Маніпуляції у статті Bild про те, що США та Німеччина мають план «Б» щодо України: мир в обмін на території – Без Брехні
ЗапоріжжяФактчекФактчек-регіон

Маніпуляції у статті Bild про те, що США та Німеччина мають план «Б» щодо України: мир в обмін на території

24 листопада у німецькій газета Bild вийшла провокаційна публікація від не менш одіозного автора  Юліана Рьопке «Новий секретний план для України». В матеріалі Рьопке по суті транслював один із російських наративів – мовляв, Захід таємно тисне на Україну, щоб посадити її за стіл перемовин із росією і заморозити війну на тій лінії фронту, яка буде зафіксована на той момент.

Таким кроком Байден забезпечує собі другий термін у Білому домі… Публікація наробила галасу – США та Німеччина виступили із спростуванням. Про деталі ситуації – далі у матеріалі.

 

 Німеччина і США спростовують статтю журналіста Bild Юліана Рьопке, в якій він розповідає про нібито “секретний план” з підштовхування України до переговорів із Росією.

 Федеральний уряд Німеччини у відповідь на запит DW заявив, що матеріал Bild не має під собою жодних підстав, а Берлін буде підтримувати Україну «стільки, скільки необхідно для захисту від російської агресії».

«Для федерального уряду зрозуміло: Україна має визначити військові та політичні цілі у своїй оборонній боротьбі проти російської агресії. Тільки Україна може призначити дату початку мирних переговорів», – цитує видання відповідь на свій запит.

Своєю чергою, помічник державного секретаря США у справах Європи та Євразії Джеймс О’Браєн на брифінгу в понеділок сказав, що у Вашингтона немає політики з “підштовхування” Києва до переговорів із Москвою.

«Ми завжди говорили, що це питання має вирішувати Україна», – цитує О’Браєна агенція Reuters.

 Що ж таке написав пан Рьопке, якого і раніше ми викривали на поширенні у своїх публікаціях російських наративів під прикриттям власної думки та псевдоаналітики?

У статті Рьопке говорить про те, що нібито вже існує узгоджена Олафом Шольцем та Джо Байденом стратегії щодо завершення україно-російської війни. Згідно з даними автора, який посилається на анонімне джерело, ця стратегія полягає у замороженні конфлікту на нинішніх рубежах шляхом примусу України до територіальних поступок. Іншими словами, суттю стратегії є формула «мир в обмін на території».

При цьому, важелем впливу на Україну має стати обмеження у наданні їй тієї зброї, яка б дозволяла вести активні й ефективні наступальні дії. Наголос робиться на сприянні зміцненню виключно оборонних спроможностей нашої країни на рівні, достатньому для утримання нинішньої лінії фронту.

Ніяких спроб відкрито переконати керівництво України у необхідності погодитися на перемовини з Москвою щодо припинення воєнних дій при цьому робитися не буде. До висновку стосовно безальтернативності замороження конфлікту українське керівництво, згідно з планом, має дійти самотужки під тиском створених Берліном та Вашингтоном обставин.

 

Матеріал підготовлено фахівцями видання “Запорізький центр розслідувань” в рамках ініціативи Мережа проектів з протидії дезінформації 

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja