Гра на випередження пропаганди. Світові медіа проти інтерв’ю скандального Такера Карлоса з диктатором путіним – Без Брехні
ФактчекФактчек NEWS

Гра на випередження пропаганди. Світові медіа проти інтерв’ю скандального Такера Карлоса з диктатором путіним

Заплановане на публікацію днями інтерв’ю путіна скандальному американському, так званому журналісту, Такеру Карлсону стало інформаційним вибухом, який в буквальному сенсі підірвав світовий інформаційний простір. Низка топових західних видань на своїх сторінках опублікували критичні, а інколи розгромні матеріали по самій ситуації та проти Карлосан. І в цьому не можна не відмітити позитиву. Бо таким чином визнані медіа, і в першу чергу американські, зіграли на випередження безумовно пропагандистського змісту запланованого інтерв’ю з кремлівським диктатором. Чому «безумовно пропагандистського»? Бо у своїх анонсах сам Карлсон вже бреше про передумови до цієї розмови, бреше про своїх західних колег, бреше про війну в Україні. Далі у матеріалі декілька ключових меседжів від світових медіа про кремлівський інформаційний перфоманс.

 

WASHINGTON POST: «ПРОТРАМПІВСЬКІ РЕСПУБЛІКАНЦІ — ПРИРОДНИЙ СОЮЗНИК ПУТІНА»

Інтерв’ю путіна Такеру Карлсону показує зв’язок Кремля з Республіканською партією Трампа — The Washington Post.

Автори матеріалу зазначають, що рішення Кремля погодитися на інтерв’ю лояльному Карлсону демонструє зацікавленість путіна у встановленні контактів із “деструктивним MAGA-елементом” Республіканської партії та, схоже, відображає надію Кремля на те, що Трамп повернеться в президентське крісло, а республіканці продовжать блокувати допомогу Україні.

“путін зображує себе захисником традиційних консервативних цінностей, демонструючи “спільні погляди” з консерваторами-трампістами, які виступають проти гендерно-нейтральних туалетів. Він неодноразово глузливо говорив про підтримку Заходом прав трансгендерів.

Уряд путіна придушив свободу слова, заборонив будь-яке публічне вираження ідентичності ЛГБТК+ і посадив до в’язниці сотні антивоєнних активістів, критиків, феміністок, юристів і діячів культури за висловлювання.

Протрампівські республіканці — природний союзник путіна з ЛГБТК+ та інших питань”, —  йдеться у статті.

Крім того, у Washington Post зауважують, що Кремль давно прагне використати розкол в американському суспільстві та втручатися в американську політику, зокрема за допомогою “фабрик тролів”, і республіканці на чолі з Трампом можуть у цьому допомогти.

“Карлсон розумний, і його порядок денний зрозумілий. Вони з путіним будуть блискуче працювати разом, щоб підтримати неправдивий наратив про Україну, послабити Байдена і посилити Трампа… Ця їхня спільна “творчість” може стати найефективнішим і найтоксичнішим пропагандистським роликом, який коли-небудь був створений”, — вважає німецький експерт Яніс Клюге.

 CNN: «ТАКЕР КАРЛСОН БРЕШЕ З ВУЛИЦЬ РОСІЇ»

На CNN страшенно розлютилися і тепер коментують кожну фразу Такера:

-Такер Карлсон бреше з вулиць Росії. Не менше’

-Жоден західний журналіст не спромігся взяти інтерв’ю у президента іншої країни, залученої до цього конфлікту. Володимира Путіна

-Це брехня, серйозні агентства новин, включаючи CNN, знову і знову просили Путіна про інтерв’ю’

-Більшість американців не мають жодного уявлення, чому Путін вторгся в Україну чи які цілі переслідує? Вони ніколи не чули його голосу

-Ще одна брехня, яку серйозні агенції новин, включаючи CNN, висвітлюють і, звичайно ж, повідомляють про неї, включаючи одне з базових виправдань його нападу – боротьбу з нацистами в Україні.

«ГОЛОС АМЕРИКИ»: КАРЛСОН БРЕШЕ, ЩО ЗАХІДНІ ЖУРНАЛІСТИ НЕ НАМАГАЛИСЯ ВЗЯТИ ІНТЕРВ’Ю У ПУТІНА»

Карсон стверджував, що “населення англомовних країн” не усвідомлює всіх тих загрозливих глобальних процесів, бо, за його словами, “корумповані” засоби масової інформації “брешуть своїм читачам та глядачам”.

Згідно з твердженням Такера Карлсона “брехня” і “урядова пропаганда” ЗМІ полягає в тому, що вони подавали багато, які він сказав, “улесливих” інтерв’ю з президентом Зеленським, а натомість не інтерв’ювали Путіна.

Його твердження, що буцімто “жоден західний журналіст не потурбувався, щоб інтерв’ювати президента іншої країни причетної до цього конфлікту – Владіміра Путіна”, викликали багато заперечень.

Багато західних журналістів вказали, що це хибне твердження, бо безліч різних ЗМІ завжди готові ставити запитання Путіну.

“Чи Такер справді думає, що ми, журналісти, не намагалися інтерв’ювати президента Путіна кожного дня з початку його повномасштабного вторгнення в Україну? Це нісенітниці. Ми і надалі будемо подавати запити на інтерв’ю, як це робимо вже роками”, – відповіла Крістіан Аманпур, телеведуча американського телеканалу CNN.

“За останні 18 місяців ми подали в Кремль кілька запитів. Нам завжди приходило – ні”, – розповідає кореспондент британської телерадіомовної корпорації Стів Розенберґ, який працює у Москві багато років.

Інші колеги поспішили нагадати, що журналісти, які не догоджають російській владі, не лише не мають можливості ставити в Росії запитання, а зазнають переслідувань.

Кореспондент американської газети Wall Street Journal Еван Ґершковіч вже майже рік без суду перебуває у в’язниці в Росії, бо його запідозрили у шпигунстві.

З кінця 2023 року в Росії затримана кореспондентка американської станції Радіо Свобода Алсу Курмашева, яку звинуватили у поширенні неправди про дії російської армії, як часто в Росії називають висвітлення російської війни в Україні.

ДЖОН КІРБІ: «Я НЕ ДУМАЮ, ЩО НАМ ПОТРІБНЕ ЩЕ ОДНЕ ІНТЕРВ’Ю З НИМ, ЩОБ ЗРОЗУМІТИ ЙОГО ЖОРСТОКІСТЬ»

Немає потреби слухати нікчемні виправдання диктатора — путін не має отримати ще одного рупора для виправдання війни в Україні. Тим більш ці виправдання абсолютно фальшиві та безглузді, — координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки США Джон Кірбі відреагував на інформацію від Такера Карлсона щодо його інтерв’ю з путіним.

“На цей час недоречно коментувати подію, яка ще не відбулась. Але усім має бути цілком очевидно, що робив і робить путін в Україні і з яких — абсолютно фальшивих та безглуздих — причин він намагється це виправдати. Я не думаю, що нам потрібне ще одне інтерв’ю з ним, щоб зрозуміти його жорстокість”, — зазначив Кірбі.

 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja