Фейки росіян про “світову важливість” вбивства Дугіної – Без Брехні
Пропаганда-СТОПФактчек

Фейки росіян про “світову важливість” вбивства Дугіної

На росії вбили невідому нікому в Україні доньку одного з ненависників Україні з відвертими імперсько-фашистськими поглядами. Донька теж закликала знищувати українців, але вона далеко не рівня тієї ж скабєєвої. Тобто ані тяжкої втрати для росії, а ні наближення нашої перемоги її смерть Україні не дає. Навіть вбивство самого Дугіна жодної користі Україні не принесло б. Тому ми навіть не хотіли чіпати цю тему, щоб не надавати ваги події.

 

Проте росіяни почали ліпити з неї сакральну жертву і просувати версію про український слід. Моментально знайшлася «нацистка з Азову», “холоднокровна вбивця” з донькою та кицькою в переносці, яка їздить на узбецьких номерах. Дегуманізація рівня “всі українки – терористки, а Азов і поготів”.  Залишимо ці “версії” та версії для журналістів-розслідувачів та спецслужб, які по піщинках розкладуть російські брехні. Окрім того, вже зараз голосно лунає інша версія – про гроші, які через Дугіну роздавали італійським правим політикам.

Ми покажемо, як зі звичайного для росії вбивства (у них лише топ-менеджерів мільярдерів, що хотіли втекти від війни, за останні пів року вбили під десяток) росіяни намагаються зробити подію нібито міжнародного значення.

Отже, є дві нібито реакції світу, які росіяни розносять у себе та через куплені іноземні ЗМІ.

 

МЕСЕДЖ 1: Вимога ООН розслідувати вбивство Дугіної

Трійка телеграм-каналів пропагандистів РІА, РТ, та ТАСС поширили у себе новину, що ООН вимагає покарати винних у вбивстві.

Через іноземні сайти росіяни закинули нібито відповідь прес-секретаря Генсека ООН на питання журналістів про Дугіну. В цитаті стверджується що

“ООН вимагає «розслідування для встановлення фактів» вбивства російської журналістки Дар’ї Дугіної” заявив журналістам у понеділок Стефан Дюжаррік, речник генерального секретаря Антоніу Гутерріша”.

 

Серед тих, хто поширив цю “цитату” немає відомих авторитетних ЗМІ, лише сайти-ноунейми. Першим цю “новину” англійською о 10:46 закидають через сайт з цікавою назвою UNiindia.com, що мало б навести на думку, що це якийсь дотичний до ООН (UN) сайт. Проте насправді UNIIndia це сайт об’єднаних новин Індії, як вони себе називають. Здавалося б де Індія, а де якась донька Дугіна? Відповідь проста – новину про «реакцію ООН» на вбивство Дугіної вони передрукували зі Спутніка, того що РІАНовості. Тобто коло поширення замкнулося: РІАНовості посилається на іноземні «ЗМІ», які посилаються на РІАНовості.

Паралельно новини з точно таким же текстом почали з’являтися на сайтах на кшталт EconomicTimes.indiatimes.com (що має звучати як щось солідне), азербайджан24, та арабських сайтах. Лише вночі цю новину у себе на англійській версії сайту публікує ТАСС. Знову ж без посилання на джерело, просто “заявив журналістам у понеділок Стефан Дюжаррік”.

Першою метою поширення є створення ілюзії цитованості, щоб ті, хто сумніватиметься в правдивості новин з телеграму рашитудей  і захоче погуглити, знайшли англомовні “джерела”. По-друге, копіпаст-ЗМІ так само нагугливши цю “новину” далі понесуть її самостійно.

Та головне в тексті навіть не “вимога ООН встановити факти”, а друга частина, де винні вже нібито встановлені – подається заява ФСБ росії, про “український слід”, заява Небензі, що “це вбивство показало світу українську сутність” і що він на засіданні ООН підійматиме це питання. Тобто через ЗМІ намагаються нав’язати думку, що ООН дуже стурбоване і підтримує російську версію розслідування.

 

А чи була сама «відповідь журналістам від спікера ООН»?

В понеділок 22 серпня Стефан Дюжаррік справді проводив брифінг. У виступі жодної згадки про Дугіну не було. Натомість там була важлива заява про створення слідчої комісії щодо вбивства наших військовополонених у Оленівці. Питань про вбивство Дугіної журналісти теж не ставили. Їх цікавили важливіші речі: коли Україні буде повернуто контроль над Запорізькою АЕС та коли у ООН буде доступ до Оленівки.

Тобто росіяни закинули брехню про заяву ООН через англомовні та арабомовні сайти, щоб потім на них послатися.

 

МЕСЕДЖ 2: реакція Держдепартаменту США на вбивство Дугіної

РашаТудей, СпутнікБілорусь та РІАНовості опублікували таку цитату:

“Представник Держдепу Нед Прайс, на запитання про вбивство Дугіної заявив, що США засуджує насилля проти цивільних”.

Кінець цитати. Посилаються навіть на Reuters.

Він справді таке сказав, але росіяни відкинули невигідний для них контекст. Повна відповідь Прайса звучала так:

“Мені нема чим поділитися, крім того, що ви всі чули публічно, а саме те, що Україна заперечує будь-яку причетність до нападу на цю особу. Ми однозначно засуджуємо коли цілями стають мирні жителі, ми засуджуємо цивільні цілі  чи то в Києві, чи то в Бучі, чи то в Харкові, чи то в Краматорську, чи то в Маріуполі, чи то в Москві, цей принцип діє в усьому світі”.

Тобто послання США якраз невигідне для росії, тому що нагадує про десятки тисяч вбитих російськими військами мирних жителів України. І це ще представник Держдепартаменту дипломатично поставив на один щабель цінність однієї вбитої в Москві і тисяч вбитих в Україні. Але послідовність він поставив вірно: спершу Буча та Маріуполь, потім москва.

 

Висновок:

Росіяни будь-якими способами намагаються надати вбивству Дугіної міжнародної значущості і звинуватити в ньому Україну і Азов. Це нібито має виправдати вбивство військовополонених азовців в Оленівці та судилище, яке планують показати на День Незалежності України терористи у Маріуполі.

 

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja