Ізраїльський «рятівний» рецепт від коронавірусу – фейк з присмаком хімії – Без Брехні
COVID-19. Правда і міфиФактчекФактчек NEWS

Ізраїльський «рятівний» рецепт від коронавірусу – фейк з присмаком хімії

Фейки про чудотворні ліки та рецепти стають все далі віртуознішими. Аби надати достовірності відвертій нісенітниці, яка активно була поширена мережею в даному повідомленні, автори фейку додали до інформації трохи «високої хімії». Проте, навіть це не допомогло. Розбираємо по молекулах «ізраїльський «рятівний» рецепт».

ВЕРДИКТ: ФЕЙК

ПЕРЕВІРКА

1. «В Израиле нет смертей от COVID-19». Це відверта брехня! Станом на 30 березня в Ізраїлі офіційно зафіксовано 4 347 випадки захворювання на коронавірус та 16 смертельних випадків внаслідок хвороби.

2. Ми вже неодноразово наголошували і продовжимо це робити, що на поточний момент в світі не існує ліків прямої дії чи вакцини проти COVID-19. Про це повідомляє ВООЗ на своїх інформаційних ресурсах.

3. Саме вірусне фейкове повідомлення побудовано за вже «стандартним» кліше для таких «новин» – має численні граматичні, морфологічні помилки (наприклад, «оранжевий» – що це за фрукт?), не містить конкретних фактів, інформація розмита та узагальнена, закінчується закликом про важливість змісту та необхідність поширення «рецепту».

4. У повідомленні згадується журнал «ВИРУЛОГИИ», навіть вказується місяць друку видання, де міститься «вельми корисна і наукова інформація» – квітень 1991 року. І сторінка – 1916!

Так дійсно, журнал «Вірологія» існує. Наукове видання засновано у 1967 році Американським товариством з мікробіології.  У квітні 1991 року у журналі було надруковано дослідження (сторінки 1916-1928) – «Зміна залежності pH від клітини, індукованої коронавірусом Fusion: Ефект мутацій у глікопротеїнті шипа» (англ. Alteration of the pH Dependence of Coronavirus-Induced Cell Fusion: Effect of Mutations in the Spike Glycoproteint). Проте у дослідженні йде мова про інший штам вірусу – MHV4.

5. У рекомендаціях Всесвітньої організації охорони здоров’я, які постійно оновлюються, на поточний момент немає жодної, яка стосується позитивного впливу води з лимоном та бікарбонатом (це звичайна харчова сода) на профілактику, а тим більше лікування COVID-19. Що стосується показника pH, то згідно останнього дослідження Університету Гонконгу вірус стійкий у широкому кислотному діапазоні – від 3,5 до майже 6 pH. Але досліди у цьому напрямку ведуться постійно і дані можуть бути оновлені і уточнені. Так фахівці з Пакістану, що представляють декілька навчально-медичних і науково-дослідницьких закладів, оприлюднили своє дослідження, де тестували коронавірус у діапазоні pH від 4 до 8.

6. Щодо переліку продуктів з показниками pH, то і тут все не склалося у «творців» даного шедевру – вони не відповідають дійсності. Згідно таблиці показників рівня кислотності продуктів (джерело – «Хімічний довідник») вони є наступні:  лимон – 2.2 – 2.4, а не 9,9,  лайм – 1.8 – 2.0,  а не 8.2,  авокадо – 6.3 – 6.6, а не 15.6, часник – 7-7,5, а не 13.2, ьанго – 5.8 – 6.0, а не 8,7, помаранчевий (якщо мається на увазі апельсин) – 3.0 – 4.0, а не 9,2pH.

Тобто загальна тенденція така, що показники pH у повідомленні завищені у 1,5-4 рази від реальних.

 

Автор. Олександр Гороховський

NB! Матеріал підготовлений в рамках проєкту з протидії фейкам за темою “COVID-19”, ініційованого керівником проєкту “По той бік новин”

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja