатора Техасу Грега Еббота, де він нібито порадив Байдену повчитися у Путіна дбати про власні національні інтереси.

Про це можна дізнатися з «любʼязно» накладених на відео російських субтитрів та почути голос, схожий на губернатора. Самого губернатора на словах про Путіна в кадрі немає, в цей момент там показують незаконних мігрантів, які бредуть річкою до американського берега, вкритого колючим дротом. Речення про Путіна – підробка. 

 

Відео з губернатором – це його включення в ефір каналу Fox News ще за 4 січня. Під час ефіру містер Еббот розповідав про катастрофічний наплив мігрантів до Техасу, справді лаяв Байдена за помилкову міграційну політику, радив президенту США виконувати закони. В оригінальному відео, яке викладене на офіційному ютуб каналі Fox News, цитати про Путіна немає. https://bit.ly/3HNIZ7A 

Щоб упевнитися, що вони її не вирізали ми перевірили хронометраж

Виступ губернатора тривав 4 хвилини. На екрані під логотипом є годинник, який почергово показує час в різних часових поясах США. Там з’являються 7 PT,8 MT,9 CT та 10 ET година відповідно. Але хвилини, незалежно від пояса, показуються однакові. Отже 7:08 PT починається на :36 секунді ефіру. Коли минає хвилина ефіру, на екрані показують час 07:09 PT, це відповідає 1 хвилині 36 секунді ефіру у ютубі. Тобто хвилина запису відповідає повній хвилині ефіру, нічого не вирізано.

 Далі фейкарі вставили відеофрагмент та голос “губернатора”.
На відео на початку 09 хвилини (10:09 ET на екрані) демонструють чоловіка, який спускається по драбині. В цей момент угорі кадру видно авто, а в стрічці показують не новини, а Fox fact: повідомлення про те, що Техас протягом 2022 року перевозив мігрантів у міста під керівництвом демократів.

У фальшивому відео в цій же сцені з чоловіком екранний годинник показує  08 хвилину (7:08 PT), але ту саму стрічку фактів про перевезення мігрантів. Слід зазначити, що потягом восьмої хвилини цього повідомлення не було. Тобто тут фейкарі наклали годинник. Це потрібно, щоб «збільшити» тривалість восьмої хвилини для подальшої підробки.  

Наступним фрагментом на фейковому відео показують людей у річці, на екранному годиннику все ті ж 08 хвилин (7:08 РТ). На оригінальному відео цих кадрів взагалі немає, тобто вони вставлені. Саме в цей момент звучить речення з похвалою Путіна нібито голосом губернатора. Щоб вставити зайве речення в промову губернатора, вставили і відео тривалістю 8 секунд. Далі відео знову синхронізується з оригінальним і на ньому показують час :09 хвилин (9:09 СТ) та кадр з наступним чоловіком, що злазить по драбині.


Має значення також логіка виступу. На початку виступу Еббот скаржиться на демократів, які підтримують сучасну міграційну політику, але коли мігранти приїздять до них у міста, то прагнуть повернути їх до Техасу. А в Техасі за день мігрантів прибуває більше ніж у Нью-Йорк за тиждень. Саме до цієї заяви в стрічці новин показують інформацію про те, що Техас протягом 2022 року переправив понад 80 тисяч мігрантів до міст, якими керують демократи. Далі губернатор говорить : «Є лише одна причина, чому це відбувається, це те, що Джо Байден скасував усі чотири політики Дональда Трампа , які призвели до найменшої кількості незаконних перетинів кордону за 40 років: політика «Залишайтеся в Мексиці» , політика «Титул 42», кінець «Зловити та відпустити» та будівництво прикордонної стіни.

І одразу після цього заявляє: «Якби адміністрація Байдена дотримувалася імміграційних законів, прийнятих Конгресом , мери Нью-Йорка, Нью-Джерсі та Чикаго тощо, не мали б цих проблем».
Тобто за логікою виступу тут просто немає місця звинуваченню Байдена, в захопленні зовнішньою політикою на шкоду внутрішній. Адже Еббот чітко каже “єдина причина – скасовані закони, а рішення – дотримуватися Байдену імміграційних законів”. До чого тут Путін?

Помилился фейкарі і в озвучці: “губернатор” пропустив означений артикль the перед словом президент. Голос сказав “If only president had been dealing with internal problems” замість “If only the president”.
Незграбною, на думку американських фактчекерів, є й побудова фрази: “Байден повинен НЕ намагатися грати з Путіним, у якого йому потрібно вчитися працювати на національні інтереси». https://bit.ly/492NwyP

 

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja