Хто ж поширив фейк про припинення роботи Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні – Без Брехні
Фактчек

Хто ж поширив фейк про припинення роботи Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні

Сьогодні день виявився багатим на різноманітні фейки та вкиди. Більшість з них були російського походження і мали на меті розповісти російським читачам як “Київ уже здався, Зеленський втік” і тому подібні “перемоги”. Але не обійшлося й без міжнародних фейків чи то пак невірних прочитань.

 

О 12:27 у Reuters з’явилася стаття з заголовком “Червоний Хрест призупиняє діяльність в Україні з міркувань безпеки”. В ній повідомлялося, що Міжнародний комітет Червоного Хреста в Україні (МКЧХ) після масованої російської атаки на міста України тимчасово припиняє свою роботу з міркувань безпеки, повідомив Ройтерсу речник організації в понеділок електронною поштою. 

Точна цитата виглядає так: 

“З міркувань безпеки наші команди призупинили сьогодні роботу”

 

Це, до речі, той Червоний Хрест, який обіцяв відвідувати наших полонених в Оленівці та підтримував створення (концентраційних) фільтраційних таборів для українців у Росії.

Та вже за лічені хвилини в своєму твіттері ICRC Ukraine  спростував цю заяву. Написали, що пристосовуються до умов, але залишаються. 

 Ще за годину речник МКЧХ Олександр Власенко Громадському особисто підтвердив, що “поширена інформація не відповідає дійсності”

 

Але як же імейл від речника, який був у Ройтерса? 

Сталася “магія”: стаття тепер називається “Червоний Хрест призупиняє польові роботи в Україні з міркувань безпеки”.  На початку статті вже стверджується, що МКЧХ призупинив свою ПОЛЬОВУ роботу, цитата речника тепер розширена так:

 “З міркувань безпеки наші команди призупинили сьогодні роботу. МКЧХ налічує близько 700 співробітників, які працюють у 10 місцях по всій країні та доставляють допомогу та ліки, в тому числі мільйонам людей, які стали переміщеними через конфлікт, що триває”.

Також тепер у статті з’явився і другий представник МКЧХ, який додав, що “хоча польова робота була припинена, гуманітарні працівники змогли продовжити роботу на робочому місці. Як тільки буде безпечно рухатися, вони це зроблять”, – додав він.

Виглядає так, що фразу “наші команди призупинили роботу” Ройтерс сприйняли “всі команди”, а виявилося, що центральний офіс хоче працювати. 

Через це непорозуміння і Товариство Червоного Хреста в Україні (це вже інший Червоний Хрест) також поспішило запевнити, що продовжує роботу в країні:

У зв’язку з поширенням фейкової інформації про те, що нібито Червоний Хрест призупинив діяльність на території України інформуємо: Товариство Червоного Хреста України у зв’язку з сьогоднішніми ракетними атаками по містах України працює у посиленому режимі, надаючи допомогу постраждалим. Партнери по міжнародному руху Червоного Хреста також продовжують працювати на території України, аби спільними зусиллями допомогти якомога більшій кількості людей”.

Цьому Червоному Хресту довелося виправдовуватися за МКЧХ, бо ці дві організації часто ототожнюють.

Таким чином МКЧХ в Україні є, але працюватиме  в офісі. Проте їх допомоги потребують не лише люди, які можуть дійти до Великої Васильківської в Києві.

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja