Фейкове звільнення Олешок та Каховок: небезпечний хайп від політиків – Без Брехні
Фактчек

Фейкове звільнення Олешок та Каховок: небезпечний хайп від політиків

Вчора ввечері ТГ-каналами почала поширюватися сенсаційна новина – Олешки звільнено! На підтвердження показували привітання для містян цілого голови міськради Євгена Рищука. 

Щоправда лише скріншот його повідомлення. На самій сторінці у фб цього повідомлення вже не були. Вірніше пан Рищук замінив картинку на прапор з тризубом. А ще він кілька разів міняв текст допису. Спершу в нього були “ОЛЕШКИ”,  потім “ОЛЕШКИ – то є Україна”, зрештою просто “Україна”. Ну не видаляти ж пост, який набрав тисячі лайків, вірно? Хайп понад усе.

Це повідомлення, а саме скріншот першої версії з привітанням олешківчан, підхопили ЗМІ, не перевіривши оригінал, а довірившись тим же тг-каналам. Це окрема ганьба, коли ЗМІ замість надавати, на відміну від анонімних тг-каналів, перевірену інформацію, самі споживають та ретранслюють чутки та фейки саме з Телеграму. Такими репостами місія та значення ЗМІ, як постачальника достовірних новин, дискредитується остаточно. Адже підозрілі Телеграм-канали люди й самі почитають, а офіційне підтвердження ще йдуть шукати «в новинах».

Пізніше вже й Арестович «підтвердив» звільнення Олешок, посилаючись не на Генштаб чи хоча б «джерела в ОП», а на той же пост Рищука. Він викрутився наступним чином: “ЕСЛИ мэр Олешек сказал правду, и Олешки освобождены, то это означает, что передышки оккупантам никто давать не собирался”.  Це ще раз демонструє компетенції та рівень доступу до інформації «радника».

 

Та на цьому вечір фальшивих перемог не закінчився.

Воїн ЗСУ, та одночасно радник голови Херсонської військової адміністрації, депутат Херсонської обласної ради Сергій Хлань о 22:56 написав ще більшу перемогу:

“Херсонщина. Готові? Каховка! Нова Каховка!!! — 🇺🇦 Слава ЗСУ!”

Його оригінальний пост доступний і зараз, попри те, що десятки коментаторів вимагали не шкодити роботі ЗСУ та не наражати місцевих людей на небезпеку. Начитавшись про «звільнення» від офіційної особи – депутата – каховчани можуть   передчасно побігти зустрічати наших визволителів, в той час, коли в місті обстріли і повно росіян. Тому багато хто прямо вимагав від Хланя «закрити рота». Проте пост все висів. 

Не залишили витівки місцевих «політиків» поза увагою російські пропагандисти. Так російські тг-канали кинулися наввипередки спростовувати інформацію про Олешки та Каховки, посилаючись на український же тг-канал Інсайдер UA. Принаймні він позиціонує себе на українській стороні в війні. Цей канал так само «експертно» заявив, що інформація при звільнення не підтверджується, але росіянам цього було достатньо, щоб викрити українців, які «як завжди» поширюють фейкові перемоги.

І цей випадок росіяни вдало розігрують на свою користь: позаяк підтвердилося, що «українці брешуть», то послухайте «правду». І просувають уже потрібний їм наратив: про нібито катастрофічні втрати ЗСУ під час форсування Дніпра та штурмів Кінбурнського півострова. Тут уже прийшла черга росіян на фейки: за їх версією втрати ЗСУ сягають десятків потоплених моторних човнів і ледь не двісті загиблих. 

Генштаб ЗСУ на ранок про звільнення Олешок, Каховки чи Нової Каховки не повідомив. 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja