Фейки про вибухи в Ростові: знову хлопки та задимлення – Без Брехні
Фактчек

Фейки про вибухи в Ростові: знову хлопки та задимлення

Цього разу “поплавилася проводка”, та так, що і стіни завалилися. Ну ви зрозуміли – росіяни, як завжди, зганьбилися брехливими поясненнями. Наведемо хронологію їхньої брехні.

Отже, близько 12:15 в Ростові-на-Дону вибухнула, загорілася та частково завалитися будівля ФСБ (прикордонників). Як зловтішалися самі ж росіяни: “якщо вони так охороняють саме охоронюване, то уявіть, як охороняють нас”.

Оскільки будівля розташована поміж міської багатоповерхової забудови, то відео з усіх можливих ракурсів з’явилися раніше офіційних повідомлень. То ж владі довелося коментувати.

Перша офіційна реакція від МНС аж о 13:36 була скупою: “виїхали на виклик, на території прикордонного управління пожежа, деталі згодом”.

А ось губернатор ростовської області трішки раніше за МНС о 13:02 уже озвучив “правильну” причину пожежі і вибухів: мовляв, попередньо встановлено, що причиною пожежі стало замикання електропроводки усередині приміщення. Вогонь, що поширився, спричинив вибухи ємностей з пально-мастильними матеріалами. Пожежа поширилася на площі 800 квадратних метрів, внаслідок чого стався обвал двох стін. Один постраждалий у лікарні (хоча на той момент уже було відомо про одного загиблого).

Все просто і ясно – банальна проводка.

ФСБ згодом викотила “фінальну версію” бавовни: о 12.20 в ремонтній майстерні гаражного бокса прикордонного управління ФСБ сталося займання паливно-мастильних матеріалів, що призвело до вибуху, та часткового руйнування будівлі. Уже ніякої проводки – пальне зайнялося, а потім вибухнуло.

От тільки справжня послідовність була “дещо” геть іншою

Спершу був вибух, а потім пожежа і обвал стін.
Так завдяки трьом відео з різних ракурсів вдалося відтворити момент вибуху і події одразу після нього.
На домофоні одного з будинків поруч з управлінням чітко видно і головне чути момент вибуху, який стався о 12:15. Від вибуху спрацювала сигналізація автомобіля.

https://t.me/BezBrehni/2856?single

Друге відео автор знімає безпосередньо після вибуху – про це свідчить все та ж сигналізація автомобіля, яка ще волає на початку відео. Та й автор говорить, що був свідком самого вибуху секунду тому. Його відео важливе тим, що зняте згори і на ньому видно всю будівлю, де стався вибух. З неї валить світлий пиловий дим і головне – лише починають вибігати люди. Тобто ДО вибуху ніхто з будівлі не евакуювався, не втікав і ні про жодну пожежу не підозрював. Навіть після вибуху ознак пожежі немає.

https://t.me/BezBrehni/2857?single

На третьому відео з ще іншого ракурсу також видно момент через секунду після вибуху, адже все та ж сигналізація на авто кричить і вимикається на початку відео. На ньому так само ознак пожежі у вікнах будівлі нема. Хоча це той ракурс з якого пізніше буде гарно видно горіння всередині будівлі.

https://t.me/BezBrehni/2858?single

Місцевий ростовський тг-канал почав повідомляти про незрозумілий світлий дим майже моментально.

І буквально одразу ж пішли повідомлення від очевидців про те, що вони чули спершу вибух, а потім піднявся цей дим. Таких повідомлень від різних людей було декілька.

Потім “джерело в силових структурах” повідомило, що там детонують боєприпаси. Пізніше цю версію намагалися причесати під офіційну, додавши, що детонує бк і горять паливно-мастильні матеріали. Проте навіть репортер видання встиг прибути на місце і назнімати будівлю ДО пожежі.

Згодом будівля таки зайнялася і от коли дійсно почалася пожежа (за 10-15 хв ПІСЛЯ вибуху), то її було вже справді видно: густий чорний дим стояв на сотню метрів вгору і полум’я було видно з усіх боків. Відео саме цієї пожежі крутив тасс та інші центральні змі росії.

Шоу, на жаль, швидко скінчилося, але на щастя всі ті десятки залучених екіпажів пожежників не допомогли — будівля згоріла буквально за годину.

Звісно ж це лише “нещасний випадок” і навіть не з електропроводкою, а з банальним “самозагорянням палива”. Але, як сказав Буданов про зрослу вдвічі кількість пожеж у росії: “це не лише українці допомагають — гроші роблять чудеса”.

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja