Фейкове визнання для фейкової «республіки» або що таке «представництво ДНР» у світі – Без Брехні
Пропаганда-СТОПФактчек

Фейкове визнання для фейкової «республіки» або що таке «представництво ДНР» у світі

Угрупування «ДНР», яке де-факто контролює Росія, також як і «ЛНР», є невизнаними жодною країною ООН. Проте угрупування час від часу намагаються відкрити свої філії у різних європейських країнах, що подається у місцевих донецьких та луганських ЗМІ як ознаки міжнародного визнання. 

З 2016 року до теперішнього часу в «ДНР» оголосили про відкриття свої представництв у Остраві (Чехія), Турині та Вероні (Італія), Афінах (Греція), Гельсінках (Фінляндія) та Марселі (Франція). Зазвичай відкриттям цих філій займаються проросійські активісти або депутати.

Чи дійсно ці «представництва» є офіційними і визнаними, чи це черговий пропагандистський фейк – з’ясовували фахівці «БезБ».

ВЕРДИКТ: ФЕЙК / МАНІПУЛЯЦІЯ 

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

Франція

Прокурор Франції звернувся в прокуратуру округу Екс-ан-Прованс з позовом про судову ліквідацію так званого «представництва ДНР», яке було урочисто відкрите 25 вересня 2017 року. В посольстві Франції наголосили, що країна залишається відданою суверенітету України в межах її визнаних кордонів і не підтримує «Л-ДНР». Проте суд міста Екс-ан-Прованс вирішив не закривати так зване «представництво ДНР», яке зареєстровано в Марселі як «асоціація», тобто громадське об’єднання.

Це відбулося тому, що закон про свободу громадських об’єднань дозволяє реєстрацію у Франції громадського об’єднання, яке представлятиме інтереси того чи іншого суб’єкта. Втім така реєстрація не означає офіційного визнання цього суб’єкта Францією. Наразі французька влада намагається закрити «представництво ДНР» у Марселі. У січні 2019 року французька прокуратура знову висунула вимогу закрити «представництво».

Чехія

28 червня 2017 року Краєвий суд Острави заборонив діяльність громадської організації «Почесного консульства ДНР» та ліквідував її. Організація була відкрита в вересні 2016 року. Ще раніше на події відреагували в міністерстві закордонних справ Чехії.

«Суб’єкт, який називається деяким «представницьким центром» або «представництвом» так званої Донецької народної республіки, згідно з нашою інформацією, є лише зареєстрованим об’єднанням згідно з Цивільним кодексом Чехії, зареєстрованим районним судом в Остраві під назвою “Zastupitelské centrum DNR, z.s.” і не може розглядатися як дипломатична місія або консульська установа, а МЗС не підтримує і не буде підтримувати будь-які відносини з “Центром”», – йдеться у заяві на сайті МЗС Чехії.

Греція

Офіційний сайт МЗС Греції опублікував заяву, в якій спростував інформацію «ДНР» про відкриття «представництва» 21 березня 2017 року.

«Будь-які дії, що підривають територіальну цілісність України, повністю суперечать твердій позиції грецького уряду щодо територіальної цілісності України. Повідомлення інформаційного агентства про те, що вищезгадана невизнана організація відкриває «офіційну» делегацію, явно не відображає реальність ситуації», – наводяться слова офіційного представника МЗС Греції Стратоса Ефтіміу.

Італія

15 грудня 2018 року посол України в Італії Євген Перелигін спростував інформацію про реєстрацію «представництва».

«Ніякого представництва “ДНР” або іншої фейкової республіки на території Італії станом на сьогодні не зареєстровано. Я маю цю інформацію як від центральних, так і місцевих органів влади», – заявив він в ефірі телеканалу «112. Україна».

Офіційного спростування на сайті МЗС не було.

Але «ДНР» знайшла спосіб відкрити свою організацію в іншому італійському місті – Вероні.  У лютому 2019 року Україна надіслала до МЗС Італії запити до префектури та квестури Верони, «в яких висловлюється протест проти антиукраїнських провокацій спрямованих на підрив загальноєвропейської позиції на підтримку територіальної цілісності Української держави, з’ясовується юридичний статус цього «представництва».

Фінляндія

У грудні 2017 року в МЗС Фінляндії заявили, що «представництво «ДНР» у Гельсінкі не має юридичної сили. Інформацію про це підтвердив посол України у Фінляндії Андрій Олефіров ще до того, як ЗМІ «ДНР» повідомили про «офіційне» відкриття «представництва».

«Дипломатична місія може бути створена тільки між країнами, що встановили дипломатичні відносини, і тільки за взаємною згодою», – сказав керівник відділу комунікацій МЗС Фінляндії Вес Хяккінен.

Міністерства закордонних справ усіх вищезазначених країн визнали ці «представництва ДНР» незаконними. Як бачимо, влада цих країн не у всіх випадках змогла добитися ліквідацій філій «ДНР», але їх не визнають офіційними представництвами, а підкреслюють, що це лише організації, які не мають дипломатичних статусів.

Тим часом «ДНР» анонсувала відкриття чергової організації – «представництва» в Берліні…

 

Автор: Аліна Хованська

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja