Фейки і маніпуляції пропаганди про нібито «майже» оточення підрозділів ЗСУ біля Авдіївки – Без Брехні
ЗапоріжжяФактчекФактчек-регіон

Фейки і маніпуляції пропаганди про нібито «майже» оточення підрозділів ЗСУ біля Авдіївки

Згідно офіційних повідомлень українського Генерального штабу, окупанти розпочали один із масованіших наступів біля Авдіївки. По інтенсивності та масштабності боїв можна зрозуміти по даних втрат ворога, які зросли у рази. Так протягом доби 11-12 вересня було знищено 42 танки та 44 броньовані бойові машини, http://surl.li/mbrvk 10-11 вересня – 34 танки та 91 ББМ відповідно. http://surl.li/mbrwf

Паралельно з такими інтенсивними діями на полі бою, активізувалася пропаганда кремля. Ключовий вектор пропаганди – російські війська ось-ось оточать підрозділи ЗСУ біля Авдіївки.

Ситуація там дійсно складна, проте зовсім не така, як її малює пропаганда. Далі у матеріалі, аналіз деталей пропагандистських вкидів навколо подій біля Авдіївки.

 

Військовий експерт проекту «Інформаційний спротив» Олександр Коваленко, так аналізує ситуацію біля Авдіївки:

«Третій день поспіль низка російських майданчиків поширюють нісенітницю, про те, що Авдіївка, один із найсильніших укріпрайонів по лінії фронту, опинилася в оточенні. Ця інформація стала форсуватися на тлі підвищення інтенсивності обстрілів з боку РОВ та активізації їх наступальних дій…

Так, РОВ розгорнули наступ, що називається, так наче це останній їх наступ взагалі. У ньому бере участь особовий склад зі складу 1 АК («ДНР»), а також підрозділи 20-ї та 150-ї МСД 8-ї ОВА. Противнику, за рахунок інтенсивності ведення вогню і кількісного натиску вдалося захопити низку позицій, які грають критичного значення, але це просування пропаганда РОВ подає як перемогу. Хоча є нюанс.

У противника у першому ешелоні просто катастрофічні втрати. Зараз ведеться підрахунок, але майже всі підрозділи, які брали участь у наступі втратили боєздатність. Але їх не відводять із зайнятих позицій, боячись втратити те небагате, що захопили.

Найближчим часом буде введено додаткові сили. І з того, як себе виявить цей резерв, можна буде говорити про подальші перспективи цього наступу.

Але на сьогоднішній день на південь та південний захід від Авдіївки РОВ не вдалося реалізувати жодного поставленого завдання, зокрема – вихід на село Північне. За наявності просування на півночі їм так не вдалося відразу вийти на залізницю і, перерізавши її, зайняти Степове. Встановити повний вогневий контроль над дорогою 0542 так само не вдалося.

Тобто, при врахуванні витрачених сил ключові завдання РОВ так і не змогло досягти.

Проте це не означає, що тиск припиниться. Командування РОВ поставило чітке завдання – потрібна перемога. Найімовірніше, з Авдіївки хочуть зробити якесь мега-досягнення до Нового року і піднести змучене місто як подарунок путіну. А це означає, що наступ не припиниться, навіть коли воно буде носити характер топтання навколо одного ВОПа, посипаного навколо тілами 1-го АК і підкріпленням у вигляді гіпотитного «Шторм-Z»». http://surl.li/mbsik

Крім того, аналітики, проаналізував меседжі російської пропаганди, які розгортаються по подіях біля Авдіївки.  Олександр Коваленко. зазначив, що перед російською пропагандою поставлено завдання поширювати фейки у російському суспільстві, а також в українському та західному інформаційному просторі.

Коваленко зазначив, що першим із фейків буде те, що в районі Авдіївки українська армія зазнає катастрофічних втрат, внаслідок чого воювати доводиться навіть пораненим, у підрозділах одні старі, а західною технікою, яку передають країни-партнери, ніхто користуватися не зможе, бо всіх вбили…

Другий міф – Авдіївка «оточена» підрозділами росіян. Згідно з цим наративом щодня з’являтимуться повідомлення про повне оточення Авдіївки і все частіше вживатимуть маргінальний термін «котел». При цьому наратив про «котел» практично завжди синнергуватиме з наративом про втрати.

Третій наратив стосуватиметься того, що ЗСУ поспіхом і хаотично залишають Авдіївку. Поширюватиметься неправдива інформація про те, що ЗСУ «біжать» із міста часом навіть всупереч наказам командування, тобто, не підкоряються наказам, дезертирують, самовільно залишають позиції.

І четвертий міф – президент України Володимир Зеленський та головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний через Авдіївку перебувають у жорсткій конфронтації та взаємній ворожості. Цей фейк пульсує та генерується з лютого 2022 року, але зараз йому нададуть додаткових життєвих соків. http://surl.li/kelbf

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання «Запорізький центр розслідувань» в рамках ініціативи Мережа проектів з протидії дезінформації 

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja