Фейковий ролик роспропаганди про “референдум” у Енергодарі – Без Брехні
Пропаганда-СТОПФактчек

Фейковий ролик роспропаганди про “референдум” у Енергодарі

На рашатудей показали ролик про те, як “голосують” на території ЗАЕС,  і назвали це “референдумом в Енергодарі”.

 

 

Пропагандисти почали діяти вигадливіше. Ролик знятий хитріше ніж зазвичай.

Так у відео нарізали кадрів, як працівники виходять з ЗАЕС, потім кадр з автобусом, далі як виходять з автобуса, який возить робітників станції. Тут же якийсь чоловік дає коментар на фоні прохідної ЗАЕС. Має скластись враження, що цей чоловік вийшов разом з працівниками станції. Проте якби пропагандисти так субтитрувати його у відео, то фейк було б легко спростувати – його б просто викрили справжні робітники. Тому у відео він названий просто “місцевим жителем”. Та місце зйомки знаходиться ЗА пропускним пунктом на ЗАЕС, тому справжній місцевий сюди забрести не міг.

Інша справа, якщо це привезений для зйомки “місцевий”. Він розказує про своє очікування від нового життя після “референдуму”: як він зможе навчатися на “родном ізикє” (хоча вже явно не студентського віку), як тепер “во всех ешелонах власті” не буде корупцію і тому подібну маячню про “законниє рельси”. 

Привезений пропагандистами “місцевий житель Енергодару” дає інтерв’ю на території станції

Енергоатом, до речі підтвердив, що цей та ще декілька акторів справді вешталися поблизу станційного автобуса, щоб зобразити, ніби вони теж ним приїхали. 

Далі пропагандисти знімають автобус для “референдуму”, який виперли на алейку і клумбу, і  натовп з 18 людей біля нього, який має нагадувати чергу з охочих проголосувати працівників станції. Черга здебільшого в медичних масках, хоча на кадрах виходу з прохідної чи з автобуса немає жодної людини в масці. Тобто це інші люди, які приховують обличчя.

І знову йде  перебивка завезеним “місцевим жителем станції”, який констатує, що “обстановка не лізе ні в які ворота”, забуваючи додати, що внаслідок окупації росіянами. Цей актор також зображає надію на світле майбутнє.

Після слів про майбутнє кадр переходить на Алею майбутнього. Мабуть, росіяни пишаються такою режисурою. Щоб ще раз довести, що відео справді з атомної станції, крупно показують пам’ятну табличку про закладення Алеї майбутнього на ЗАЕС у 2014 році і автобус з цим “майбутнім” на цій алеї.  Цим до речі ще раз доводять, що “місцеві жителі” з ролика привезені росіянами навмисно через пропускний пункт, тому що алея розташована за шлагбаумом, а найближче до станції житло розташоване за 6 кілометрів.

Наступним блоком йде саме “голосування”: на диво в кадрі голосують лише жінки, хоча по всьому ролику фігурують чоловіки. Звісно ж крупним планом показано прозорість “таємного голосування” – знято “бюлетень” з галочкою в потрібному росіянам квадратику. 

Росіяни намагаються показати що Енергодар і особливо робітники станції підтримують окупацію, але насправді персонал станції фактично перебуває в заручниках і працівники не кидають роботу через свою особисту високу відповідальність за атомний об’єкт.  А насправді “референдум” проходить під дулами автоматів та з примусовою мобілізацією незгодних.

 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja