ХРОНОЛОГІЯ РОСІЙСЬКОЇ БРЕХНІ ПРО КРАМАТОРСЬК – Без Брехні
Пропаганда-СТОПФактчек

ХРОНОЛОГІЯ РОСІЙСЬКОЇ БРЕХНІ ПРО КРАМАТОРСЬК

Росія поспіхом відбрехується від масового вбивства нею людей в Краматорську. Вкотре повторюється історія зі збиттям MH17 – спершу вбивці радіють «знищенню ЗСУ», а потім відбріхуються, що це не вони. Є прямі свідчення запуску ракет з окупованої території.

 

О 10:24 в пабліку «Типичньій Донецк» з’являється відео з Шахтарська з вильотами двох ракет. Дивіться скріншоти

Об 11:01 в російському пабліку «Силовики» з’являється відео з вибухом на вокзалі Краматорську з підписом «10 минут назад прилетьі по Ж/Д вокзалу Краматорска. Работают по скоплению боевиков ЗСУ (це вони так наших воїнів обзивають)»

Потім, після того як стало зрозуміло, що ракета влучила в мирне населення на вокзалі, повідомлення змінюють і виходить з датою 11:00 з текстом «сообщают, что возможно упала Точка У, которую используют сильі ВСУ.

Наразі це повідомлення видалено взагалі.

В Україні ще не знали, що це була саме Точка У: офіційні особи заявляли про використання Іскандера з касетним наповненням. Аж о 12:04, після оприлюднення фото залишків ракети Точки У з написом «за детей» Президент Зеленський заявив, що це була Точка У.

Але у росіян ще об 11:25 на твіттері ріановості з’являється заготовлене повідомлення про те, що українські війска з Точки У обстріляли Краматорськ. На це вказує спосіб розміщення повідомлення за допомогою сервісу TweetDeck та те, що вони знали тип ракети. В Інтернеті показують скріншоти, де твіт нібито опублікований о 10:25, але це припущення помилкове, адже в Твіттері вказується локальний час на пристрої, тож очевидно скріншот було зроблено в часовому поясі +1 відносно України.

Але є і раніші непрямі докази: та на пабліку російського пропагандиста з назвою Zаписки ветерана ще в 0:09 з’явилося попередження про те, що не варто евакуюватися саме через жд вокзал у Краматорську.

Також о 10 ранку представник Міноборони росії звітував про знищення обєктів на залізниці Донецької області, в тому числі «поблизу» Краматорська. Ми вже писали , що росія і раніше анонсувала свої обстріли.

Спроба рашистьских вбивць виправдатися, що Точок У в росіі немає, не витримує жодної критики, адже вони самі вихвалялися запусками саме цих ракет на навчаннях у лютому 2022 року у Білорусі. Про це збереглося багато сюжетів та матеріалів, скріншот з пропагандистського каналу звєзда за 15.02.2022.

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja