Лякалки про «небувале накопичення» стратегічної авіації рф – де правда, а де – нагнітання паніки – Без Брехні
Фактчек

Лякалки про «небувале накопичення» стратегічної авіації рф – де правда, а де – нагнітання паніки

Декілька днів поспіль, на тлі загального нагнітання напруги в інформаційному просторі у телеграм каналах ширяться чутки про «небувале накопичення», «велику концентрацію» саме стратегічної авіації рф на одному з аеродромів у Мурманській області. Мовляв це свідчить про підготовку до ну дуже масованого ракетного удару по Україні у період 23-24-25 лютого.

Безумовно, небезпеку применшувати не можна і необхідно дотримуватися всіх рекомендації офіційних уповноважених осіб з приводу безпекових правил у ці дні. Бо ми дійсно маємо справу з непередбачуваним ворогом.

В той же час, варто чітко оперувати фактами, для запобігання власних обґрунтованих дій, поширення панічних настроїв. Тож далі у матеріалі трохи розвіємо чуток, про «небувалу концентрацію».

 

Як ми пам’ятаємо 5 грудня 2022 року були нанесені удари по аеродромам стратегічної авіації у глибині росії – «Енгельс» і «Дягілєво». РФ звинуватила у тому Україну. Проте ми не коментували ситуацію. Але військові аналітики у світі зафіксували факт удару, як наприклад – Інститут вивчення війни. http://surl.li/faiia

Бавовна на «Енгельсі» повторилася ще і 26 грудня. Після цих ударів більша частина стратегічних бомбардувальників «зникла» з «Енгельсу-2» та «Дягілєво».

Бомбардувальники Ту-95 з аеродрому «Енгельс-2» під Саратовом могли перемістити на летовище стратегічної авіації РФ «Оленья» Мурманської області, що на півночі Росії. Про це свідчать супутникові знімки Planet Labs за 21 лютого 2023 року, які є в розпорядженні журналістів «Схем». http://surl.li/faijy

У порівнянні зі знімками за 7 жовтня 2022 року, стратегічних бомбардувальників Ту-95 на аеродромі «Оленья» у лютому 2023-го загалом стало більше на 7. Всього на летовищі нині можна нарахувати одинадцять Ту-95, два Ту-160 та два Іл-78 – це літаки-заправники.

На фото однієї частини аеродрому за 7 жовтня знаходились лише чотири Ту-95 та п’ять Ту-160, другої частини – два Ту-160.

Збільшення у 2023 році кількості бомбардувальників Ту-95 та присутність двох літаків-заправників Іл-78, може свідчити про активне використання аеродрому для майбутніх атак РФ по території України. «Оленья» розташований у 3 рази далі від кордонів України, ніж згаданий «Енгельс-2» під Саратовом.

Також з супутника на аеродромі «Оленья» можна побачити 30 Ту-22, більшість яких знаходиться в північно-західній частині аеродрому. Ці бомбардувальники знаходились там і раніше, але тепер вони розосереджені по летовищу.

«Ту-22 на аеродромі «Оленья» базувались завжди. Про те, що це лише видимість їхнього використання, говорить їхнє положення – деякі борти взагалі знаходяться посеред «рульожних» доріжок аеродрому, блокуючи собою рух. Тобто вони просто імітують активну діяльність, можливо, це для того, щоб стати так званими «фальшивими цілями» для вірогідних атак. А от Ту-95 сюди цілком могли перекинути з «Енгельсу-2» для бойового використання», – пояснив авіаексперт «Інституту постінформаційного суспільства» Анатолій Храпчинський. http://surl.li/faikr

Тобто загалом зараз на аеродромі «Оленья» зосереджено 43 стратегічні бомбардувальники. Але якщо говорити про боєздатність, то з великою вірогідністю можна говорити лише про 13 літаків –  одинадцять Ту-95, два Ту-160. Боєздатність 30-ти більш старіших. Ту-22 – під питанням (частково – так, але далеко не всіх). Тим більше, що розташування їх на аеродромі якраз і ставить під сумнів цей факт.

Якщо розглядати статистику останніх масованих ракетних ударів по Україні, то слід орієнтуватися на літаки Ту-95. Саме вони найчастіше використовуються для таких атак. Так, 10 лютого 2023 року Україну атакували вісім Ту-95 http://surl.li/faitw, 26 січня – шість Ту-95 http://surl.li/faiud. Крайнє використання бомбардувальників Ту-22 сталося 14 січня 2023 року. Тоді сталася трагедія у Дніпрі – ракета Х-22 із бомбардувальника Ту-22м3 влучила у житловий будинок. http://surl.li/faiwx

В той же час, слід звернути увагу, що 23 лютого Керівник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов заявив:  «Давайте так: нічого незвичайного не буде. Звичайні намагання… Планується невеликий ракетний удар. 23-24 – у них дві дати. Повірте мені, ми таке пережили уже більше 20 разів». http://surl.li/faftz

 

 

 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja