Фейкові Бангалорські торпеди від ХАМАС – Без Брехні
Фактчек

Фейкові Бангалорські торпеди від ХАМАС

Пропаганда в ХАМАС на рівні російської “підлоги країни”. Вони щосили намагаються показати, що воюють західною зброєю, яку передав Байден (чи Україна). Виходить як на плакаті “розпові вчителькі”.

Закинули агітаційно-навчальний ролик, де бойовики демонструють вміння ліквідувати загородження з колючого дроту та переправлятися через перешкоди на мотоциклі. У ролику група приносить на собі ящики з вибухівкою, розкладні містки до імітації огорожі.

В кадрі “випадково” показують назву на коробці Bangalon. Потім так само на камеру збирають трубки з вибухівкою де жовтою фарбою написано англійською Torped Bangalon і рік виготовлення 04-2018. Таким чином натякають, що вибухівка іноземна і свіжа, можливо з Афганістану.

 

 

Але є два але.
Бангалорська торпеда, заряд вибухової речовини в трубі для подолання перешкод завжди називався Torpedo Bangalore. Ми не знайшли жодних написів на зброї, де б torpedo писалося torped. Назва походить від назви міста Бенгалуру, яке англійці переінакшили на Bangalore.

Російською воно пишеться якраз Бангалор і якщо з неї потім переписувати “англійськими буквами”, то може вийти Torped Bangalon.

Друга помилка пропагандистів полягає в даті виготовлення. На справжніх Torpedo Bangalore не вказується дата, а абревіатура серії M1А1(для старих. часів Другої Світової) або M1A2-A3, L26A1, PE – для сучасних. Також пишеться номер партії, в якому може бути зашифрована і дата. Але відкрито дату не наносили.

І головне: класичні Torpedo Bangalore припинили випускати у 2017 році. Замість них на озброєння Британії та США взяли покращену версію Advanced Performance Bangalore Torpedo (APBT). До абревіатури на ній додалася назва компанії Chemring Energetics UK, але дати у форматі 04-2018 там також немає.


Тому нанесені безграмотні написи на труби Хамас не роблять їх “західною зброєю”.

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja