Фейковий вкид про американське громадянство дітей міністра оборони Умєрова після його заяви про мобілізацію українців за кордоном – Без Брехні
ЗапоріжжяПропаганда-СТОПФактчекФактчек-регіон

Фейковий вкид про американське громадянство дітей міністра оборони Умєрова після його заяви про мобілізацію українців за кордоном

Як консолідовано працюють проти України патріотичні блогери, труха та страна, коли йдеться про мобілізацію.

 

Сьогодні вранці вийшло інтерв’ю міністра оборони Рустама Умєрова німецьким виданням Bild та Welt. В ньому він заявив, що “всі українські чоловіки призовного віку від 25 до 60 років повинні отримати запрошення з’явитися в пункти комплектування Збройних сил України”. Це стосується так само українців за кордоном. «Ми хочемо справедливості для всіх, тому що це стосується нашої власної країни. Ми надішлемо їм запрошення». Обговорюються також санкції для ухилянтів за кордоном. 

І моментально о 10:24 виходить новина на трухі, батальйоні монако і їхніх сателітах, що в Умєрова, який збирається українців з-за кордону мобілізувати, у самого діти – мають громадянство США. Цю ж новину перепощує Лачен та страна. І звісно ж включаються російські тг-помийки.

Додають скріншоти декларації Умєрова, де в якомусь стовпчику у дітей вказано країну отримання документу – США. Щоправда, шапку декларації, де пояснюється, що це за стовпчик труха “випадково” обрізає. 

Насправді ж в декларації за 2022 рік для всіх дітей та дружини вказано: громадянство – Україна. https://bit.ly/3v6qwjE А стовпчик про США це “ПРІЗВИЩЕ, ІМʼЯ, ПО БАТЬКОВІ ДЛЯ ІДЕНТИФІКАЦІЇ ЗА МЕЖАМИ УКРАЇНИ, ДОКУМЕНТ, ЩО ПОСВІДЧУЄ ОСОБУ”. 

Тобто там вказується, як пишеться ПІБ англійською і яким документом це підтверджується.  Оскільки родина Умєрова з 2019 року живе в США, то і отримували діти свої документи в США, про що власне і сказано в декларації. А підстава отримання документу – громадянство України. До речі у дружини в цьому ж стовпчику вказане ім’я англійською і документ, який його засвідчує  “паспорт громадянина України для виїзду за кордон”. Але для цього треба відкрити декларацію за 2021 рік, а не лише поширювати скріншоти. https://bit.ly/3va8IUR
 

Також “випадково” саме сьогодні о 10:57 виходить стаття на Текстах про декларації Умєрова. І там теж скріншот декларації без назви рядка. Пояснення в тексті наступне: “Декларація також засвідчила, що дружина Умєрова разом з дітьми з 2019 року проживає в США. Там вони отримали документи, що посвідчують особу, ймовірно, на підставі громадянства.”

Незрозуміло звідки взялося це “ймовірно”, адже в декларації чітко вказано, що “документ отримано у зв’язку з громадянством”. Але в тексті не вказали, на підставі якого громадянства, ймовірно, якщо проживають в США, то… Згодом можна буде сказати, що це лише неправильне прочитання і стаття взагалі була про майновий стан. 


От тільки є одне але: декларації Умєрова оприлюднені на сайті НАЗК з 13 грудня і до цього часу ні в кого не виникало бажання їх перевірити та викрити “американських” дітей. 

І тут “випадково”, одразу після заяви про мобілізацію з-за кордону, витягається цей “компромат”. Страна та Труха, до речі, доволі відверто про це і заявляють: “міністр, у якого діти мають громадянство США, збирається мобілізувати українців з-за кордону”. 

З заголовками про американське громадянство також сьогодні “випадково” випустили новини одразу десятки українських медіа, в тому числі і деякі фактчекери, які потім замінили заголовок та потерли кеш. Але лишився архів

Навіть після того, як Міністерство оборони офіційно спростувало американські громадянства дітей, вони продовжили: “ну і що, що вони не американці, все одно живуть у США, а інших громадян з-за кордону міністр хоче мобілізувати. За логікою цих пропагандистів Умєров має мобілізувати своїх малолітніх синів і особливо дворічну доньку. 

Труха так взагалі по-пролетарському закинула міністру що “українське громадянство не відміняє той факт, що перші особи країни відправляють своїх дітей навчатися в інші країни і будувати там своє майбутнє”.

Тобто, чоловіки, що виїхали за кордон, яких захищає труха, зараз не будують своє майбутнє, а лише діти Умєрова. До того ж Умєров, коли у 2016 році вивозив родину за кордон, ніякою першою особою держави не був. І вимушений був це зробити через погрози за його діяльність з деокупації Криму.

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання «Запорізький центр розслідувань» в рамках ініціативи Мережа проектів з протидії дезінформації 

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja