Фейкові виправдання МЗС Росії щодо ордера на арешт Путіна – Без Брехні
ДонеччинаЛуганщинаПропаганда-СТОПФактчекФактчек-регіон

Фейкові виправдання МЗС Росії щодо ордера на арешт Путіна

Міжнародний кримінальний суд 17 березня видав ордер на арешт Путіна за незаконну депортацію українських дітей з тимчасово окупованих територій України. Звісно ж у росіян від цього пригоріло. Щоправда МЗС аж через місяць вирішило висловити свою позицію на офіційному сайті. І зробили це в стилі нібито боротьби з фейками. От тільки фактчеком в їхньому тексті не пахне – лише властиві росії голослівні звинувачення. Перевіримо їхній “фактчек”.

 

Отже в тексті російські дипломати намагаються переконати, що перевиховання викрадених з України дітей в проросійському дусі – фейк.  Причому роблять це в звичному для Небензі стилі “сам дурень”: заявляють, що це саме в  Україні багато років існують “табори для перевиховання російськомовних українців”.

«В інформаційному просторі США не знайти актуальних статей та матеріалів про численні нацистські табори підготовки та виховання неповнолітніх українців у дусі ненависті до росіян та всього російського», – заявляє МЗС Росії. 

Як офіційний доказ існування таких таборів міністерство використовує посилання на маніпулятивну публіцистичну статтю Комсомольської правди з красномовною назвою: “Маленькие нацисты выросли: На Украине годами работала сеть лагерей, где детей учили ненавидеть русских”. В цій статті факти переплетені зі згадками про “бандерівців та нацистів”, які змалечку хочуть “різати москалів”. Наприклад згадуються справжні патріотично-виховні дитячі табори, як Карпатська Січ, Чота, Січовик, Азовець, Соколи. Але всім їх приписуються нацизм, расизм та шовінізм. В цих таборах вчили перш за все любити Україну, а не ненавидіти якусь іншу країну чи націю.

Дивним звинуваченням виглядає вивчення навичок володіння зброєю, нібито це щось погане. Як виявилося вправлятися зі зброєю і ненавидіти росіян-окупантів знадобилося. Але лише українцям вчитися захищати свою землю – це нацизм з точки зору росіян. Водночас в росії діє парамілітарна структура Юнармія, де росіян вчать бути окупантами, адже на них ніхто не нападав, а в школах вводять військову підготовку ледь не з середніх класів. Не витримують критики і інші наведені в статті “докази”.

Окрім цієї статті МЗС Росії не наводить жодних доказів на підтвердження своїх звинувачень про “табори з перевиховання”. Натомість не лише для депортованих дітей, але й на окупованій території України росіяни одразу почали проводити справжнє перевиховання, змушуючи вчити російську мову, російську версію історії. Таких фактів та свідчень безліч.

Намагається МЗС виправдати і саму депортацію дітей з України. Посилаються на норми міжнародного гуманітарного права. Нібито рятують дітей від обстрілів. От тільки джерело цих обстрілів – самі рятівники. Тому такий порятунок інакше ніж  незаконним примусовим вивезенням з окупованих територій назвати не можна. І саме таким їх визнав міжнародний кримінальний суд, оголосивши Путіна в розшук.

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання “Реальная газета”

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja