Маніпуляції про невідому хворобу «Х», пандемію якої нібито очікують найближчим часом – Без Брехні
Фактчек

Маніпуляції про невідому хворобу «Х», пандемію якої нібито очікують найближчим часом

Якщо ви побачили страшні новини про те, що скоро загадкова хвороба «Х» спричинить нову пандемію і купу смертей, то… значить ви прочитали перекручені заголовки офіційної інформації від Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ). А хтось вже почав гуглити симптоми цієї дивної хвороби. Ні, ніякої хвороби «Х» не існує. Про деталі поширення викривленої інформації, щодо «невідомого вірусу» – налі у матеріалі.

 

Отже, хвороби «Х» не існує. А що існує, так це науковий процес, якій має на меті дослідити патогени (мікроби, які можуть спричиняти хвороби), що можуть потенційно (!) стати причиною нової пандемії. Або ні. 

Все почалося з зустрічі, яка відбулася 18 листопада 2023 року. ВООЗ зібрала понад 300 науковців, чиєю задачею було зібрати дані та докази щодо 25 родин вірусів та бактерій. А позначка «хвороба Х» підготовлена для невідомого патогена, який може в теорії спричинити міжнародну епідемію. Експерти рекомендуватимуть список пріоритетних патогенів, які потребують подальших досліджень. Процес включатиме як наукові критерії, так і критерії охорони здоров’я. Також розглянуть критерії, пов’язані з соціально-економічним впливом, доступом до медичної допомоги й рівністю.

Це не перший такий перелік. 

Вперше його створили у 2017 році. Поточний список містить такі хвороби як COVID-19, Кримсько-Конгська геморагічна лихоманка, вірусна хвороба Ебола, Марбурзька хвороба, лихоманка Ласа, Близькосхідний респіраторний синдром (MERS) та важкий гострий респіраторний синдром (SARS), Ніпа та геніпавірусні захворювання, лихоманка Долини Рифт, Зіка та «хвороба X».

«Пріоритизація патогенів та родин вірусів для дослідження й розробки контрзаходів має важливе значення для швидкої та ефективної відповіді на епідемію та/або пандемію. Без значних інвестицій у дослідження та розробку до пандемії COVID-19 було б неможливо розробити безпечні та ефективні вакцини в рекордно короткий термін», — заявив доктор Майкл Раян, виконавчий директор Програми ВООЗ з надзвичайних ситуацій у сфері охорони здоров’я.

ВИСНОВОК

Отож «хвороба Х» — це не хвороба. Це напрямок роботи по виявленню потенційних загроз у майбутньому. І коли нова хвороба з’явиться (а вона рано чи пізно з’явиться), світ зможе зреагувати на неї краще та не допустить високого рівня смертності: http://surl.li/piyos 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja