Фейковий вкид про заклик до киян збивати російські БПЛА з власної зброї – Без Брехні
Пропаганда-СТОПФактчек

Фейковий вкид про заклик до киян збивати російські БПЛА з власної зброї

Російські пропагандисти, на чолі з соловйовим, запустили фейк про те, що українська влада нібито закликає власників зброї збивати російські БПЛА самотужки. Таке повідомлення нібито було поширене українськими телеграм-каналами в кінці листопада.

Для “достовірності” фейку росіяни показують відео з радником-блогером МВС Антоном Геращенком та патрульними нацполіції, де він закликає мисливців збивати безпілотники з власної нарізної зброї. Також до цього відео додають так звані прицільні таблиці, в яких містяться рекомендації: як влучати по бпла з різної зброї та за різних умов.
В кінці фейкового допису пропагандисти закидають наступний висновок: Захід не дає Україні ППО, а те шо є в України – неефективне. Саме тому влада змушена закликати людей стріляти по безпілотниках з усього, що в кого є.
Це спланований фейк, який одночасно був поширений в багатьох пропагандистських каналах.
Насправді цими днями жодних подібних рекомендацій українські ЗМІ та телеграм-канали не поширювали. Відео з Геращенком, яке взяли фейкарі – старе, запис було зроблено ще 17.10.2022. https://youtu.be/eM9rjU49evI
Того ж дня в ефірі телемарафону Міністр МВС Денис Монастирський заперечив заклик Геращенка і попросив громадян утриматися від стрільби по безпілотниках з власної зброї, особливо поміж багатоповерхівок.
«Вірогідність збиття безпілотника непрофесіоналами з пістолета чи карабіна – вкрай мала, а ризик завдати шкоди оточуючим – великий. Залиште цю справу правоохоронцям», – заявив міністр.
Вимогу до громадян «не стріляти в містах по безпілотниках з власної зброї» МВС не скасовувало.
Рекомендації щодо прицілювання, які поширювали фейкарі – справжні, але публікували їх неофіційно на сайті зброя.інфо так само ще в жовтні.
Висновок: російські пропагандисти витягли старе відео та спробували на фоні нових обстрілів Києва закинути фейк про розпач та безсилля ЗСУ та влади.
Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja