Фейки про примусовий виклик українських біженців в армію Естонії під загрозою депортації – Без Брехні
ВолиньФактчекФактчек-регіон

Фейки про примусовий виклик українських біженців в армію Естонії під загрозою депортації

Пропаганда знову все змішала і наплутала. Нещодавно були внесені зміни до Порядку військового обліку, якими на посольства поклали обов’язок “сприяти поверненню військовозобов’язаних та резервістів в Україну в разі проведення мобілізації та у воєнний час”. І роспропаганда включилася в генерацію фейків на цю тему.

В z-телеграм-каналах поширили “новину”, нібито громадян України, які проживають в Естонії, викликають на “двотижневі військові збори резервістів”. В естонську армію. А оповіщення “призовників” нібито здійснюють безпосередньо працівники посольства України в Естонії. За відмову – депортація.

Щоб показати, що це нібито загальна тенденція в Європі, в повідомленні згадують і інший фейк: нібито в Польщі посольство вже почало вручати повістки українцям.

Недолугою виглядає сама побудова фейку.

Українців в естонську армію викликає посольство України. За відмову – депортація.

По-перше, за естонським законом «Про національну оборону» від обов’язку вступати до лав звільняються іноземці, які тимчасово перебувають в Естонії.

По-друге, навіть якби іноземців (українців) могли призивати на службу в естонську армію, то здійснював би призов місцевий військкомат, а не посольство України.

По-третє, у посольства немає повноважень призивати в естонську армію. Навпаки вони мають “сприяти поверненню військовозобов’язаних в Україну”. Тобто посольству навпаки було б вигідно, щоб українців депортували, за “відмову служити в Естонії”. На цьому моменті особливо помітно нелогічність фейку.

Попри відверту недолугість фейку, журналісти Укрінформу звернулися за коментарем до посольства України в Естонській Республіці. Відповідь була очікуваною: “Ця інформація не відповідає дійсності і є черговим прикладом fake news країни агресора”.

Зрештою позбавленим логіки є і переказ “подій у Польщі”, де посольство вже нібито видає повістки українцям, які виїхали. Тобто в різних країнах у посольств різні задачі, одні набирають в місцеву армію, інші в ЗСУ? Звісно ж про Польщу це теж фейк, навіть якби посольство видавало повістки, то примусово вивезти в Україну українців повноважень не має.

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання “Брехунець” 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja