Кінець Скабєєвій та Соловйову? ФСБ забороняє не лише критику війни, а й згадки та прогнози – Без Брехні
Пропаганда-СТОПФактчек

Кінець Скабєєвій та Соловйову? ФСБ забороняє не лише критику війни, а й згадки та прогнози

ФСБ вирішило остаточно перекрити росіянам доступ до правди про їхній програш у війні під приводом заборони передачі хисту від іноземних агентів

В Росії ще раніше, щоб приховати свої “успіхи” та втрати на війні, ввели кримінальну відповідальність за «дискримінацію» збройних сил. Тобто будь-яка правдива згадка про погане забезпечення «чмобіків», відступ чи відсутність боєприпасів загрожують терміном. Особливо за публічне визнання нападу Росії загарбницькою війною.  І судові вироки за правду вже непоодинокі. 

Але не для всіх. Головним “говорящим головам” режиму в своїх шоу дозволяється іноді озвучувати проблеми з мобілізацією чи управлінням росвійськом та навіть критикувати відступи. Індульгенцію отримують також «експерти», які на їхніх передачах висловлюють часом немислимі для простих росіян речі – про можливу поразку. Та всі ці шоу переслідують одну мету – «випустити пар», щоб «глубінний народ» в телевізорі побачив, що проблему озвучено, «Путін знає». До того ж всі ці критики закінчуються тим, що «проти нас воює все НАТО, українців би ми давно перемогли», тому треба «ще більше згуртуватися та потерпіти». 

Така ж історія і з «воєнкомами». Їх то нагороджують, коли вони показують лише перемоги, то влаштовують перевірки всіх їхніх матеріалів, коли вони заголосно кричать про втечу з Ізюма чи Херсона. Перевіряти там є що: «професіонали» в своїх зрежисованих роликах неодноразово світили позиції, по яких наші вдало відпрацьовували. Також на їхніх відео зафіксовано безліч воєнних злочинів російських військ. Тому деяким “воєнкорам” довелося виїхати, а одному блогеру навіть отримати «героїчне поранення», так би мовити, “змити кров’ю”. 

Але тепер ситуація може змінитися для всіх пропагандистів.

ФСБ днями внесла зміни до списку воєнних відомостей, отримання яких іноземними джерелами можуть бути використані для підриву безпеки РФ. Якщо вам здалося, що під ці відомості може потрапити будь-що – вам не здалося. В тому списку й до цього було понад 50 пунктів “потенційно підривної інформації”, а тепер там з’явилися й геть прекрасні заборони:

  • інформація про оцінку і прогнози розвитку воєнно-політичної обстановки;
  • інформація про дислокацію, маршрути пересування та озброєнні ЗС РФ;
  • інформація про мобілізацію військ;
  • персональні дані військовослужбовців

В перекладі на людську це значить, що будь-яке просторікування “експертів” про “судьбу расіі” на щоденних шоу ненависті – під забороною. Навіть їхні найвідвертіші фантазії.
Так само ФСБ може прийти за відосик до “воєнкора” чи “блогера”, який показує російські війська: чи то в постановчих роликах “в бою” , чи просто пересування колони на невідомій дорозі в тилу.

Всі скарги чомбіків на побут та незадовільне матеріальне забезпечення тепер теж “воєнні відомості, які, потрапивши в руки іноземних агентів, можуть підірвати міць і велич Росії”.

Тобто все, що хоча б потенційно може отримати “іноземне джерело”, тобто побачити в телеграмі чи інстаграмі будь-який українець чи американець – тепер заборонено поширювати. Так під приводом захисту від іноземців насправді росіянам заборонили будь-які “вісточки з війни”. 

І як ви думаєте російське суспільство сприйняло ці обмеження? Коментатори лише раділи і вимагали більшого – впровадження розстрілів і СМЕРШу уже зараз. Але ці люди явно не жили в часи репресій, тому наївно думають, що каральна машина саме їх не зачепить (бо мене то за що). А тим часом в росії окрім тюремних термінів за називання війни війною, повним ходом повертається й радянська каральна психіатрія: нещодавно одного активіста, який нібито знищив плакати з Зет-символікою і відмовився від зізнання, відправили на місяць на психіатричну експертизу.

Звісно ж Скабєєвій та Соловйову поки що дозволять вільнодумство, а от всі запрошені актори їхніх шоу будуть автоматично на гачку, тому що обговорюючи, як там “на Украінє”, неможливо не згадати про російські війська. Простиє рассіянє всі під ковпаком і поготів.

 

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja