Хронологія брехні росії про вибухи на аеродромі під Саками – Без Брехні
Пропаганда-СТОПФактчек

Хронологія брехні росії про вибухи на аеродромі під Саками

Отже, на аеродромі в Новофедорівці, з якого росіяни літали бомбити материкову Україну, сталася бавовна. Це не просто військовий аеродром а ще й навчальний центр Нитка. Тобто стратегічно важливий об’єкт з відповідним рівнем захисту. Мав би бути…

Саме тому вибухи і багатогодинну пожежу на території аеродрому росія трусливо і наполегливо намагається видати за буденну подію – «ЧП» рівня спалаху трави через недопалок. Покажемо хронологію брехні росіі і як мінялася риторика заяв.
Отже перші повідомлення були традиційно про «хлопки» та «задимлення». Але майже одразу з’явилися численні відео(1,2,3) з моментом двох вибухів, тому просто задимленням обійтися вже було неможливо.
Перша брехлива версія від «Кримської правди» звучала так: виникла пожежа при завантаженні палива, від неї почали вибухати боєприпаси. І все це «через необережне паління». Прямо як на крейсері «Москва», еге ж.
В цей час скабєєва ще істерично писала, що «це вже занадто», а інші менші пропагандисти кричали «ета вайна, красньіе лінії пєрєйдєньі». скабєєва навіть поширила як доказ допис Андрусіва (який просто блогер), що у нас давно є ракети на 200-300 км, тому Саки – це ми.
Однак пропагандистам швидко дали зрозуміти, що росія нізащо не визнає вибухи атакою України і тому урапатпіотичні заклики про «всеохопну війну» треба припинити.
Виправляти ситуацію кинули симоньян, яка почала відпрацьовувати «з власних джерел», що українці собі приписують чужі заслуги – це ми самі себе підірвали. Їй нібито повідомили (прямо з кремля), що це класичне російське «головотяпство».
На місце вибухів послали цілого аксьонова, який запевнив, що це лише «бавовни», без причин та наслідків.
Спершу постраждалих від вибухів зовсім «не було», але після повідомлення в соцмережах, що в напрямку аеропорту поїхало багато швидких, все ж визнали трьох постраждалих серед цивільних, яких неможливо було приховати. Всі, звісно ж, з легкими пораненнями. Так як один загиблий був убитий уламками в магазині не на території аеропорту, довелося визнати і його. Пізніше ще одного з легких поранених перевели в середньотяжких, бо ураження уламками грудної клітини приховати не вдалося.
Міністерство оборони Росії мужньо вирішило закрити тему з аеропортом і видало єдине пояснення про це : «близько 15:20 на обвалованому (тобто за земельними валами) майданчику зберігання сталася детонація декількох авіаційних боєприпасів. Авіаційна техніка не пошкоджена, попередньо постраждалих нема». Розходимося. Просто детонація, можливо навіть планова. Ні в вечірню, ні в ранішню «хвилинку перемог від конашенкова» цей «дрібний інцидент» не потрапив.
Далі ЗМІ намагалися діяли в межах цієї методички, розказуючи про локалізовану пожежу. Проте відео машин, які вщент згоріли на парковці біля аеропорту, а особливо автомобіля, який був проштрикнутий наскрізь велетенською металоконструкцією свідчили про те, що вибухи і пожежа були ні разу не контрольованими.
У одному з вечірніх ефірів росзмі показували з далеку пожежу з п’ятьма багатометровими осередками горіння, які намагалися видати за траву, що горить. На той момент цю «траву» не могли загасити вже п`ять годин. В мережі також з’явилося секундне відео залишків літака на фоні згарища, але перевірити правдивість відео поки що не вдалося.

Певні, що найближчими днями з’являться відео з «випадкових» безпілотників, що знімали момент вибухів, а також супутникові знімки аеропорту, до того як росіяни встигнуть прибрати залишки спаленої техніки. Нагадаємо, саме так і було зі Зміїним та пожежною в польовій кухні поблизу Запорізької АЕС. Там теж Росія відбрехувався аж поки Украіна не показала докази.
А поки що Україна проявляє витримку і вирішила потролити росіянську брехню офіційною заявою Генштабу «ми не уявляємо що там сталося, але припиніть уже бавитися з вогнем». Проте все ж Командування повітряних сил ЗСУ 9 російських літаків записало у втрати росії у війні.
Роспропагандисти ж продовжують замовчувати причини та наслідки вибухів, лише повідомили, як щось буденне, про зростання кількості жертв до 15 на ранок.
Скільки насправді загиблих та поранених серед військових можна буде дізнатися згодом завдяки колегам осінт-розслідувачам – в соцмережі все одно потраплять повідомлення від родичів та знайомих про похорони та поминки. Ми відслідковуватимемо ситуацію і обов’язково повідомимо вам про калібр того недопалка і справжні наслідки бавовни.
Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja