Хантавірус – нова страшилка і новий фейк! – Без Брехні
COVID-19. Правда і міфиФактчекФактчек NEWS

Хантавірус – нова страшилка і новий фейк!

У Китаї зафіксували першу смерть! (смерть, але далеко не першу) Вакцини від хвороби не існує! (сумнівно). Такі заголовки облетіли онлайн-видання в Україні, в тому числі й дуже поважні. Інформацію активно розганяють й російські медіа. І всі вони посилаються на сайт Global Times.  На Global Times немає нічого про те, що цей вірус новий і що це взагалі перша смерть.Там навіть написано, що існує вакцина від хантавірусу.

ВЕРДИКТ. ФЕЙК

ПЕРЕВІРКА

Хантавірус – не новий. Це ціле сімейство вірусів, які можуть викликати різноманітні синдроми захворювання у людей у всьому світі. Всесвітня організація охорони здоров’я реєструє спалахи хантавірусів у цілому світі з 2000 року. Тоді захворіли жителі Панами. Пізніше, у 2012 році хантавірусом заразилися відпочивальники каліфорнійського національного парку “Йосеміті”.

Нещодавні спалахи були в січні 2019 року – знову в Панамі та в Аргентині. Тільки тоді ніхто не розганяв паніку і не писав про “нову напасть”.
Наприклад, у США протягом 1993-2017 років зафіксовано 728 повідомлень про легеневий синдром хантавірусу.

 Смерть в Китаї – не перша смерть від хантавірусної інфекції. Ще у 2000 році ВООЗ зафіксувала три смерті від легеневого синдрому хантавірусу під час спалаху в Панамі. І в Китаї також помирають від хантавірусів. 

Наразі немає жодних підстав для хвилювань! Хантавірус не передається від людини до людини. Зазвичай ним можна заразитися, вдихаючи посліди заражених гризунів або під час контакту з їхніми виділеннями, послідом чи слиною.
Випадки зараження в основному трапляються в сільській місцевості, наприклад, лісах, полях і фермах. Летальність може досягати 35-50%.

 У публікації Global Times також йдеться про те, що навряд чи пацієнт заразив своїх попутників, хоча вони сиділи в одному автобусі, оскільки зараження зазвичай не відбувається між людьми.

В Китаї існують вакцини від хантавірусних інфекцій, однак жодна з них не було схвалена на міжнародному рівні. Ні в США, ні в Європі вакцини немає. 

Дякуємо команді Наші гроші. Львів за матеріал!

NB! Матеріал підготовлений в рамках проєкту з протидії фейкам за темою “COVID-19”, ініційованого керівником проєкту “По той бік новин”

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja