ФЕЙКИ роспропаганди про обстріли та диверсантів – Без Брехні
Пропаганда-СТОПФактчек

ФЕЙКИ роспропаганди про обстріли та диверсантів

Під рішення путіна про “визнання динирилинири” весь останній тиждень кремлівській фейкарі металися Донбасом і хаотично знімали свої неймовірні історії. Неймовірно  безглузді і такі ж неймовірно тупо виконані. Деякі з них, попри витрати на вибухи, зйомки, акторів довелося видалити, тому що їх одразу викрили, деякі ж і досі “красуються в телеграм-каналах. Не гребували нічим, навіть підкиданням на місце зйомок частин людських тіл з моргів. 

Але попри всі потуги чисельних “репортерів”, після нібито 1700 обстрілів за три дні, шойгу зміг доповісти аж про одного загиблого шахтаря. Та для путіна ці “підтвердження” були і не потрібні – він, як виявився, Україну ще з часів леніна ненавидить

Ми розкажемо про декілька самих відвертих фейків, які мали демонізувати Україну в очах росглядача, щоб хоч якось виправдати “визнання” і вторгнення російських військ.

Слід зазначити, що фейки клепалися з шаленою швидкістю одразу в декілька рук в надії, що кількість переможе якість: на місце зйомок виїжджала кілька знімальних груп, якщо фейк не заходив чи викривався, його одразу перебивали наступним.

 

“Обстріл школи”

Першим був фейк від такого собі репортера Руденко про обстріл школи на території “днр”, яка насправді виявилася територією Станиці Луганської. Після викриття він пост швиденько видалив.

Детально ми цей фейк розбирали тут.

“Замах на міністра”

Далі зі значних фейків, який мав вразити, був улюблений жанр фейкарів – “замах” на чергового “міністра”:  підірвали його старий УАЗик, на якому він давно не їздить, натомість номер використовувався на обох автівках. І миттєво на місці вибуху з’явилися відомі стерв’ятники такі собі пєгов та коц. Ще з 2014 року їхня поява десь поблизу інфраструктури чи бойових позицій противника означала майбутній підрив/розстріл для сюжету. Цей фейк мав продовження у вигляді затримання одного з “виконавців” – росіянина, який грав на камери роль навідника, який нібито повідомляв маршрути пересування. Цього росіянина швидко ідентифікували українські активісти і фейк просто “забули”.

“Знищення диверсантів”

Попри збільшення кількості обстрілів українських військ з житлових кварталів Донецька та Луганська наші війська не відповідали і картинки “геноцида” чи масових жертв/ страшних руйнувань зняти не вдавалося. Тому в хід пішла “боротьба з ДРГ”. 

За участі каналу ОплотТВ та російських пропагандистів було знято ролик про”бій з групою диверсантів”, які нібито забарикадувалися в недобудованому будинку. Для страшної картинки російські найманці ховалися за щитами, обстрілювали паркан, стріляли з БТРа та навіть з гранатомета по будинку, потім пошкодили газогін і довелося закінчувати “кіно” та гасити пожежу. Зняли навіть затримання одного з “диверсантів”, який зміг вижити після таких обстрілів.

А на ранок вирішили знімати кілька нових серій: одна група знімала цей будинок, як нібито будинок, що потрапив під обстріл ВСУ, інша всередині будинку придумували сюжет про потужний годинний опір диверсантів, але в кадрі опинилися лише п’ять старих гільз та шматочок бинта зі слідами крові.

Третя ж серія “кіна” була більш епічною: затриманий диверсант показав “схованку тротилу” в ще одному закинутому будинку. Цю вибухівку, яка за легендою була замінована так, щоб її неможливо було витягнути, бойовики на відео без страху розкривають та розглядають. Потім показово повідомляють, що сховок заміновано і витягнути таки неможливо, тому на відео розносять на друзки велетенський недобудований дерев’яно-картонний будинок.

 

“Відірвана нога мирного жителя”

Час пропагандистів спливав і потрібні були кривавіші сюжети. Тому сумновідомий руденко знімає постановний сюжет (нібито надіслали місцеві), в якому по команді давай починають розігрувати сюжет, де після вибуху чоловіку нібито уламком відриває ногу. В нічному кадрі щось горить, чоловік кричить, йому бинтують ногу, на якій справді немає ступні і штанина ледь замазана в щось червоне, що має нагадувати кров. Проте під час перенесення “пораненого” до машини в кадр потрапляє штифт-кріплення для протеза, яке “зрадницьки” виглядає з “закривавленої” штанини. Ролик обсміяли дуже швидко і руденко просто його видалив. Він невіть не встиг дійти до центральних каналів чи пропагандистів росії.

 

 

“Самознищення диверсанта”  

Далі, на жаль, пішли вже справжні людські рештки. Продовжуючи тему диверсантів всі пропагандисти відзняли сюжет поблизу вокзалу, де нібито “диверсант” підірвався на власній вибухівці, та так, що від нього залишилася лише одна нога та повна сумка вибухівки. Тобто, за “логікою” пропагандистів, вибух був настільки потужним що тіло розірвало вщент, а другу сумку з вибухівкою, яку нібито ніс диверсант, не зачепило. Тією людською ногою “смакували” довго: був репортаж з місця вибуху з різних ракурсів, потім фотозвіт, а далі був сюжет з прибирання території, де цю ногу двірники пакували в пакет.

 

 

“Замінована автівка на дорозі життя”

Відео з вибухами більше вражають, тому наступним був фейк про заміновану автівку, яку залишили на “дорозі життя” шляху евакуації жінок та дітей. Фейк почав “сипатися” одразу: то машина була під мостом, то на мосту, спершу її знешкодили вибухом, потім розмінували. І в машині була феноменальна кількість вибухівки 200 кг в тротиловому еквіваленті. Якби така кількість вибухівки вибухнула під чи на мосту, то міст би було зруйновано. Тому сценарій переграли і показали, як нібито розміновану машину на буксирі тягнуть по дорозі Уралом, а потім навіщось підривають. Це за задумом мало б означати розмінування, яке вже відбулося раніше.

“Прорив ДРГ на Ростов”

Фейки про обстріл російської території та прорив туди бронетехніки, які мали нагнати страху в день засідання радбезу росії, розібрали наші колеги, тому на них зупинятися детально не будемо. Суть в тому, що полонених чи загиблих українців з трьох диверсійних груп та трьох одиниць техніки – нема. Прорив у Росію за тридцять кілометрів від місця дислокації просто безглуздий.  Техніку, яку спалили для картинки через багато години після “вторгнення”, ідентифікували як російську розробку, яка в Україні не експлуатувалася. Щодо обстрілів дачного закинутого селища, то за напрямком воронки вирахували, що обстріл було здійснено з Ростовської області. 

“Черговий замах”

І свіжий та найзухвалішим є фейк про замах на чергового ватажка “міністра” бойовиків. У цьому фейку нібито постраждала машина з цивільними, яка рухалася за машиною бойовика. Він встиг проскочити, а цивільна машина вибухнула та вщент згоріла. Причому на автомобілі немає номерного знаку і на сидінні водія знаходилося обгоріле тіло, яке було взяте з моргу. На це вказує характерна трепанація черепу, яку роблять під час розтину. Тобто для зйомок свого фейкового сюжету підклали тіло з моргу. Чи не звідти була і нога.

 

 

“Обстріл з градів”

Намагаються пропагандисти просувати нібито обстріли Градами, проте їх викриває одна деталь: такі обстріли одинарні, максимум до п’яти залпів. А це свідчить про те що використовувалася модифікація Граду, розроблена бойовиками в Донецьку – перевізний одноствольний механізм пострілу, який можна перевозити в звичайному мікроавтобусі. 

Фейки зі зйомками обстрілів швидко викривають, тому що люди з бойовим досвідом, або жертви справжніх обстрілів гарно розрізняють на слух прильоти і вильоти. Тому їх пропагандисти викладати не надто люблять, обмежуючись показом місць прильотів.

 

“Обстріл ТЕС”

Натомість обстріл Луганської ТЕС чи Житлових будинків у Щасті інсценувати не треба – їх російські окупанти обстріляли по справжньому і пошкодження там очевидні. 

Прямо зараз наших військових обстрілюють уже не криючись справжніми установками Град і цьому є справжні відеопідтвердження. 

 

 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja