Фейки, неправда та маніпуляції очільника ФСБ про «найманців» у ЗСУ та «тренувальні табори для бойовиків» – Без Брехні
Фактчек

Фейки, неправда та маніпуляції очільника ФСБ про «найманців» у ЗСУ та «тренувальні табори для бойовиків»

На тлі подій війни у Ізраїлі, яка спалахнула днями у зв’язку з нападом терористичного крила ХАМАСу на ізраїльські землі, російська пропагандистська машина продовжує інформаційно притягувати до цього конфлікту Україну. При тому, що жодного факту будь-якого підтвердження не існує, пропагандисти кремля штампують вкиди про ледь не цілеспрямоване озброєння Україною терористів західними зразками зброї. Це при тому, що офіційна риторика москви підтримує сторону палестинців, а на офіційному рівні кремль приймав делегації ХАМАСу ще з 2006 року (ми про це писали у своїх матеріалах).

Тому не дивно, що днями очільник російського фсб бортніков видав спіч із добіркою звинувачень України у підтримці і «арабських терористів», і ІГІЛу, і чи не причетність до створення, так званого, «всесвітнього халіфату». Ми проаналізували декілька ключових меседжів бортнікова та викрити в них брехню, фейки та маніпуляцію. Про це далі у матеріалі.

 

МЕСЕДЖ 1. «Представители британского спецназа участвовали в подготовке украинских диверсантов, планировавших атаки на АЭС, военные и транспортные объекты в России… Планы украинской военной разведки и её британских наставников совершить диверсии против российских АЭС следует квалифицировать как ядерный терроризм»

По-перше, ядерним тероризмом ось вже більше ніж півтора року займається саме росія. 4 березня 2022 року окупанти захопили Запорізьку АЕС. http://surl.li/mbich

З того часу росія фактично шантажує Україну і світ провокаціями на цьому атомному об’єкті, створюючи передумови для аварій. Наслідки можливих аварій передбачити неможливо.

По-друге, щодо «британського спецназу» – то це одне із поширених кліше кремлівської пропаганди, яка всюди вбачає спецназ і найманців.

Насправді, щодо підготовки українських військових у Великобританії, то тут бортніков явно маніпулює інформацією, яка була оприлюднена днями. А саме про те, що «близько 900 українських морпіхів пройшли навчання у Британії, де відпрацьовували операції на воді на малих човнах та рейди на берег. Морпіхів тренували військовослужбовців Королівської морської піхоти та британські командос, програма за підтримки інших партнерів тривала у Британії шість місяців». http://surl.li/mbigv

Так, морпіхів готували кваліфіковані відповідні фахівці, для завдань, які бортнікову явно не відому.

По-третє, і в цьому полягає наступна маніпуляція феесбешника. Днями у Головному управління розвідки (ГУР) міністерства оборони України розповіли про спроби звільнити захоплену росіянами Запорізьку АЕС.

Спецпризначенці тричі намагалися висадитися на лівий берег Дніпра, щоб створити плацдарм для визволення окупованого Енергодару та ЗАЕС, повідомляє в інтерв’ю керівник української розвідки Кирило Буданов.

Уперше таку спробу бійці ГУР здійснили у серпні 2022 року. Вони перетнули тоді ще повноводне Каховське водосховище на швидкохідних човнах в районі Енергодару. У результаті військовим довелося відступити через нестачу артилерійської підтримки.

Потім спецпризначенці ГУР ще двічі намагалися висадитися на лівому березі, а в останній із цих спроб брали участь кілька сотень людей, але досягти успіху, за словами Буданова, не вдалося через «управлінські та виконавчі недоліки». http://surl.li/mbiis

Бортніков маніпулятивно пов’язав ці дві інформації, які стосується різних підрозділів, різних подій у часі. Крім того, у меседжі очільника фсб, явно простежується натяк на те, що ЗАЕС – це російський атомний об’єкт. Проте ЗАЕС – це українська атомна станція тимчасово захоплена російськими окупантами.

 

МЕСЕДЖ 2: «против РФ на Украине воюют сотрудники 13 европейских ЧВК и члены девяти военизированных прокси-формирований, установлены почти 800 наёмников из 35 стран… Западные разведки вербуют международных террористов и наёмников в интересах ВСУ, в ЕС действует 17 тренировочных лагерей, где готовят боевиков… В состав украинских ДРГ, забрасываемых в РФ, входят члены запрещённого ИГ и другие международные террористы…»

Якщо хочеш приховати те, що робиш сам – звинувачуй у цьому твого супротивника. Саме таку логіку використовує дуже часто російська пропаганда, а у даному меседжі – очільник фсб.

В Україні заборонено військове найманство та приватні військові компанії. І це регламентується низкою законів. http://surl.li/xois, http://surl.li/mbisi

Законом України дозволено приймати до лав ЗСУ громадян інших країн. Крім того, 27 лютого 2022 року Президент України підписав Закон про формування в Україні Інтернаціонального легіону територіальної оборони Збройних сил України, в у лютому 2023 року парламент затвердив «порядок проходження військової служби за контрактом іноземцями та особами без громадянства» http://surl.li/mbivw

Але всі іноземці у лавах ЗСУ не є найманцями, а є військовослужбовцями збройних сил України, які проходять службу за контрактом. Вони не найманці.

У числах бортіков теж помилився. У інтернаціональному легіоні служать представники 55 країн. http://surl.li/mbixp А у складі самого легіону – понад 20 підрозділів, сформованих за національними ознаками. http://surl.li/mbiyg

Чисельність підрозділів не розголошується, але за маркуванням  підрозділів – батальйон, полк, бригада – можна зрозуміти, що військових там на 800, а декілька тисяч.

Щодо вербовки «міжнародних терористів», то тут якраз все навпаки – не виявлено, не оприлюднено – навіть затятими міжнародними розслідувачами чи журналістами – жодного факту, що європейці чи американці цим займаються. Бо у США та ЄС такі дії заборонені законодавством.

Зате за час повномасштабної війни в Україні, виявлені десятки фактів вербовки саме росіїю найманців із сумнівним минулим по всьому світу:

– у вересні 2023 року Куба викрила мережу торгівлі людьми, яка примушувала кубинських громадян воювати на боці Росії у війні в Україні, заявило міністерство закордонних справ країни. http://surl.li/mbjcm

– колишні афганські сили спеціальних операцій (ССО) тепер воюють в Україні в лавах окупаційних сил Росії. Вони мають серйозний бойовий досвід і добре підготовлені, адже їх навчали інструктори США та союзники. Але після минулорічного виведення військ США з Афганістану досвідчені бійці залишилися без роботи, стали фактично покинутими напризволяще. І зараз цим користується Росія, вербуючи людей на війну з Україною. Шукати військових їй допомагає Іран.  Про це повідомляє видання The War Zone із посиланням на екс-командувача афганськими військами Хайбатуллу Алізай. http://surl.li/mbjdd

– «росія вербує сирійців із бойовим досвідом в умовах міських боїв для війни з Україною. Про це пише видання Wall Street Journal з посиланням на чотирьох американських чиновників розвідки. http://surl.li/mbjdx

– аби покрити великі втрати росіяни планують залучити ще більше найманців, втрата яких не викликає соціальну напругу в російському суспільстві. Так, окупанти очікують залучити до 2000 найманців з Білорусі. Крім того, москва активно шукає найманців у країнах Африки.Про це повідомляв Центр національного спротиву. http://surl.li/mbjes

ВИСНОВОК

Ключові фактологічні меседжі бортнікова – є брехнею, маніпуляціями та фейками.

Очільник фсб повторює ключові меседжі пропаганди, про те, що рф воює з усім НАТО, що в Україні воює не український народ за свою свободу і незалежність, а якісь фантастичні «найманці та бойовики».

 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja