Італійський ілюстратор Вальтер Моліно передбачив пандемію коронавірусу ще у 1962 році | ФЕЙК, який розігнали самі ж італійські ЗМІ – Без Брехні
COVID-19. Правда і міфиФактчек

Італійський ілюстратор Вальтер Моліно передбачив пандемію коронавірусу ще у 1962 році | ФЕЙК, який розігнали самі ж італійські ЗМІ

У травні, а пізніше і у серпні цього року деякі користувачі Facebook намагалися запевнити інших, що італійський художник Вальтер Моліно майже 60 років тому передбачив нинішню пандемію. Його ілюстрація на обкладинці італійського видання начебто показує людей, які їдуть вулицею у маленьких транспортних засобах зі скляним куполом. За словами користувачів, митець намагався уявити, яким буде життя на землі у 2022 році. Свою роботу автор ніби-то так і назвав –  «Життя у 2022».

На тлі загрозливого поширення епідеміє коронавірусу в Україні соцмережі і ЗМІ знову підхопили тему начебто передбачень ілюстратора з Італії, продовжуючи розганяти тему пророцтва. Проте, таке трактування має всі ознаки маніпуляції і фейку. 

ПЕРЕВІРКА

Користувачі запевняють, що ілюстрація була опублікована у виданні “Domenica de Corriere” у 1962 році. В Італії дійсно виходила щотижнева газета “Domenica de Corriere”. Видання друкувалося з 1899 по 1989 рік і слугувало додатком до популярної газети «Corriere della Sera». У 1962 році на обкладинці “Domenica de Corriere” з’являється ілюстрація Вальтера Моліно. (скрін 4)

Це і не дивно, адже художник, починаючи з 1941 року розробляв ілюстрації до друкованого додатку. Картина митця на обкладинці стала візуальним доповненням до публікації під назвою «Чи будемо ми так їздити містом». Сам же матеріал стосувався не загрози здоров’ю людства у майбутньому, а мобільності.

На малюнку, створеному ілюстратором спеціально для видання “Domenica de Corriere” показаний крихітний одномісний автомобіль, названий автором статті «Синголетта». У тексті йдеться про утруднення руху через збільшення кількості транспорту на дорогах. На думку автора тексту, саме такий транспортний засіб може розв’язати проблему дорожнього руху у майбутньому. Цікаво, що у матеріалі жодного разу не вказаний 2022 рік або можлива пандемія, що чекає на людство.

Тож розповсюджена соцмережею та ЗМІ інформація про художнє прозріння ілюстратора і карикатуриста є неправдивою. До того ж, дивлячись на інші роботи митця, ця картина стає зрозумілішою. Адже більшість робіт художника для тижневика виконанні у єдиному стилі, із зображенням можливих трагедій, катастроф серед буденного життя.

Цікаво, що свій вклад в поширення спотвореного тлумачення картини італійського митця цілком ймовірно могли внести самі ж італійські журналісти. Зокрема, в італійському виданні Il Messaggero у травні цього року був опублікований матеріал під заголовком «Коронавірус, “пророча” обкладинка “Domenica de Corriere”у 1962 році».

У тексті розмістили ілюстрацію Вальтера Моліно, припустивши, що вона здається передбаченням майбутнього, хоча творчий доробок художника в свій час означав рішення для спрощення автомобільного руху у великих містах.

 

Авторка. Катерина Філімонович

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja