ІПСО «Перун». Як російська пропаганда намагається дестабілізувати ситуацію в Україні та на Заході – Без Брехні
Фактчек

ІПСО «Перун». Як російська пропаганда намагається дестабілізувати ситуацію в Україні та на Заході

У середині лютого 2024 року Головне управління розвідки Міністерства оборони України повідомило про те, що російська машина пропаганди розробила та почала активно впроваджувати чергову інформаційно-психологічну спецоперацію проти України під назвою «Перун». Особливістю цієї операції є те, що рф планує залучити численних іноземних журналістів, медійників та блогерів для поширення своїх меседжів та наративів. Через цих ретрансляторів російської повістки дня пропагандисти намагатимуться виправдати агресію рф проти України, виставити саме нашу країну агресором, а росію – жертвою злодійських планів. Цілком вірогідно, що невдале інтерв’ю так званого журналіста Такера Карлсона із бункерним диктатором – частина цього плану.

 

Не зважаючи на те, що пристрасті по тому інтерв’ю вже відійшли на задній план, пропагандисти продовжують реалізовувати етапи свого ІПСО. Так днями про це заявило Головне управління розвідки Міноборони України – активна фаза інформаційної операції «Перун» набирає обертів. Акцент –  дестабілізація політичної ситуації в Україні та країнах Заходу. http://surl.li/rmtwt

Зазначається, що інформаційна операція росіян також спрямована на те, аби створити умови для «вирішення завдань» так званої СВО.

Проведення операції «Перун» також відбувається на тимчасово окупованих територіях України та в більшості регіонів РФ.

За даними української розвідки, до участі в цій операції залучаються підрозділи федеральної служби військ нацгвардії РФ та шпигуни російської розвідки. 

Пропагандисти Кремля дають вказівки шпигунам росгвардії здійснювати заходи, зокрема:

  • з дискредитації українських та західних проукраїнських політиків, звинувативши їх у корупції та зраді інтересів України;
  • виправдовування агресії РФ проти України та висвітлення ситуації довкола України з вигідних для Кремля позицій;
  • поширення у медіапросторі дезінформації про начебто «нормалізацію життя» на окупованих Росією українських територіях за безпосередньої участі у цьому керівництва РФ;
  • формування в російському та європейському медіапросторі образу «українських нацистів».

У ГУР наголошують, що за російською методичною спецслужби кремля мають розповідати про події в Україні у першій половині 2024 року, використовуючи при цьому фейкові наративи про начебто планування державного перевороту в Києві, звинувачення України у початку бойових дій на Донбасі, масовому вбивстві проросійських активістів у Одесі тощо.

Головне управління розвідки МОУ додає, що піком активізації пропагандистських заходів визначено день так званих виборів президента РФ – 17 березня, а завершення операції «Перун» окупанти планують до 30 червня 2024 року.

Нагадаємо, що саме середньо тривалі та довготривалі ІПСО під час повномасштабного вторгнення рф в Україну стали одним із ключових інструментів російської пропаганди, які були і є направленими на розхитування ситуації в країні та підрив довіри до нашої держави ззовні. Серед найбільш потужних та тематично небезпечних можна пригадати наступні інформаційно-психологічні операції:

  • Україна продає західну зброю, яку постачають союзники, на чорний ринок озброєнь, зокрема терористам на Близькому сході.
  • Між США та Україною намітився розкол і нерозуміння – сторони мають різні погляди на продовження війни;
  • Активістка і «опозиційна» журналістка з рф Марина Овсяннікова приїде в Україну і буде допомагати боротися з російської пропагандою;
  • Українські генерали на чолі з Валерієм Залужним готують державний переворот аби усунути Зеленського;
  • Українські спецслужби готуються до терористичної атаки із використанням «брудної ядерної бомби»… та інші.

 

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja