ІПСО про український контрнаступ. Як «армія рф» його вже «героїчно» зупинила – Без Брехні
ЗапоріжжяФактчекФактчек-регіон

ІПСО про український контрнаступ. Як «армія рф» його вже «героїчно» зупинила

Активізувались не лише ракетні атаки на мирні міста, а й фейкові заяви на наші голови. В першу чергу, російська пропаганда сконцентрувалась на очікуваному українському наступі.

5 червня МО росії запустило фейк про те, що ЗСУ ніби то розпочали контрнаступ на південнодонецькому напрямку. І звичайно ж, поквапились запевнити, що наступ було мужньо зупинено.

Повідомлення поширювали російські та проросійські кримські пабліки. Мета таких вкидів – зрозуміла: «продати» російській аудиторії неіснуючу картинку подій.

 

Офіційний телеграм-канал стратегічних комунікацій ЗСУ «СтратКом ЗСУ» повідомляє наступне:

«СтратКом ЗСУ попереджає. Російські окупаційні війська активізовують свої інформаційно-психологічні операції. 

На російських телеграм-каналах та соцмережах планується посилення навали поширень неправдивої інформації про бойові дії ЗС України. Та й власних формувань. 

З метою деморалізації українців і введення в оману спільноти (в тому числі власного населення) російські пропагандисти будуть розповсюджувати неправдиву інформацію про контрнаступ, його напрямки та втрати українського війська. Навіть якщо контрнаступу і немає. Для цього заготовлені старі відео та фото, які показують підбиту техніку, загиблих та полонених. А також інші фейкові матеріали», — йдеться в повідомленні: @AFUStratCom

Інформаційна війна починає нагадувати гру в пінг-понг.

Але ми явно змінили тактику. Якщо раніше, росія закидувала нас фейками, а ми відбивались від цього правдою, стало ясно, що у цю гру можна грати вдвох. Ми також намагаємось деморалізувати та виснажити їх хибними заявами.

І це працює.

Як заявила речниця об’єднаного пресцентру Сил Оборони Півдня Наталія Гуменюк: “Росіяни нервують перед контрнаступом ЗСУ”.

«Рашисти не знають, на якому напрямку відбудеться наш контрнаступ і тримають 450 км фронту на ділянці нашої відповідальності в постійному напруженні. Крім того, в окупантів викликає серйозне хвилювання те, що наші дії й пропаганда доходять до глибокого тилу в Криму”, сказала вона.

Вона зазначила, що Сили оборони постійно спостерігають маневри окупантів. Вони нервуються та не залишаються в одному конкретному місці. Ворог постійно укріплює оборонні споруди, в деяких випадках вдається до дезертирства. Це все говорить про морально-психологічну розхитаність противника», — пояснила вона: http://surl.li/hrexj

Частково це можна пояснити й суперечливими заявами про наступ, який то ось-ось почнеться, то почнеться не скоро. То буде успішним, то буде провальним.

Незабаром після заяви Гуменюк вийшла і заява заступниці міністра оборони Ганни Маляр: «Ми продовжуємо оборонну операцію, яка містить усі, у тому числі й контрнаступальні дії. Тому на деяких напрямках ми переходимо до наступальних дій».

Також вона додала, що росіяни розповсюджують дезінформацію щодо контрнаступу, щоб відволікти населення від поразок на Бахмутському напрямку.

Ще трохи пізніше після цієї заяви Маляр опублікувала мапу, де кордони Бахмута обведені червоним кольором.

ВИСНОВОК

  • Час від часу на російських сміттярках буде розганятись тема контрнаступу, де, якщо спрощено, ми будемо наступати, а нас будуть героїчно перемагати.
  • Якщо не фільтрувати цю інформацію і не обмежитись від неї, ви ризикуєте отримати хіба нервове перенапруження, яке у поєднанні з безсонними ночами точно не допоможе перемозі. 
  • Не дозволяйте ворогу скористатись вами. Шукайте інформацію лише в перевірених та офіційних джерелах.

 

Матеріал підгоовлено фахівцями видання “Запорізький центр розслідувань”

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja