Фейкове звернення українських солдат нібито до Зеленського – Без Брехні
Фактчек

Фейкове звернення українських солдат нібито до Зеленського

У мережі Фейсбук днями було поширене, на якому троє чоловіків у військовій формі звертаються до президента України, але говорять  російською мовою. У верхній частині відео написано: «Нарешті ЗСУ почали розуміти, що до чого!». У відео кажуть, що президент дав їм стару зброю та техніку, яка не працює. Один із учасників відео каже, що тут гинуть люди, справжній ворог у Києві, тож настав час йти на Київ.

Враховуючи, що відео опубліковано зараз, то у користувачів складається враження, що дія відбувається у поточний час, а люди у формі звертаються до нинішнього Президента України Володимира Зеленського. Хоча самі учасник події не називають прізвище очільника держави. Тож, до кого зверталися люди у формі, чи то дійсно військові Збройних сил України та чи було відео записане у поточний період війни з росією – далі у матеріалі.

 

З фрагмента, яким поділився фейсбук-користувачі, неясно, до якого президента звертаються учасники, проте прикладений текст і контекст про те, що зараз в Україні триває війна, справляють враження, що звернення адресоване Володимиру Зеленському.

Насправді, повну версію поширеного відео було опубліковано на YouTube-каналі Андрія Грачова 28 лютого 2015 року. http://surl.li/lwkif

Андрій Грачов є одним із учасників зазначеного відео. На його YouTube-каналі можна знайти й інші відео за його участю.

Повне відео триває 12:37 хвилини, а з 5:00 хвилини чути, як солдати звертаються до тодішнього президента України Петра Порошенка. http://surl.li/lwkio

Солдати звертаються до президента з проханням приїхати до них на один день та подивитися, що відбувається, в яких умовах вони перебувають. Вони кажуть, що Порошенко не зміг навести лад у країні в той час, як на виборах це було його головне гасло. Фрагмент відео, яким поділилися у Facebook, розпочинається з 10:49.

Автор виклав ще кілька відео з фронту. З опису ми дізнаємося, що солдати в зоні АТО (термін, який використовувався у 2015 році для позначення антитерористичної операції в Луганській та Донецькій областях, контрольованих проросійськими сепаратистами), дислокуються біля Донецького аеропорту та розповідають про ситуацію на тій місцевості. Автор відео Андрій Грачов опублікував звернення до Порошенка також і 6 березня.

ВИСНОВОК

Поширений фрагмент відео є частиною реального сюжету, проте він був записаний та опублікований у 2015 році і до подій повномасштабної війни в Україна, яка розпочалася 24 лютого 2022 року не має жодного відношення.

У відео солдати ЗСУ звертаються до тодішнього Президента України Порошенко, а не до Зеленьского, як то хотіли скласти враження поширювачі вкиду.

Аналогічні сюжети, які побудовані або на реальних відео, або повністю є фальсифікованим російська пропаганда активно поширює в інфорпросторі України з метою дискредитації влади держави та військового керівництва. Мета – посіяти зневіру у пересічних українців.   

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja