Маніпуляції пропаганди про вдалий курортний сезон на тимчасово окупованій території Запорізької області – Без Брехні
ФактчекФактчек-регіон

Маніпуляції пропаганди про вдалий курортний сезон на тимчасово окупованій території Запорізької області

Російська пропаганда рекламує узбережжя Азовського моря на тимчасово окупованій території Запорізької області як рай для туристів. На початку літа колабораційна влада в унісон обіцяє місцевим мешканцям все кращий і кращий туристичний сезон. Забувають згадати одне: окупація завдала галузі непоправної шкоди, яку наразі неспроможні виправити жодні “покращення”.

Щоб створити картинку розвитку туристичної галузі, тільки за останні тижні окупанти писали про таке:

  • 120 закладів для розміщення туристів готові прийняти відпочиваючих. Це на 70% більше порівняно із 2023 роком. 4 із закладів нові.

  • Очікують туристичний потік у 100 тис осіб, що на 23% більше, ніж у 2023 році

  • Відновлюється робота аквапарків, дельфінарію і зоопарка

  • Усе це відбувається завдяки підтримці колабораційної та окупаційної влади

Ну а бердянський гауляйтер Сауленко озвучив взагалі космічні цифри. Він стверджує, що цього року тимчасово окупований Бердянськ відвідають аж 500 000 туристів – в першу чергу із так званих ДНР та ЛНР. Що ж відбувається насправді – далі у матеріалі.

 

Чи доводять аргументи колабораційної влади, що туристична галузь на ТОТ Запорізької області розвивається? Ні. Якщо звернутися до цифр, виявиться, що і 100 тисяч, і навіть 500 тисяч відпочивальників – це небагато. Адже до окупації  тільки Бердянськ приймав щороку понад 1 млн відпочивальників. Кирилівку щосезону відвідувало близько 2 млн туристів. 

120 готелів або баз відпочинку на всю тимчасово окуповану частину Запорізької області – теж не надбання. Тільки в одному Бердянську у 2021 році функціонувало 6 санаторіїв та 70 офіційних баз відпочинку.  

Ну а відкриття дельфінарію, аквапарків та зоопарків – це в кращому випадку буде відновлення того, що ледь не було знищене повномасштабною війною, яку розв’язали окупанти. Якщо буде. Поки що ці заклади закриті, пишуть місцеві мешканці.

Усі обіцянки окупаційної влади з високою вірогідністю можуть залишитися нереалізованими – бо і “підтримка” насправді існує лише у повідомленнях пропаганди. За повідомленням медіа “Бердянськ сьогодні”, на зустрічах з окупаційною владою представники курортного бізнесу скаржаться на проблеми. Ідеться про важке оформлення документів, високі податки, знищену курортну інфраструктуру, відсутність логістики, відсутність безпеки для відпочиваючих через військові дії  та бездіяльність місцевих колаборантів. 

Цілком логічно, що представники курортного бізнесу вказують на те, що ніхто не може гарантувати безпеку для відпочиваючих. Адже окупанти використовують Бердянськ і, зокрема, його порт як  один із логістичних хабів для підтримки своїх військових операцій і армії РФ загалом. ЗСУ розвідують,  вишукують саме такі військові цілі і завдають по них ударів. Так, порт у Бердянську обстрілювали у квітнітравні і на початку червня.  Така ситуація аж ніяк не сприяє курортному сезону, який так старанно рекламують окупанти.

Найбільш сумнівне твердження – обіцянка залучити 500 тисяч відпочивальників за рахунок “туристів” з т.зв. ДНР і ЛНР. Крім того, що “республіки” мають свій вихід до Азовського моря, є і ще один фактор. Коментатори скаржаться на завищені ціни на відпочинок на Азовському узбережжі і твердять, що дешевше відпочити в Криму. 

Поки жодних ознак обіцяного туристичного пожвавлення на ТОТ Запорізької області немає. Як свідчать численні роліки в ТікТок та коментарі до них, станом на 1 червня 2024 року місцеві мешканці бачать лише пусті пляжі, а більшість баз відпочинку закрита.

ВИСНОВКИ

  1. Хоча окупаційна влада стверджує, що курорти на тимчасово окупованій частині Запорізької області розвиваються, аналіз обіцянок і фактичного стану речей доводить, що це неправда, а численні тексти про це – маніпулятивні. У них постійно ідеться про покращення порівняно із попереднім роком, але ніколи не згадується, що туристична галузь була майже знищена повномасштабним вторгненням. 
  2. Окупаційна влада називає у якості своїх досягнень збільшення притоку туристів та кількості відкритих туристичних закладів. Насправді навіть запланована окупантами “хвиля туристів” вдесятеро нижча за показники галузі до окупації. Але станом на 1 червня немає і ознак того, що обіцянки колаборантів будуть виконані.

 

Матеріал підготовлено командою видання «Запорізький центр розслідувань» http://surl.li/ulirg

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja