Фейки про епідемії коронавірусу та гепатиту в Україні через відмову від російських вакцин – Без Брехні
Фактчек

Фейки про епідемії коронавірусу та гепатиту в Україні через відмову від російських вакцин

Російські сміттярки розганяють фейк про те, що нібито через те, що в 2014 році Україна відмовилась від російських вакцин, ми тепер маємо «складну епідеміологічну ситуацію». В цій «новині» є лише одна важлива інформація: ми дійсно відмовились від російських вакцин і зробили собі цим лише краще. Але давайте послідовно.

 

Фейк № 1. «Коллективного иммунитета [у населения Украины] нет, поскольку не прививались, не занимались, и плюс, конечно, эпидемическое состояние с учётом падения уровня жизни. И это только первая весточка — дальше будет хуже». 

Це брехня, оскільки ситуація з тим, як люди вакцинуються в Україні поступово почала покращуватись лише після початку російсько-української війни 2014 році. А якщо точніше — ближче до 2019 року. Наприклад, за повідомленням UNICEF, за даними на серпень 2016 року лише 30% дітей отримали повний курс щеплення проти кору, 10% проти гепатиту В та 3% проти дифтерії правця та кашлюка.

Проте, поступово ситуація покращувалась і вже у 2019 році, 93% дітей отримали курс щеплення проти кору: http://surl.li/ndtgm

Щеплення проти дифтерії та правця також різко підвищилось у 2020 році. І дещо пішло на спад у 2021 році: http://surl.li/ndthu

І ні, російських вакцин на ринку вже не було. На те, окрім війни, вплинули й інші фактори. І в першу чергу той, що деякі російські вакцини не були схвалені ВООЗ, на відміну від індійської вакцини, якою російська пропаганда лякала українців, навмисно намагаючись погіршити результати щеплення в країні: http://surl.li/ndtmv

Як пояснює дитячий інфекціоніст та голова Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики Федір Лапій, наразі Україна використовує вакцини, які сертифіковані Європейським агентством з лікарських засобів і схвалені ВООЗ за процедурою прекваліфікації.

«Росія подавала деякі свої вакцини на схвалення, наприклад одіозний Sputnik проти COVID-19. Але ВООЗ не схвалив їх через проблеми з проведенням досліджень.

Росія дуже любить розповідати про те, як “мало щепляться в Україні”. Про на відміну від північного сусіда ми свої проблеми чітко комунікуємо. В росії, за радянською традицією, домальовують показники. Це мені відомо від колег, з якими я ще мав зв’язок перший рік після окупації Криму», — каже лікар.

Він також додає, що про це свідчать дуже серйозні спалахи кору — тисячі випадків, які можна було спостерігати в росії у 2023 році.

«Деякі дитячі колективи навіть закривали через це на карантин. В Україні також є підвищення захворюваності, але не настільки серйозне», — пояснює Лапій. Для порівняння, в Україні за 8 місяців 2023 року було зафіксовано 43 випадки: http://surl.li/ndxvx

 

Фейк № 2. В Києві прогнозують катастрофу через гепатит А.

 Це не так. За офіційними повідомленнями ЦГЗ (Центр громадського здоров’я), «на сьогодні спалах вірусного гепатиту А зафіксований лише у Вінницькій області. Станом на 6 листопада 2023 року випадки гепатиту А зафіксовані у Тернопільській (1 випадок), Закарпатській (11 випадків), Дніпропетровській (3 випадки) областях. Протягом жовтня сталося 12 випадків ВГА на Івано-Франківщині.

Як наголошують у МОЗ, загалом по Україні, за результатами проведення епідрозслідувань, випадків захворювання на вірусний гепатит А не встановлено епідемічного зв’язку між цими випадками у різних регіонах: http://surl.li/ndtue

Також в МОЗ зазначили, що гепатит А постійно реєструється на території України. Найчастішою причиною є порушення санітарно-гігієнічних норм: погано помиті руки, використання чи вживання забрудненої води. Людина може інфікуватися, якщо вип’є заражену воду або з’їсть продукти, які готував хворий: http://surl.li/mtvjt

Також пов’язувати епідеміологічну ситуацію з гепатитом А і російськими вакцинами — абсолютно маніпулятивно, бо ми ніколи не мали російських вакцин проти гепатиту А. Також, це щеплення є рекомендованим в нашій країні, а не обов’язковим.

 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja