ФЕЙКИ І МАНІПУЛЯЦІЇ пропаганди з приводу вибуху російських ракет на території Польщі – Без Брехні
Фактчек

ФЕЙКИ І МАНІПУЛЯЦІЇ пропаганди з приводу вибуху російських ракет на території Польщі

День 15 листопада увійде в історію, як день одного з масованіших обстрілів української інфраструктури країною-терористом. По нашим містам і об’єктам було випущено понад 90 крилатих ракет різних типів та 11 дронів.

Другий маркер 15 листопада – влучання двох російських ракет (чи уламків цих ракет) по території Польщі (в 65-70 км від кордону з Україною) та загибель двох людей.

Сьогодні ми почуємо підтвердження, та роз’яснення цієї ситуації, бо на місці вже розбираються відповідні фахівці, оборонні відомства Польщі, України, США та представництва НАТО з вечора проводили консультації. На 12 году дня у Польщі скликаюсь термінове засідання українського аналога РНБО.

Проте російська пропаганда вже від учора вечора почала вкидати в інформаційний простір фейки, що відбілювали рф, та маніпулювати на тлі непростої ситуації. Про це далі у матеріалі.
Спершу пропагандистів – як і зазвичай у таких ситуаціях – розпирало від щастя. Це вже традиційна реакція вбивць, варварів та нелюдів з боліт на горе та страждання звичайних людей.

 

Пропагандистка скабєєва, а слідом за нею і сумнозвісна симоньян опублікували пости у свої Твиттер та Телеграмм з меседжем: «Теперь и Польша имеет свою Белгородскую область».

Маніпулятивний і брехливий зміст цього посту зрозумілий – пропагандисти намагаються вкотре виставити себе жертвою війни, а не агресором. Мовляв, ми страждаємо від постійних обстрілів «українських націоналістів», тепер і Польща відчує, всю «теплоту дружби» з ними. Проте, вигаданий факт обстрілів російської території з боку України від початку війни був вже неодноразово спростований українською стороною. А реальні факти і деталі інцидентів говорять про те, що провокації в Белгородській області влаштовують спецслужби росії, або виправдати свої наративи, що агресор – це Україна – вона обстрілює «мирно спящие российские города».

Трохи згодом пропагандистські сміттярки (включно вже із згаданими особами) поширили інший меседж, мовляв «НАТО раньше было втягнуто в конфликт как-то не до конца. Варшава идет ва-банк».

Пропагандисти цим натякали по-перше на те, що Польща спала і бачила як вона вступить у війну з росією відкрито, не приховуючись. У зв’язку з цим згадуються численні російські фейки, що поляки мають намір захопити Західні області України, Польща готує напад на Білорусь – з цього приводу найбільше істерив лукашенко.

По-друге, пропагандисти цим меседжем вкотре розказували байку про те, що вони в Україні воюють не з Україною і українцями, а з НАТО і колективним Заходом. І що постачання зброї ЗСУ розцінюється, як факт участі у війні. На деяких заболотних так званих ток-шоу, божевільні «іксперти» договорилися до того, що на фронті вже немає українців – там воюють суцільно і поголовно найманці НАТО. І саме тому російські війська відгрібають по саму макушку – бо тож натівці, то сила, а не якісь там українці.

Наступним кроком були начебто «офіційне» спростування від так званого міноборни рф, що то мовляв «брехня і провокація» – то не наші ракети і ми туди не стріляли.

Слідом пропагандисти підхопили цей меседж і «розгорнули» його у фейк, що це Україна навмисно вдарила по території Польщі ракетами, і навмисно звинуватила в цьому росію (яка, як завжди біла і пухнаста), щоб втягнути НАТО у вже прямий конфлікт з рф. Правда, тут у пропагандистів трохи криво виходить із логікою. Бо вони ж, як ми говорили вище, ще з квітня-травня почали верещати, що воюють в Україні з НАТО. То якщо натівці вже воюють – навіщо Україні створювати інцидент, щоб втягнути НАТО у війну, вони уже втягнуті?

Та хіба цей логічний абсурд когось хвилює на болотах? Звичайно ж ні. Ватна аудиторія і так все чудово проковтне.

Що стосується реальних фатків та висновків з приводу інциденту польському селищі Пшеводув, то станом на ранок вони наступні.

У польському МЗС підтвердили, що ракета, яка вдарила по селищу вбила двох людей – російського виробництва. Посла рф у Польщі на ранок викликали до МЗС Польщі для детальних пояснень. Президент Анджей Дуда заявив, що у Польщі поки немає повних доказів того, хто саме запустив ракету – експерти на місці проводять слідчі дії.

Президент США Джо Байден скликав екстрене засідання лідерів країн G7 та НАТО в Індонезії. Після зустрічі була його заява, що судячи з ліній траєкторії, «малоймовірно», що ракету запустили з росії. Але додав, що наразі складно говорити з певністю, не маючи результатів розслідування.

Керівництво Польщі зараз розглядає можливість застосування Статті 4 статуту НАТО. Вона передбачає право країни, що опинилася під загрозою, скликати засідання Альянсу для консультацій та обговорення наступних дій.

Щодо застосування Статті 5, яка передбачає колективну військову відповідь у разі збройного нападу на одного з союзників поки не йдеться. Анджей Дуда повідомив лідерами країн НАТО запевнили його у гарантіях безпеки для Польщі.

До речі, про застосування 5 статті НАТО. Коли про це поширилися розмови між лідерами країн Заходу, пропагандисти у своєму стилі перекрутили зміст цих розмов, і запустили меседж, що ця стаття, може бути застосована проти Україні. Бо то ж Україна свої ракети по Польщі запустила.

Тобто меж брехні і дна у пропаганди немає – 1001 підтвердження.

Проте на такі закиди цілком влучно і чітко відповів Прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте, який зауважив, що чиєю б не була ракета, що призвела до загибелі двох людей у Польщі, причиною інциденту є масовані ракетні удари Росії по Україні. http://surl.li/dsgpn

 

 

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja