Фейковий чат-бот є-підтримки – нова шахрайська схема – Без Брехні
ВолиньФактчек

Фейковий чат-бот є-підтримки – нова шахрайська схема

Шахраї знову активізувалися – тепер українців тероризують розсилкою з посиланням на фейковий чат-бот Є-підтримки. Аби повідомлення виглядало правдиво, шахраї прикриваються Центром протидії дезінформації при РНБО України.

У соцмережах поширили дезінформацію з таким текстом: «УВАГА! Центр протидії дезінформації при РНБО України роз’яснює, за якими напрямками, згідно рішення Уряду, вимушені переселенці можуть отримати державну допомогу». Далі йде посилання на імітований чат-бот, який веде на фейкову сторінку «ПриватБанку».

 

СПРОСТУВАННЯ

Як повідомили у Центрі протидії дезінформації при РНБО України, Центр у жодному зі своїх повідомлень про виплати не давав посилання на чат-боти.

«У всіх своїх повідомленнях про виплати Центр НЕ ДАВАВ ПОСИЛАННЯ на жоден чат-бот, наголошуючи, що виплати здійснюватимуться лише через додаток «Дія». У свою чергу «Дія» не має Telegram-ботів «Epitrumka_bot», – йдеться у повідомленні Центру у Telegram.

Закликаємо читачів бути уважними і не переходити за підозрілими посиланнями. А також звертатися до поліції, якщо стали жертвою шахрайства.

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja