Фейки росіян та правда про аварійне відключення Запорізької АЕС – Без Брехні
Пропаганда-СТОПФактчек

Фейки росіян та правда про аварійне відключення Запорізької АЕС

Росіяни вчора весь день відбріхувалися про відключення Запорізької АЕС.  Окупанти не відмовилися від свого плану відключити атомну станцію, але роблять це як боягузи. Вони не змусили відкрито персонал відключили станцію чи не підірвали лінії електропередач, а спровокували техногенну аварію, що призвело до відключення. 

 

Справжня підтверджена версія подій виглядає так

Вчора окупанти обстріляли відвали попелу біля Запорізької теплоелектростанції, яка знаходиться впритул до території АЕС. Почалася пожежа, яка поширилася під лінію електропередач 750 кВ, яка з’єднує станцію з енергомережею України. Ця лінія залишалася єдиною з чотирьох, по яких постачалася електроенергія З та НА станцію. Інші три вже були пошкоджені росіянами раніше. Пожежа спровокувала коротке замикання, відключення станції від енергомережі України, та автоматичне припинення роботи останнього працюючого енергоблоку. 

Та навіть при неробочих реакторах для їх обслуговування та охолодження потрібна електроенергія ззовні. Резервним постачанням енергії на станцію займається Запорізька ТЕС, яка виробляє її спалюючи вугілля.(Звідки і як постачається вугілля на ТЕС після зруйнування залізниці у Василівці – невідомо.) Проте пожежа пошкодила і лінію передачі енергії з ТЕС на АЕС. 

У випадку відсутності енергії з усіх джерел ззовні вмикаються аварійні дизель-генератори. Станція учора справді опинилася в ситуації аварії, коли окрім дизелів-генераторів не мала енергії для роботи насосів та обладнання. Тобто заява Енергоатому та президента, про те що це вперше в історії атомна станція виявилася відключеною від електропостачання не просто голосні слова для міжнародного резонансу.  

Вчора вдень українським електрикам вдалося відновити лінію з ТЕС на АЕС і подати на станцію  живлення. Сьогодні вранці Енергоатом відзвітував, що і лінію 750кВ для подачі електроенергії зі станції також відновлено, проте реактори не запущені і енергію в Україну станція не постачає. 

О 14:23 годині Енергоатом повідомив, що реактор запущено і триває набір потужності, постачання електроенергії зі станції в електромережу України відновлено.

 

Як про відключення АЕС вчора брехали росіяни

Пропагандисти з центральних російських каналів весь день не могли визначитися, яку ж версію подій подавати. Вони спершу транслювали новини про АЕС з офіційних українських джерел, то подавали вже брехливі версії від різноманітних самозванців з Енергодару та колаборантів Балицького/Рогова, потім знову транслювали офіційну заяву МАГАТЕ. І ці взаємосуперечливі версії спокійно стояли поряд у стрічці новин пропагандистів. 

Спершу версією традиційно був обстріл «українськими військами», який нібито спричинив відключення лише одного з двох працюючих реакторів. Насправді на той момент вже не працював жоден реактор, бо видавати енергію зі станції було неможливо.

Після того, як пожежа навколо станції була підтверджена вже і супутниковими знімками, росіяни також почали говорити про займання, як причину відключення станції.

Проте в їхній реальності причиною пожежі називаються все ті ж «обстріли ЗСУ». Та в цьому немає логіки. Україні немає потреби обстрілювати відвали і сподіватися, що пожежа дійде до лінії електропередач, що може призвести до припинення постачання енергії. Адже Енергоатом просто може дати команду на вимкнення реакторів у будь-який час. Але Україні потрібна енергія з ЗАЕС і в першу чергу для постачання на тимчасово окуповані Херсонщину, Запоріжжя та Донеччину. Пізніше «обстріли» зникають з російських повідомлень, залишається лише пожежа, але на тому брехня не припиняється. 

Росія, побачивши бурхливу реакцію світу та ООН на відключення АЕС, почала зображати миротворця і висловлювати стурбованість. ЗМІ видали за досягнення росії заяву Генсека МАГАТЕ, про те що він готовий очолити місію найближчими днями і вже нібито домовився з росією та Україною. Виглядало так, ніби це не російська окупація та обстріли може спричинити катастрофу, а росія лише ініціатор «порятунку». Пізніше навіть від імені комітету думи пообіцяли забезпечити безпеку місії МАГАТЕ на АЕС та одночасно дорікнули, що МАГАТЕ нібито не спішить на станцію. 

Коли українськими енергетиками було відновлено лише лінію до АЕС з ТЕС, росіяни вже поспішили похвалитися відновленням нормальної роботи АЕС і всіх мереж. 

 

Сьогоднішні взаємозаперечні фейки росіян

Та вчора пропагандисти хоча б не заперечували самого факту аварійного відключення станції від енергомережі України. Але сьогодні, вже після заяви Енергоатому про відновлення з’єднання з енергомережею України, та ще до запуску енергоблоку, ТАСС видав «сенсаційну» заяву самозванця Волги з Енергодару про те, що «насправді повного відключення АЕС від енергомереж України вчора не було і енергію в Україну постачають у повному обсязі».

Тобто коли переляк від справжньої ядерної загрози минув, росіяни через своїх посіпак одразу почали заперечувати вчорашні події. Може вже й МАГАТЕ не треба їхати? 

Та буквально за годину сценарій знову змінився на цілком протилежний. Вже о 10:20 все та ж трійця тасс, ріа та рт, з посиланням на іншого самозванця Рогова повідомили, що «Україною знищено останню з чотирьох ліній електропередач, постачання до України неможливе». 

Таким чином за годину росіяни поширили дві взаємовиключні і обидві неправдиві новини про стан роботи АЕС. Річ у тому, що посіпаки-самозванці, які роздають інтерв`ю росзмі, просто не володіють інформацією і тиражують або з методичок, або з чуток, або підлаштовуються під поширену офіційну інформацію. Звісно ж самозванцям керівництво АЕС не звітує. 

Так, до прикладу, той же рогов, після того, як Енергоатом заявив, що постачання електроенергії з АЕС відновлено, о 16-ій в інтерв’ю вже “експертно” заявляв, що на станції планово працюють два енергоблоки. Проте це було б неможливим, якби всі лінії електропередач були знищені, як він заявив раніше, адже видавати енергію не було б куди.

Поєднати ці всі версії в одну і зліпити більш-менш правдоподібний фейк взялися відомі фейкарі з тг-каналу “Війна з фейками”. Вони позиціонують себе як борці з українськими фейками, натомість банально підтасовують факти на догоду своєму “русскому міру”. Їхня версія найбільш епічна. Згідно з нею вчора таки була знищена остання лінія передачі (звісно ж нібито через обстріл України). АЛЕ це була лінія лише “на Україну”, тому робітники станції одразу ж вміло перенаправили електроенергію на території окупованих Херсонщини та Запоріжжя. Тому енергоблоки ніхто навіть не вимикав, і небезпеки перегріву реакторів нема. А без електроенергії залишились тільки  “підконтрольні Києву території”. Шах і мат, як то кажуть. 

До такої фантастики не додумалися навіть самозвані “керівники Енергодару та області”. Тому що навіть вони знають, що ніякої окремої лінії для “освобождєнньіх тєріторій” не існує. 

Цього разу катастрофи вдалося уникнути лише завдяки без перебільшення героїчній роботі працівників станції.  А що буде, коли росіяни не допустять до ремонту електромереж чи спробують вимкнути аварійну автоматику. Та навіть без власне аварії з витоком радіації на станції, росіяни провокують радіаційне забруднення: через обстріли відвалів та полігону зберігання радіоактивних відходів. Піднятий від вибухів та пожеж пил є радіоактивним і спрогнозувати його поширення неможливо. Буквально зараз росіяни анонсували свою чергову провокацію: нібито Україна обстріляла сховище радіоактивних ізотопів. Щоправда, не домовилися про яку кількість брехати – у одних три снаряди, в інших чотири, не виключено що до вечора “нарахують” 10-20.

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja