Кам-бек “головного радикала” країни: маніпуляції Олега Ляшка під час політичного ток-шоу, як спроба нагадати про себе – Без Брехні
ФактчекФактчек NEWS

Кам-бек “головного радикала” країни: маніпуляції Олега Ляшка під час політичного ток-шоу, як спроба нагадати про себе

В ефірі політичного ток-шоу «Пульс» виступив лідер «Радикальної партії» Олег Ляшко. Критикуючи теперішню владу політик навів низку тез, достовірність яких перевірили фактчекери. Найбільше головний радикал країни говорив про пенсії, відкриття ринку землі, політичні кроки команди Зеленського та військовий конфлікт на Донбасі.

 

ТЕЗА 1. (08:03): «Українське суспільство не підтримує ні Мінські домовленості, ні формулу Штайнмаєра».

ВЕРДИКТ: МАНІПУЛЯЦІЯ

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

Згідно останніх опитувань Соціологічної групи «Рейтинг», опублікованих 2 жовтня, більшість українців не може відповісти, чи підтримує формулу Штайнмаєра – таких дві третини. Проти імплементації формули висловилось 23%, 18% – підтримали ідею. Попри епізодичні акції протесту соціологічні опитування, які охоплюють значно більший зріз суспільної думки, свідчать, що однозначної визначеності щодо згаданих питань у громадян України не спостерігається.

Дослідження щодо підтримки Мінських угод востаннє проводили у 2017 році. Майже 30% вважали, що Україні потрібно переглянути Мінські домовленості і підписати нові угоди, 16% – підтримали повне виконання усіх поставлених вимог, 17% – за вихід з переговорного процесу та прийняття рішень без участі міжнародних посередників, 5% – за інший варіант, третина респондентів не визначилася з даного питання.

 

ТЕЗА 2. (22:29): «Україна – єдина країна в світі, яка здала ядерну зброю»

ВЕРДИКТ: НЕПРАВДА

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

Україна – не єдина держава, яка мала ядерну зброю, але офіційно відмовилась від неї. Окрім неї це зробили: Казахстан, Південно-Афиканська Республіка, Білорусь. До того ж, десятки держав підписали Договір про нерозповсюдження ядерної зброї від 1 липня 1968 р.

 

ТЕЗА 3.(39:52): «46 млн тонн минулого року продали зерна за кордон»

ВЕРДИКТ: ФАКТИЧНА ПОМИЛКА

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

За висновками Національного наукового центру «Інститут аграрної політики», у 2018 році, Україна експортувала за кордон 41,7 млн тонн зерна. Ці цифри підтверджуються і даними Держстату. Основні експортні культури – кукурудза (21,4 млн. тонн) та пшениця (16,4 млн. тонн).

 

ТЕЗА 4 .(41:53): «Україна посідає 1 місце в світі по смертності від серцево-судинних захворювань»

ВЕРДИКТ: ПРАВДА

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

Вчені Єнського університету імені Фрідріха Шиллера в Німеччині склали рейтинг країн із найвищим рівнем смертності від серцево-судинних захворювань через неправильне харчування. Очолила список Україна. А загалом до першої двадцятки потрапили 14 країн колишнього СРСР.

  1. Україна (38,2%від усіх смертей)
  2. Білорусь (36,8%)
  3. Грузія (34,4%)
  4. Молдова (34,2%)
  5. Узбекистан (32,2%)

 

ТЕЗА 5. (42:05): «Дефіцит бюджету пенсійного фонду – 175 млрд грн»

ВЕРДИКТ: МАНІПУЛЯЦІЯ

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТИ:

Найбільш наближена цифра, до якої міг апелювати Ляшко, – 167 млрд грн. Це обсяг асигнувань на фінансування пенсійних програм. Тобто, допомога держави. А от дефіцит Пенсійного фонду, тобто нестачу коштів на покриття необхідних видатків, вже аналізували колеги-фактчекери «Слово і Діло». Як з’ясувалося, сума складає 30 млрд грн. Подібні цифри також оприлюднено й в офіційних звітах профільних керівників.

 

Автор: Артем Листопад 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja