ІПСО про «великий наступ» росії навесні 2024 року – Без Брехні
Пропаганда-СТОПФактчек

ІПСО про «великий наступ» росії навесні 2024 року

Від сьогодні кремлівська пропагандистська машина запустила нову інформаційно-психологічну спецоперацію з ключовим наративом – «росія готує великий наступ навесні 2024 року». Паралельно з цим низка сміттярок почали поширювати панічні вкиди, нібито українська влада буде масовано заміновувати декілька східних і південних областей України бо вже зараз боїться цього «великого наступу».

Військовий експерт Олександр Коваленко у своїй публікації ( http://surl.li/kelbf ) викриває кремлівських інформаційних посіпак – нові вкиди про «великий наступ» – це не що інше ніж чергове ІПСО на фоні дуже загрозливої ситуації для російських окупантів на фронті. Далі про це у матеріалі.

 

«Сьогодні всі стрічки тільки і повні статтею, що з’явилася у виданні Newsweek, про те, що росія готує свій великий наступ в Україні. Повідомили виданню про це якісь, не названі, але дуже надійні джерела… Ну, як завжди.

Але, незважаючи на це, гадаю, варто все-таки розглянути це питання детальніше. Справді, чи здатна Росія до весни 2024 року підготуватися до великого наступу?

Випереджаючи більш розгорнуту відповідь на це запитання відповім коротко – Ні. А тепер перейдемо до розгорнутої частини.

З другої половини 2022 року російські окупаційні війська (РОВ) втратили наступальний потенціал операцій широкого фронту. Тобто, вже влітку минулого року російська армія настільки була виснажена, що не здатна була наступати широким фронтом, а лише вузькими напрямками та локаціями.

Таким вузьким напрямком та окремо взятою локацією був Бахмут. Маленьке містечко – це основне досягнення РОВ з другої половини 2022 і те, вельми й дуже спірне досягнення, яке російські окупанти щодня втрачають, як пісок, що просочується крізь пальці.

При цьому, маючи начебто чисельну перевагу за особовим складом, технікою та можливостями завдавати ракетні удари, росія не змогла втримати захоплені території. Тобто після втрати наступального потенціалу постало питання про повноту оборонних можливостей.

І зараз це питання так само актуальне. РОВ маючи в Запорізькій області серйозні лінії оборони, укріплені як не в жодній сучасній війні, чисельну перевагу над Силами оборони України (СОУ) в три і навіть більше рази, але змушені розпаковувати резерви, а потім і стратегічні резерви, втрачаючи позиції в обороні.

При цьому росія відправляє в Україну для компенсації втрат практично все, що знімає з консервації і відновлює і навіть цього повноцінно не вистачає для того, щоб компенсувати те, що вони втрачають. Боєздатність усієї цієї маси йде в мінус. А з кінця червня по Лімано-Куп’янській осі російське командування вирішило зіграти в імітацію наступу. Імітують уже другий місяць, а який результат? Дві групи військ, чисельністю 100 тис, тупцюють на місці, не здобувши вагомих результатів.

Тобто на Півдні 150 тисяч людей не можуть утримати оборону, на сході 100 тисяч не можуть наступати на трьох вузьких напрямках. Тоді скільки російської армії потрібно людей, щоб успішно наступати? Наприклад, у 2022 році було мобілізовано 300 тисяч, а результат? Відповідь проста – анітрохи.

Наступальний потенціал це не просто люди, це ще й їхні навички, а й окрім навичок, це ще й технічна компонента. А росія не має можливості формувати нові підрозділи, армії, ударні групи, які б відповідали наступальному функціоналу.

Наприклад, вони зберуть 500 тисяч людей. Що таке 500 тис особового складу? Це 625 БТГр. А щоб ці 625 БТГр успішно наступали, вони повинні бути укомплектовані 6875 танками, 20625 ББМ, 7500 одиниць ствольної артилерії і РСЗВ аналогічно і т.д. Це все зможе Росія забезпечить до весни? Ні.

На місяць РОВ втрачають сьогодні в середньому 600 одиниць ствольної артилерії, а розконсервувати ВПК росії здатний від 200 до 300. На місяць. На місяць росія може відправити до зони бойових дій від 100 до 150 танків різних модифікацій, переважно застарілих Т-62 та Т-54/55. Ось і постає питання, який наступ?

Нині російський ВПК працює не так на забезпечення нових підрозділів, а гарячкову компенсацію втрат. У 2022 р. РОВ втратили можливість здійснювати наступи по широкому фронту, у 2023 р. підтвердилася їх обмеженість по вузьких фронтах.

PS. Історія з «великим настанням росії», що почалася зі статті в Newsweek – це елемент великої ІПСО, направленої на деморалізацію українського суспільства. Справа в тому, що по ряду російських майданчиків зараз поширюються подібні вкиди, що стосуються якогось меганаступу і паніки в Києві.

Зокрема, ретранслюється фейк про те, що Генштаб ЗСУ просить Володимира Зеленського віддати наказ на мінування Одеської та Миколаївської областей через побоювання «великого» весняного наступу Росії у 2024 році. Зрозуміло, що росія запустила це деморалізуюче ІПСО на тлі обвалу фронту.

У той час як у Запорізькій області було прорвано першу лінію оборони та СОУ готуються до прориву другої лінії, поширюються деморалізуючі фейки, як для українського та західного споживача інформації, так і мотивуючі для внутрішнього. Мовляв не за горами великий ривок на Одесу!..»

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja