Фейк про постачання збро Тайваню за рахунок допомоги Україні – Без Брехні
Фактчек

Фейк про постачання збро Тайваню за рахунок допомоги Україні

Днями низка українських медіа та експертів поширила інформацію, що пакет військової допомоги США для Тайваню у розмірі $345 мільйонів, про який керівництво Сполучених Штатів оголосило 29 липня, буде наданий за рахунок коштів, які раніше резервувалися за Україною і рамках загального бюджету допомоги Вашингтону нашій країні. http://surl.li/jugyy

Мовляв, це буде зроблено, щоб прискорити процедуру передачі допомоги Тайваню.

Звичайно, що і медіа і експерти побачили в цій інформації «зраду». В той же час слід зауважити, що такий меседж поширило видання Financial Times. http://surl.li/jugys

Проте, американське медіа посилалося у своїй публікації на два анонімних джерела «близьких» до Білого дому.

Однак, як українські медіа та експерти не намагалися розігнати зраду, вкотре підхоплюючи і активно поширюючи інформацію, яка базується на анонімних джерелах (хоч і надрукована у топових західних ЗМІ) – зради не вийшло.

Надвечір 4 серпня (а у США це був ранок) координатор Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі спростував інформацію про зброю для Тайваню за рахунок допомоги України.

За його словами, допомогу Тайваню не включатимуть у запит на новий пакет фінансової допомоги для України. Сенат та Палата представників повинні знайти компроміс і розробити нову версію документа, який могли б схвалити обидві палати Конгресу. Після цього його має підписати президент США Джо Байден.

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja