Неправда у заяві так званого речника ОП Аристовича про падіння уламків ракети на будинок у Дніпрі – Без Брехні
Фактчек

Неправда у заяві так званого речника ОП Аристовича про падіння уламків ракети на будинок у Дніпрі

Вчора увечері, коли Україна ще приходила до тями від трагедії у Дніпрі, горе-експерти вже почали поширювати оціночні судження про те, що сталося, за яких умов, що куди летіло.

Один з таких «ікспертів», а саме, так званий радник Офісу Президента в ефірі з Марком Фейгіном на його YouTube-каналі під час розмови запевнив, що ракету над будівлею, де загинули люди, буцімто збило українське ППО. І саме уламки збитої ракети спричинили такі руйнування і загибель людей. http://surl.li/ekoya

Як це не дивно, але схожу або подібну версію вчора ж, як тільки стало відомо про ураження будинку у Дніпрі, почали поширювати російські топ-пропагандисти та купа смітникових телеграм-каналі і сайтів-сміттярок. Про це ми писали детально учора по гарячих слідах, розбираючи ерефські вкиди про трагедію (публікація про це розміщена тут на нашій сторінці у мережі).

 

Крім ефіру, Аристович поширив допис з подібною інформацією і у себе на сторінці у мережі Facebook, що одразу викликалу бурхливу негативну реакцію користувачів.

На меседж Арестовича відреагував і очільник Дніпра Борис Філатов, зазначивши, що СБУ та контррозвідка мають відреагувати на слова Арестовича. http://surl.li/ekozi

Згодом так званий речник поширив пояснювальний допис, зазначивши, що ніхто не звинувачуватиме Україну в тому, що вона нібито збила ракету над житловим будинком, адже шкода від ракети протиповітряної оборони була б набагато менша від шкоди Х-22. Також він закликав не звертати увагу на те, що його слова «підхопили» російські ЗМІ, звинувачуючи Україну в загибелі власних громадян. http://surl.li/ekozu

На цю репліку зауважимо, що це Арестович повторив (або процитував) російських пропагандистів, бо саме вони першими почали поширювати версію про ураження будинку уламками чи то ракети українських ППО чи то уламками їхньої ж ракети. Перші вкиди ерефських сміттярок з’явилися орієнтовно в проміжку 15.45-16:20. Заява ж Аристовича у розмові з Фейгіним пролунала у вечірньому ефірі коли на годинниках вже було за 22-гу годину.

Після опівночі Командування Повітряних сил ЗСУ поширило змістовне спростування подібного вкиду, яке затягнули в український інфопростір горе-експерти. Під спростуванням стоїть конкретна відповідальна особа: Командувач Повітряних Сил ЗСУ генерал-лейтенант Микола ОЛЕЩУК. У заяві зазначено:

«14 січня 2023 року із п’яти дальніх бомбардувальників Ту-22м3 ВКС РФ по території України було випущено п’ять крилатих ракет Х-22. Пуски здійснювались із Курської області та з акваторії Азовського моря.

Одна із ракет Х-22, запущена з району Курської області близько 15 год. 30 хв. 14 січня 2023 року, влучила в багатоповерхівку у м. Дніпро (по вул. Набережна Перемоги). Радіолокаційними засобами виявлено приблизне місце запуску, висота, швидкість польоту. Жодних сумнівів, що це була саме ракета Х-22 – немає.

У Збройних Силах України немає вогневих засобів, здатних збивати даний тип ракет. З початку воєнної агресії росії по території України було випущено понад 210 ракет цього типу. Жодна – не збита засобами протиповітряної оборони. Маса бойової частини Х-22 – близько 950 кг. Максимальна дальність – до 600 км.

При застосуванні із великих відстаней відхилення від цілі може становити сотні метрів. Лише зенітні ракетні комплекси, які у перспективі можуть бути надані Україні західними партнерами (йдеться про такі системи, як Patriot PAC-3 чи SAMP-T), здатні перехоплювати дані повітряні цілі.

Будь ласка, звертайте увагу на офіційні заяви представників Повітряних Сил, МО, ГШ, видів та родів ЗС України і перевіряйте будь-які «гучні» повідомлення, які тиражуються з інших джерел. Інформація – зброя!» http://surl.li/ekpbo

Тож, шановні, робимо відповідні висновки про людей і їх заяви. А головне – орієнтуємося тільки на офіційні заяви наших реальних військових, якщо це стосується військової справи, а незрозумілих осіб, які приписують себе до військових.

 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja