ІПСО про великий наступ рф аж до Волині і Львова – Без Брехні
Фактчек

ІПСО про великий наступ рф аж до Волині і Львова

В українському та російському медіапросторі почали з’являтися повідомлення про те, що росія нібито відновить «масштабний наступ» і розпочне «велику війну». Зокрема, пропагандистські ЗМІ розганяють наратив, нібито велике угруповання російських військ кількістю 600-700 тисяч повністю готове для «раптового» нападу ближче до річниці повномасштабного вторгнення в Україну. Фантастичні плани ворога – «перерізати» шляхи постачання західної зброї – тобто вийти аж на кордони у районі Волині і Львова! Отак!  Українські медіа та експерти теж втягнулися в обговорення цього не зовсім реального плану. Що стоїть за цим ІПСО – далі у матеріалі.

 

Пропагандисти кремля таким ІПСО активують наратив про незліченну кількість супернавчених та до зубів озброєних мобілізованих, надсучасну російську військову техніку, останнє покоління ракет, які «зметуть» центри ухвалення рішень українського командування, та про те, що «путін починає воювати по-справжньому», тому в української армії немає жодних шансів.

Однак факти доводять, що говорити про успішність проанонсованих наступів не варто.

По-перше, за оцінками військових експертів, оприлюднені цифри чисельності військових формувань рф у 600-700 тисяч солдатів не підтверджуються ніякими розвідданими та об’єктивним супутниковим контролем західних партнерів.

По-друге, дуже мала ймовірність наступу росії у лютому обумовлена відсутністю у російської армії належних ресурсів для перевезення такої великої кількості людей до Білорусі, з урахуванням того, що на сході наразі йдуть інтенсивні бої.

По-третє, експерти оцінюють як нереальну висадку російського десанту на Одещині через  погодні умови (шторми та низька температура) та надійний захист узбережжя протикорабельними комплексами «Нептун» і «Гарпун» з дальністю ураження 200 км.

Інформаційний «вкид» про «великий наступ» росії «найближчим часом» – це черговий прояв гібридної інформаційної війни проти України, який націлений на досягнення конкретних цілей:

– акцентуючи увагу суспільства на конкретних датах та перебільшенні власних наступальних спроможностей, російська ІПсО намагається залякати та зневірити українське суспільство і військових у перемозі.

– загрозливими заявами росія хоче переконати Захід в тому, що Україна не зможе опиратися потужним російським наступам, і змусити припинити подальшу військову підтримку України.

Країна-агресор, безумовно, готується до максимальної ескалації війни й не можна виключати жодного сценарію, адже наміри знищити Україну як історичне явище нікуди не поділись.

Слід зазначити, що ефект від таких інформаційних операцій постійно слабшає. Навіть у середовищі російських націоналістів і нечисленних прихильників путіна на Заході, після року демонстрації російської військової некомпетентності, не готові сприймати заяви про неминучу перемогу росії. Ворог не має кількісної переваги, яка б дозволила росіянам реалізувати стратегічні прориви на нових напрямках. Останній провальний російський наступ на Вугледар у Донецькій області лише підтвердив втрату зс рф ініціативи.

*для підготовки публікації використані матеріали ЦПД

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja