ІПСО про те, що росія «планує влаштувати 24 лютого Перл-Харбор» – повітряний наступ – Без Брехні
ЛуганщинаФактчекФактчек-регіон

ІПСО про те, що росія «планує влаштувати 24 лютого Перл-Харбор» – повітряний наступ

Чим ближче до 24 лютого – річниці повномасштабного вторгнення росії в Україну – тим частіше в інформаційний простір запускаються вкиди, що нагнітають панічні настрої, лякають простих українців, «повідомляють» про небувалі загрози з боку окупантів. Безумовно,  від схиблених мізків кремлівських терористів можна очікувати що завгодно, і нехтувати безпекою не варто. Проте, і впадати паніку не варто. Не варто і реагувати на ІПСО.

Як один з елементів широкомасштабного ІПСО про жахи на річницю 24 лютого стала активна компанія по впровадженню інфополе наративу про «повітряний наступ» загарбників. Мовляв, на землі у ерефії багато втрат і особливо нічого не виходить, а от для «наступу» з повітря у них ще зберігається величезний ресурс літаків та гелікоптерів – чи не 1500 одиниць. І що варто очікувати чи не аналог Перл-Харбору часів Другої Світової війни, коли японська авіація нанесла потужного удару по американській військово-морській базі і завдала великих втрат.

Далі у матеріалі про те чому інформація про «повітряний наступ» – це ІПСО, і що там з російською авіацією насправді.

 

Слід зазначити, що інформація про «повітряний наступ» поширили навіть західні медіа. Так Financial Times з посиланням на свої джерела з розвідданими, якими обмінюються союзники по НАТО, повідомило, що росія накопичує авіацію поблизу кордону з Україною. Це може свідчити про те, що загарбники готуються масово задіяти свої літаки та вертольоти для підтримки наземного наступу, що пробуксовує http://surl.li/eydlj

За даними ГУР МО, можна стверджувати про наявність у окупантів приблизно 450 літаків тактичної авіації (не стратегічних бомбардувальників) і приблизно 300 вертольотів, половина з яких – ударні. http://surl.li/eydmg

Літаки розміщені в основному на території рф не менш ніж за 200 км від кордону, зосереджені в різних місцях, але поза межами нашої досяжності. За оцінками ГУР, авіацію агресор насамперед може використати на Донбасі, де рф продовжує наступати. Розвідка вважає, що напад з повітря на Київ «малоймовірний». Дані ГУР МО не вказують на те, що рф планує використати всі свої літаки одночасно для масованої повітряної атаки.

«Ми теж одразу її (статтю видання Financial Times – ред.) побачили, теж трошки здивувались, що йде така от саме інформація. Можливо, це питання трошки некоректної подачі заголовку, – сказав в ефірі проекту Радіо Свобода речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат. http://surl.li/eydmr

Не можна стягнути авіацію до кордонів – це ж не танки, не артилерія, не БМП, не особовий склад. Це авіація, яка має бути де – на аеродромах. Вона як була стягнута, скажімо так, на початку війни, так вона там і залишилась. Це сотні літаків і вертольотів. На початку агресії це було 750, зараз відповідно до завдань ця цифра може змінюватись в ту чи іншу сторону. Зрозуміло, що Росія використовуватиме ці аеродроми і надалі. Це близько 40 аеродромів: в окупованому Криму, на окупованій території України материковій, також білорусь та росія… Зміни на російських аеродромах відбуваються постійно, авіація постійно перелітає.

Так, щоби спостерігалось накопичення саме близько до кордонів, це навряд чи варто очікувати. Навпаки, вони роззосередили свої літаки, особливо після тої «бавовни», що у нас була в Рязані, Енгельсі, вони намагаються авіацію більше навпаки розосередити вглиб території Росії, щоби у разі якоїсь можливої наступної «бавовни» уникнути більшого ураження цієї авіаційної техніки», – розповів речник Повітряних сил ЗСУ.

Ігнат нагадав, що понад 10 місяців російські літаки вже не залітають в повітряний простір України, як це робили на початку агресії.

«І навіть тоді – на початку вторгнення – ніхто не воював якимись великими полчищами літаків…Воюють, як правило, зараз авіаційними підрозділами. Це може бути пара літаків, ланка, ескадрилья тощо. Максимум до 12 літаків можуть на одному напрямку використовуватися для того, щоби завдавати точкових ударів високоточною зброєю і так далі. Це не Друга Світова війна, тому тут очікувати чогось навряд чи нам доводиться.

Зараз уже Повітряні сили не ті, що були раніше. Повітряні сили сьогодні озброєні ще й сучасною західною технікою, такою як IRIS-Т, NASAMS, а також численними ПЗРК різних видів та ЗРК ППО Сухопутних військ, такими як французький Crotale чи німецький Gepard. Тому легкої прогулянки тут точно не буде, в цьому я вас можу переконати. Росіяни навряд чи наважаться залітати до нас в повітряний простір. Максимум до 12 літаків росія може використати, щоб здійснювати точкові удари високоточною зброєю…»

Водночас, спікер не виключає можливості збільшення ударів штурмовою та бомбардувальною авіацією, зокрема, на Східному напрямку.

В кулуарах Мюнхенської конференції з безпеки міністр оборони Великої Британії Бен Воллес у розмові з Financial Times, зазначив, що незважаючи на побоювання, що росія готова розпочати масштабний наступ у першу річницю свого повномасштабного вторгнення в Україну, немає «жодних доказів великого скупчення російських військ», подібного до наступу 24 лютого минулого року. http://surl.li/eydof

Міністр сказав, що найкраще, на що спромоглася Москва – це серія пробних атак уздовж лінії фронту, посилених новобранцями після нещодавньої масової мобілізації. Але, за його словами, ці атаки призвели лише до великих російських втрат.

Тож, чергова спроба влаштувати ракетний терор на річницю повномасштабного вторгнення зберігається. Проте, аналоги Перл-Харбору – це не більше ніж ІПСО.

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання “Реальная газета” 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja