ІСТЕРИКА І МАНІПУЛЯЦІЯ пропаганди про казахстанську «Юрту незламності» у Бучі – Без Брехні
Фактчек

ІСТЕРИКА І МАНІПУЛЯЦІЯ пропаганди про казахстанську «Юрту незламності» у Бучі

З грудня в українському інфопросторі циркулює інформація з відповідними ілюстраціями про «Юрту незламності» у місті Буча, яку встановили казахстанські волонтери. Добра ініціатива вільних людей. Але ж так не вважає російський, так званий, МЗС та пропагандисти, які влаштували днями справжню істерику з цього приводу. Більше того, на офіційному сайті МЗС ерефії від імені речниці цього недооргана болотної федерації з’явився запит до влади Республіки Казахстан з поясненнями цієї події «яка може кинути тінь на партнерські відносини» двох країн. http://surl.li/ejftw

Про шантаж, маніпуляцію і пропагандистські закиди московщини – далі у матеріалі.

 

Спершу про те, що заявила захарова на питання про «Юрту незламності» (далі мовою оригіналу):

«Как Вы могли бы прокомментировать циркулирующие с 6 января сообщения об установке «юрты несокрушимости» в г.Буче якобы при участии МИД Казахстана – страны, с которой Россию связывают отношения стратегического партнерства и союзничества?

М.В.Захарова: Обратили внимание официальных представителей Казахстана на появившиеся в Интернете сообщения. Нас заверили, что тиражируемая в некоторых СМИ информация не соответствует действительности и власти Республики здесь ни при чем. Оснований не доверять близким партнерам у российской стороны нет.

Вместе с тем во избежание дальнейшего «раскручивания» этой темы с целью нанесения ущерба российско-казахстанскому стратегическому партнерству и союзничеству весьма желателен официальный комментарий наших друзей, который поставил бы точку на этих спекуляциях».

Складається враження, що поява «Юрти незламності» саме у Бучі, а не у іншому місті стала для влади рф і пропагандистів червоним маркером. Бо таким чином міжнародному суспільству нагадується про, м’яко кажучи, не «зручну» для кремля тему звірств і вбивств у місті Буча що під Києвом.

Нагадаємо, що за офіційними остаточними даними МВС України у Бучанському районі Київщини під час окупації було вбито 1137 цивільних, а у самій Бучі – 461 людина. Серед загиблих є жінки та діти. Розслідування цих злочинів допомагає проводити група міжнародних експертів http://surl.li/ejfyo

Щодо заяви захарової, яка вимагає «офіційних коментарів» з приводу «Юрти» у Бучі, то тут вбачається тиск на суверенну країну – Казахстан, та відверта маніпуляція. Чому?

Бо Казахстан цілком офіційно на державному рівні надсилав гуманітарну допомогу Україні і українцям від початку повномасштабного вторгнення недофедерації на територію України 24 лютого.

Так, перша партія гуманітарної допомоги Україні була направлена ще 14-15 березня 2022 року. Тобто, менш ніж за три тижні від початку війни. І це було зроблено за дорученням президента Казахстану, про свідчить офіційна заява на сайті Мінздраву Республіки Казахстан (дослівно): «14 марта 2022 года, из аэропорта города Алматы, во исполнение Протокола заседания Комиссии по вопросам международной гуманитарной помощи, а также исполнения поручения Президента Республики Казахстан, Министерством здравоохранения РК направлена гуманитарная помощь в Украину. Гуманитарная помощь гражданам Украины будет направлена двумя рейсами 14 и 15 марта 2022 года из аэропорта города Алматы…

Казахстан оказывает гуманитарную помощь в ответ на официальное обращение со стороны другого государства. После получения такого обращения от украинской стороны Президент Касым-Жомарт Токаев дал конкретное поручение срочно оказать гуманитарную помощь украинскому народу».

Друга партія гуманітарної допомоги була направлена вже через два тижні – 28 березня: «Министерством по чрезвычайным ситуациям республики 28 марта был организован специальный рейс, доставивший из Алматы в польский город Катовице очередную партию гуманитарной помощи для граждан Украины. Об этом сообщил официальный представитель МЧС РК Талгат Уали». http://surl.li/ejgck

Але і це ще не все. Коли країна-агресор вдалася до варварських бомбардувань енергетичної інфраструктури України і у нашої держави стала нагальна потреба у генераторах, то і тут Казахстан проявив участь. Ця країна передала для потреб лікарень 41 генератор. Про це повідомляли медіа з посиланням на інформацію від посольства Казахстану в Україні. http://surl.li/ejgeo

Тож, як бачимо Казахстан на офіційному рівні надає гуманітарну допомогу Україні від початку війни. Але жодного разу кремлівські міньйони не вимагали «офіційних пояснень» таких дій. І жодного разу це не заважало «стратегічному партнерству». Але от про «Юрту» – подавай їм пояснення! Це є маніпулятивна вибірковість.

Проте все ж таки, офіційний Казахстан надав захаровій пояснення: «Казахстанские власти не имеют отношения к установке юрт в Буче и ещё пяти украинских городах. Об этом в кулуарах правительства заявил официальный представитель МИД РК Айбек Смадияров. Это была инициатива казахстанских бизнесменов, запретить им это власти не могут». http://surl.li/ejggw

Як то кажуть – за що захарова боролася – на те і напоролася. Бо у закиді речниці МЗС рф непрозоро прослідковувався натяк на те, що якщо офіційна влада Казахстану причетна до цієї акції, то недофедерація, рекомендувала б «прикрити цю юрту». Але ж ні –  «не причетна, і не прикриємо, бо це приватна ініціатива громадян, а ми ж, Казахстан, вільна демократична країна, тому наказувати волевиявленню людей не маємо права». Шах і мат! Красиво!

Щодо самої ініціативи, то це справа казахстанських волонтерів – братів Дорменових. Про це вони розповіли у репортажі видання «Настоящее время Азия. Казахстан» http://surl.li/ejgkm

Матеріали для юрти було доставлено з Алматинської області, встановлювали їх самі брати Дарменові, які з весни минулого року працюють волонтерами в Україні. Вони також повідомили, що на відкритті юрти були присутні співробітники дипмісії Казахстану в Україні. Але поспішили зазначити, «не як представники посольства», а як приватні особи. Сприяв у такій акції голова депутатської групи міжпарламентських зв’язків із Республікою Казахстан Сергій Нагорняк. В ефірі українського телебачення нардеп заявив, що ще у шести містах України будуть встановлені такі «Юрти».

Міська рада Бучі теж підтвердила цю інформацію у своєму офіційному телеграм-каналі і згадала про участь представників посольства Казахстану. Проте не підтверджує, що це була участь як офіційного представництва держави. http://surl.li/ejgqk

ВИСНОВОК

  • Закид речниці МЗС недофередарції захарової до офіційного Казахстану про пояснення, щодо «Юрти незламності» є шантажем, тиском і маніпуляцією.
  • Казахстан надає Україні гуманітарну допомогу від початку війни на офіційному рівні, але жодного разу кремль не висував претензій за цю допомогу владі цієї країни.
  • «Юрта Нездамності» дійсно була відкрита за приватної ініціативи казахстанськими волонтерами.
  • Представники посольства Казахстану в Україні могли бути присутні на відкритті «Юрти», але як приватні особи, а не офіційні представники країни.
  • МЗС Казахстану пояснив, що офіційно не причетний до відкриття «Юрти», але заборонити цю ініціативу не в його компетенції, бо це приватна справа громадян Казахстану.

 

 

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja