Маніпуляції і шахрайство про те, що біженці з України можуть легко заробляти великі гроші в онлайні – Без Брехні
ОдещинаФактчекФактчек-регіон

Маніпуляції і шахрайство про те, що біженці з України можуть легко заробляти великі гроші в онлайні

Українці, які внаслідок повномасштабного російського вторгнення в Україну були вимушені виїхати закордон та зараз перебувають у непростому економічному стані, нерідко натрапляють на пропозиції легкого заробітку від тих, хто пропонує «успішний успіх». Але через заклики «досить сидіти на дивані – заробляй гроші онлайн просто зараз!» біженцям і переселенцям підкидають унікальні та водночас сумнівні пропозиції.

 

Українські біженці у Європі бідують, хоча можуть заробляти гідні гроші. Лише година часу і можна отримати $100 на рахунок легко і без інвестицій. Досить українцям закордоном сидіти на виплатах та працювати в офісі по 12 годин! Заробляти більше $1000 на місяць в онлайн – це дуже просто.

Таку маркетингову маніпуляцію використовують з метою просування онлайн-курсів «по заробітку», а подібні оголошення можна зустріти у соціальних мережах. Проморолики обіцяють легкий і швидкий заробіток чималих грошей без будь-яких капіталовкладень. Автори відео стверджують, що для роботи потрібен лише телефон та кілька вільних годин на день. Проте, якщо перейти за посиланням, виявиться, що ці обіцянки є лише маніпулятивним прийомом для залучення уваги та підняття активності на сторінках.

Справжня мета – так званий «прогрів» аудиторії перед тим, як запропонувати придбати платний курс або навчальну програму. Автори таких інформаційних продуктів намагаються викликати інтерес та довіру глядачів, демонструючи приклади «легких грошей».

На одному з таких відео чоловік розповідає про можливість заробляти 120$ доларів за годину через програму, назву якої обіцяє надати за підписку та коментар «Тест» під його дописом. Однак, після виконання обох умов, в особисті відправляють повідомлення з посиланням на платний курс «Експрес-курс: Як за допомогою 17 відеоуроків та 7 днів вийти на стабільний заробіток в 1000$+ в місяць БЕЗ капіталовкладень». При цьому пропонують наче ексклюзивну і неймовірну знижку: замість 2990 гривень отримати знання можна лише за 399. Зазначимо, що автор курсу не називає обіцяної програми.

Ба більше у своєму проморолику він згадує про Google Opinion Rewards. Цей додаток від компанії Google дійсно дозволяє користувачам заробляти невеликі суми, беручи участь в коротких опитуваннях. У відео згадується, що 90% опитувань випадає на США та Канаду, але не береться до уваги, що ані на території України, ані в низці інших країн цей додаток недоступний. Завантажити його навіть за допомогою VPN неможливо.

«Явне Медіа» звернулися до українських біженців у Європі для того, щоб з’ясувати, чи можуть вони користуватися цим додатком. Ми виявили, що на сьогодні навіть у «давніх мешканців» Іспанії, Італії і Німеччині, які реєстрували обліковий запис Google в Україні, Google Opinion Rewards недоступний. Втім у Швейцарії, що не входить до складу ЄС, його завантажити можна. В цій країні є і можливість проходити опитування, отримуючи додатковий прибуток.

Як бачимо, обіцянки легкого збагачення від засновників подібних курсів лише маніпулюють довірою українців, які знаходяться у скрутному фінансовому становищі.

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання “Явне Медіа” в рамках проекту NDI “Підвищення професійного рівня та можливостей регіональних ЗМІ у протидії російській дезінформації в регіональному медіа-полі” http://surl.li/tqxlo

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja