Фейки та пропаганда про «свавілля» ТЦК від пропаганди рф – як інформаційна машина кремля використовує українські помилки – Без Брехні
Фактчек

Фейки та пропаганда про «свавілля» ТЦК від пропаганди рф – як інформаційна машина кремля використовує українські помилки

У своїх численних викриттях ми неодноразово наголошували, що російські пропагандистські структури ретельно аналізують український інформаційний простір, вивчають суспільні настрої, моніторять найбільш гострі соціальні проблеми, вивчають підґрунтя конфліктів у соціумі точки напруження. Далі все це конвертується як в поодинокі вкиди та фейки за тими чи іншими темами чи подіями, так і у повномасштабні ІПСО, які «грають» в довгу.

Яскравий приклад «виваженої», продуманої реакції (хоч і часом недолугої та грубої) – довготривала інформаційна атака на процеси мобілізації в Україні, суспільні настрої з цього приводу.

 

Ні для кого не є секретом, що в з одного боку в наслідок абсолютно провальної інформаційної політики відповідних державних структур щодо інформування українців про заходи мобілізації, її важливість, необхідність, з іншого – невміння військового бюрократичного апарату швидко модернізуватися та адаптуватися до нових умов війни, ми на сьогодні маємо так звані «бусики ТЦК», «викрадення» людей, численні факти публічних конфліктів з представниками ТЦК і СП і гостре соціальне напруження у цьому сегменті.

Безумовним є і те, що кремлівська пропагандистська машина не могла пройти повз такої ситуації. Вона скористалася нею і своїми вкидами та фейками поглибили проблему, соціальну напругу. І це лише початок.

Днями численні російські телеграм-сміттярки почали масово поширювати повідомлення про «свавілля» ТЦК. Формати різні: просто повідомлення від так званих «воєнкорів», спростування «фейків» (начебто від української сторони), новини, блоги і т.ін. Як правило, такі інформації містять добірки та нарізки з відео конфліктів громадян з представниками ТЦК та СП, які є у відкритому доступі. Ці добірки та нарізки містять фрагменти роликів як за різні періоди  2023 року так і за 2024 рік.

Вміло компонуючи фрагменти та ситуації, пропагандисти намагаються створити картину «суцільного терору та свавілля». І це їм, нажаль вдається. Бо самі українці дали їм величезну кількість відео матеріалу.

Проте, це лише частина інформаційної атаки, яку почала генерувати російська пропагандистська машина.

Росія на тимчасово окупованих територіях організує зйомки відеороліків про нібито конфлікти представників ТЦК та військових Збройних сил України з цивільними. Про це Сухопутні війська ЗС України повідомляють на свої сторінці у Фейсбуці.

У Сухопутних силах зазначили, що значна частина контенту в соцмережах, де зображені військовослужбовці Збройних Сил, нібито службовці ТЦК та конфлікти з ними — продукти ворожих підрозділів інформаційних операцій.

“Ми отримуємо дані про організацію зйомок таких сюжетів на тимчасово окупованій території. Елементи типові: люди в українському однострої разом з людьми в формі Національної поліції вступають в конфлікти з «місцевими жителями», – йдеться у повідомленні.

Зокрема, імітуються побиття, в кадрах присутні мікроавтобуси та автомобілі з чорними номерами, а також авто з українськими номерами різних регіонів реєстрації. Використовуються нейтральні локації, які важко визначити.

«Одночасно з цим, самі відео поширюються у поганій якості — це також імітація «природності». Раніше ворожі фахівці використовували більш професійний монтаж і не досягали результату, а отже — противник удосконалюється”, – зауважили у Сухопутних силах.

Окрім імітації конфліктів також готуються відео, що пов’язують військовослужбовців ТЦК з вживанням спиртних напоїв, наркотиків, у закладах харчування та в супроводі жінок.

За останній час у мережі з’явилося кілька подібних відео, які набули значного поширення.

«Підкреслюємо, що усі справжні ситуації, які мають місце — ретельно вивчаються, проводяться необхідні службові перевірки, а громадськість інформується у встановленому порядку. Проте ми зобов’язані повідомляти, коли високим статусом військовослужбовців ЗСУ маніпулює ворог», – наголосили у Сухопутних силах.

«Дізналися ми про підготовку чергової інформаційної диверсії на окупованих територіях. Росіяни зараз вчергове знімають серію фейкових відео, знімають саме на тимчасово окупованих територіях України для того, щоб навколишня декорація максимально відповідала українським реаліям, де вони намагаються показати у негативному вигляді військовослужбовців України. В першу чергу, дійсно, військовослужбовців ТЦК. Тобто готується серія відео, де вони будуть поводитися максимально неадекватно у різноманітних ситуаціях, закладах, в тому числі – вживати спиртні напої, або подібні негарні речі, робити. Чекаємо на нові такі відео», – повідомив начальник Центру стратегічних комунікацій Сил оборони півдня Дмитро Плетенчук у ефірі телемарафону «Єдині новини»

 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja