Фейкові лякалки російської пропаганда про американські касетні боєприпаси – Без Брехні
Фактчек

Фейкові лякалки російської пропаганда про американські касетні боєприпаси

14 липня в Пентагоні підтвердили передачу Україні касетних боєприпасів http://surl.li/jgpvp/  Наше командування вважає, що ця зброя допоможе змінити ситуацію на деяких ділянках фронту на нашу користь http://surl.li/jgpws. В цьому і так не було сумнівів, а реакція істерична реакція ворога на передачу касетних боєприпасів була найкращим цьому підтвердження. Другим індикатором стали російські фейки про цю американську зброю. Далі про них у матеріалі.

 

В першу чергу, пропаганда почала поширювати вкиди про те, що нібито росія раніше не використовувала касетні боєприпаси, а тепер «мусить».

І розповсюджував ці фейки сам президент росії.  Ось що він заявив (далі — мовою оригіналу): «…Хочу сказать, что у россии есть достаточные запасы разных видов кассетных боеприпасов… Но, конечно, если они будут применяться против нас, мы оставляем за собой право на зеркальные действия…» Це відверта брехня.

​​

Журналісти СNN наводять факт, що ще 27-28 лютого 2022 року російські війська обстріляли з установок «Смерч» місто Харків саме касетними снарядами. Орієнтовно 11 ракет РСЗВ влучили у місто — тобто окупанти відверто цілили у цивільні об’єкти. http://surl.li/jeaws

Детальніше про це ми писали тут: http://surl.li/jgqfm

Не залякавши нас тим, що тепер то росія «точно буде використовувати касетні боєприпаси», пропаганда почала залякувати тим, які ніби то страшні наслідки нас очікують від американських. І ці тривожні меседжі були поставлені на рекламу.

Основний меседж такого вкиду, що це (використання американських касетних боєприпасів) «матиме значення для нас після війни, ці заряди будуть знаходити допитливі діточки, а далі всі жахи вам намалює ваша власна фантазія». Це типово російський вкид.

По-перше, він поставлений на рекламу, а сама сторінка нагадує, що завгодно, але не акаунт живої людини.

По-друге, як вже було зазначено вище, росія використовувала касетні боєприпаси. І ясно, що це було на нашій території, то ж чим нас намагається залякати бот з екзотичним нікнеймом?

По-третє, на відміну від радянських боєприпасів, які використовує росія, та її стратегії спеціально обстрілювати цивільних цією зброєю, наш підхід буде розумнішим та гуманнішим. Адже йдеться про нашу землю та наших людей. До того ж ось є низка факти, які варто знати про американські касетні боєприпаси, щоб не вестися на фейки ворога.

Що таке касетні боєприпаси. Це вид снаряду/ракети/бомби, який містить в собі так звані суббоєприпаси. По суті це контейнер, який вивільнює інші боєприпаси http://surl.li/jgrbd.

Касетні боєприпаси можуть не розриватися, тому ця зброя суперечлива. Але є нюанс. Відсоток зарядів, які не розриваються і можуть становити небезпеку коливається в межах від 2 до 40%: http://surl.li/jgrbd

От тільки відсоток американських зарядів, які не розриваються становить 2,5%. На відміну від російських – у них не розриваються в середньому 30-40% http://surl.li/jgrib.

До того ж за повідомленнями Білого Дому, «Україна докладає зусиль для післявоєнного розмінування, щоб зменшити будь-яку потенційну шкоду цивільному населенню. Це буде необхідно незалежно від того, нададуть Сполучені Штати ці боєприпаси чи ні, оскільки росія і так широко використовує касетні боєприпаси»: http://surl.li/jgrib

Речниця ОК «Південь» Наталія Гуменюк нещодавно заявила в інтерв’ю, що касетні боєприпаси планують використовувати про відкритих позиціях окупантів: «Місцевість саме південного регіону сприйнятлива для того, щоб на деяких ділянках використовувати саме касетні боєприпаси, бо це великі відкриті площі, де просування Сил оборони неможливе через те, що наражатимемо себе на небезпеку відкритого обстрілу. І нам потрібно перед просуванням зачистити велику територію», каже Гуменюк: http://surl.li/jgsgn 

Чим ефективніше будуть залучені ці боєприпаси на фронті, тим частіше ми будемо бачити вкиди на цю тему. Тож, не втрачаймо пильність до підозрілих сторінок, які через рекламу просувають наративи корисні для ворога.

 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja