ІПСО російської пропаганди проти України на тлі війни в Ізраїлі – Без Брехні
Фактчек

ІПСО російської пропаганди проти України на тлі війни в Ізраїлі

У своїх матеріалах, які наш проект готував від початку війни в Ізраїлі 6 жовтня 2023 року, ми неодноразово наголошували, що російська пропаганда була готова до цих подій. Готовність стосувалася синхронного і злагодженого висвітлення війни ключовими російськими пропагандистськими ресурсами і втягування в інформаційне поле ізраїльських подій України. Днями у головному управлінні розвідки підтвердили розгортання проти України низки ІПСО на тлі війни в Ізраїлі.

 

У Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України повідомили, що щодня з’являються підтвердження взаємодії Кремля з терористичною організацією ХАМАС. Зокрема, мова йде про передавання трофейної зброї і як наслідок – поширення і системне тиражування пропагандою ІПСО про причетність України.

Москва намагається використати ситуацію в Ізраїлі, де йдуть активні бойові дії. На міжнародному рівні російська федерація проводить інформаційно-психологічні операції, спрямовані проти України,  повідомив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов в ефірі каналу «Ми Україна».

«У рф використовують терористичні атаки по Ізраїлю, з одного боку, з метою реалізації окремих інформаційно-психологічних операцій проти України на міжнародному рівні, з метою використати події та атаки в Ізраїлі проти України, послабити міжнародну підтримку – це факт», – зазначив Юсов.

За словами Юрія Юсова, з’являються підтвердження взаємодії Кремля й терористичної організації ХАМАС. При цьому передавання трофейної зброї, яка зрештою опинилась в руках бойовиків, відбулася раніше терористичних атак в Ізраїлі.

«Багато таких фактів з’являються щодня. Так, наприклад, на відео подій 7 жовтня, яке було поширене у мережі, під час терористичних атак в Ізраїлі чітко лунає російська мова. Це говорить про нові елементи залученості росії в цих подіях і взаємодіях з ХАМАС», — зазначив Юсов.

Нагадаємо, що пропагандисти кремля на початку війни і Ізраїлі як один з доказів «присутності західної зброї» у терористів ХАМАСу  поширили агітаційно-навчальний ролик, де бойовики демонструють вміння ліквідувати загородження з колючого дроту та переправлятися через перешкоди на мотоциклі. У ролику група приносить на собі ящики з вибухівкою, розкладні містки до імітації огорожі.

В кадрі «випадково» показують назву на коробці Bangalon. Потім так само на камеру збирають трубки з вибухівкою де жовтою фарбою написано англійською Torped Bangalon і рік виготовлення 04-2018. Таким чином натякають, що вибухівка іноземна і свіжа, можливо з Афганістану.

Проте, це виявилося фейком – ну назві заряду і у даті виготовлення були присутні помилки, що свідчить про фальсифікацію цих написів.

 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja