Фейки пропаганди про «нештатне спрацювання» української ППО після ракетної атаки на Одещину – Без Брехні
ОдещинаФактчекФактчек-регіон

Фейки пропаганди про «нештатне спрацювання» української ППО після ракетної атаки на Одещину

В ніч з 22 на 23 липня російські терористи завдали чергового комбінованого ракетного удару – окупанти випустили 19 ракет різних типів і базування. Сили ППО збили 9 ракет: https://t.me/kpszsu/3543. Ще під час атаки російські пропагандистські ресурси почали розганяти фейки про те, що то не вони – то все «українське» ППО.

 

Як повідомляє командування Повітряних сил України ворог запустив по Одесі:

  • – 5 крилатих «Онікс» з берегового ракетного комплексу «Бастіон» (Крим);
  • – 3 крилаті ракети повітряного базування Х-22 – пуски здійснювались з літаків Ту-22МЗ (акваторія Чорного моря);
  • – 4 крилаті ракети морського базування «Калібр» – імовірно з підводного човна (акваторія Чорного моря);
  • – 5 крилатих ракет наземного базування «Іскандер-К» (Крим);
  • – 2 балістичні ракети «Іскандер-М» (Крим).

Сили ППО збили 4 крилаті ракети морського базування «Калібр» та 5 крилатих ракет наземного базування «Іскандер-К».

В Одесі, внаслідок ракетного удару, зруйновано шість будинків, дві пам’ятки архітектури. Ракети поцілили і частково зруйнували Спасо-Преображенський собор. Про це повідомляє голова ОВА Олег Кіпер: https://t.me/odeskaODA/2103. Слід зауважити, що богослужіння у цьому храмі проводили священики Української православної церкви Московського патріархату.

Вночі, практично ще під час обстрілу, ворожі пропагандистські канали почали розганяти вже звичну для такої атаки на цивільні об’єкти дезінформацію, нібито руйнування спричинили «українське» ППО. Мовляв, відбувся «позаштатний» збій у роботі протиповітряних систем.

Нагадаємо, що це звична тактика росії виправдання терористичних ударів. Особливо у тих випадках, коли ракетні удари призводять до страшних руйнувань цивільних об’єктів та загибелі громадян.

За аналогічною схемою, що саме українське ППО, яке потрапляє в жилі будинки –  було поширено фейк був після трагедії в Дніпрі у січні 2023 http://surl.li/jiyea – тоді загинуло 46 цивільних та 75 було поранено (серед них 13 дітей). Так було і після удару по Умані у квітні 2023 – дві російські ракети влучили в житловий 9-поверховий будинок, унаслідок чого загинуло 23 особи, включно з шістьма дітьми. http://surl.li/jiyfh

В обох випадках українські військові спростували російські вкиди, про причетність до трагедій українських ракет ППО. http://surl.li/jiyfn

Зараз, як було вказано вище, такий фейк розганяється і про обстріл цієї ночі Одеси. Проте масштаби руйнувань вказують на те, що до таких наслідків не могли призвести «падіння» ракет ППО, як і у ситуації з Дніпром, Уманню та іншими містами України.

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання “Інтент”

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja