Фейки про «катастрофічну ситуацію в енергетиці» сьогодні і що минулого року бомбардувань не було – Без Брехні
Фактчек

Фейки про «катастрофічну ситуацію в енергетиці» сьогодні і що минулого року бомбардувань не було

Днями у соцмережах розійшовся черговий апокаліптичний вкид про катастрофічну ситуацію в енергетиці із поміткою «реклама», Слід нагадати, що коли ви бачите публікацію на тему «зрада» із поміткою «реклам», то зі 100% ймовірністю — це чергове російське ІПСО. Про такий черговий вкид – далі у матеріалі.

 

Вкид, який поширився днями у соцмережах, повідомлення про те, що нібито цієї зими зі світлом буде «просто катастрофа». Фейк побудований у форматі меседжів нібито пов’язаних між собою тематично, але кожен з них – це спотворені, перекручені факти та маніпулятивні висновки.

1. «Минулого року нас майже не бомбили». Слід нагадати, що тільки в перший місяць ракетного терору, у жовтні 2023 року рсія запустила по Україні 246 ракет. http://surl.li/pdswb

Українці готувались до справжнього блакауту, а російські пропагандисти казали, що наші міста мають замерзати та потопати в фекаліях. 

2. «Вже зараз ми маємо величезний дефіцит електроенергії». Так, Україна маємдефіцит. Проте, в жодних офіційних заявах не казали про «величезний дефіцит»

10 січня, НЕК Укренерго повідомили на офіційній сторінці в Facebook, що в Україні спостерігався «незначний дефіцит електроенергії». «Наразі електроенергії, виробленої електростанціями всіх видів, вистачає для забезпечення енергопостачання споживачів. Втім, Диспетчерський центр протягом дня прогнозує можливий незначний дефіцит в енергосистемі — не більше 3%. Для покриття буде залучена вся потужність справних в системі електростанцій. Введення графіків обмеження споживачів не планується», — йдеться в повідомленні: http://surl.li/pdped

Ну і нагадаємо, що на час написання цього тексту, 11 січня, ми не мали жодного дня з плановим відключенням світла, попри доволі морозні дні. Так, попереду майже два місяці зими. Але минулого року ми жили з відключеннями з жовтня.

3. «Дедалі менше тих, хто міг займатися ремонтом та обслуговуванням, бо багатьох мобілізували або убили». Дані про те, кого і в якій кількості мобілізували із фахівців енергетики — це закриті дані. І тут закрадається думка: а чи не екстраполюють російські творці фейків свою реальність на нашу? Адже останні новини про замерзлі райони під Москвою наштовхують на думку,  а чи сама росія не мобілізувала фахівців «для задоволення цілей СВО»?

4. «Гроші партнерів були поцуплені головними з енергетики». Хто такі ці головні з енергетики? Де докази, що гроші поцуплені — якась реальна аргументація відсутня. Головне так потужно розпалити багаття зради аби на світло можна було відвернутися від зовнішньої загрози. Звичайно, корупція в Україні існує і створює нам серйозні проблеми. Але інформацію про неї точно не варто брати з повідомлень «на рекламі».

5. «Треба дрова для обігріву і світла». Тут сам меседж звучить абсурдно. Якщо про дрова у контексті обігріву ще можна говорити, то у контексті світла – без коментарів.

 

ВИСНОВОК

Тож загалом можемо констатувати, що подібний вкид – не більше ніж вкид, побудований на емоційних, маніпулятивних меседжах у форматі «взагалі по-загалях», який не містить жодного фактологічного доказу.

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja