Фейки та маніпуляції пропаганди та, так званих, «західних журналістів» щодо винних у трагедії в селі Гроза – Без Брехні
Фактчек

Фейки та маніпуляції пропаганди та, так званих, «західних журналістів» щодо винних у трагедії в селі Гроза

Незабаром після трагедії з великими жертвами серед цивільних, яку робить росія, з’являється фейк про те, що це — нібито провина української сторони. Це вже стало її свідомою та відпрацьованої стратегією.

 

5 жовтня росія завдала ракетного удару по кафе-крамниці в селі Гроза Куп’янського району, де проходила поминальна служба за загиблим військовим ЗСУ. В результаті удару загинуло 52 людини: http://surl.li/lwjeq

Вже за декілька годин у твіттері німецького журналіста та військового оглядача Юліана Репке з’явився допис, який ставив під сумнів заяви щодо російського Іскандера:

“Українська національна поліція стверджує, що за першими результатами розслідування, трагедію спричинила запущена росією балістична ракета Іскандер. Іскандер може летіти на відстань до 500 кілометрів. Його запуск точно б помітили західні системи раннього сповіщення”.

Мета цього поста зрозуміла — посіяти сумніви в офіційних заявах України. Коли завершиться розслідування і заяви підтвердяться, багато людей на заході забудуть про інцидент. Але будуть на рівні емоцій пам’ятати сумнів, який посіяв журналіст.

А підігрує він росії не вперше.

Раніше він заявляв, що “Україна не повинна берегти людей, інакше “війна затягнеться на десятиліття”. Він також був героєм мемів через те, що був занадто балакучим ще про Харківську офензиву.

Саме він минулого року казав, що контрнаступ на Херсонщині «провалився». І саме на Репке посилаються росЗМІ в намаганнях дискредитувати ЗСУ, які нібито не вгодили Бундесверу (якщо вірити дуже секретним документам):  http://surl.li/lwjqr

Також вже для ворога стало вже традицією приписувати трагедії серед цивільних Україні. Більшість їхніх вкидів спростовується.

Нагадаємо, що про наше ППО, яке потрапляє в жилі будинки, фейк був після трагедії в Дніпрі в січні 2023 та в Умані у квітні 2023.Обидва рази це була брехня: http://surl.li/jixni, http://surl.li/jixno

Потім аналогічні вкиди розганялись після бомбардування центра Одеси: http://surl.li/lhnqf

Для розповсюдження брехні активно залучається західна преса.

Як, наприклад, нещодавнє “розслідування” The New York Times, в якому журналісти стверджували, що стверджують, що в трагедії на ринку в Костянтинівці нібито винна українська сторона.

Ці заяви спростувала СБУ: http://surl.li/lwjuh

А от злочини росіян вже мають офіційні підтвердження.

Як, наприклад, відео розстріляного за слова “Слава Україні” воїна ЗСУ. А також те, що вибух в Оленівці, де загинуло багато українських військовополонених не спричинила ракета Хаймарс.

А саме цей наратив активно просувала російська пропаганда.

Свіжий звіт ООН щодо російського теракту в колонії біля Оленівки свідчить, що навіть одна ракета HIMARS спричинила б серйозніші руйнування. Крім того Управління Верховного комісара говорить у своєму новому звіті про те, що боєприпас, яким ймовірно було знищено барак з українськими полоненими, прилетів у будівлю, зі сходу на захід.  http://surl.li/lvpzu

 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja