Маніпуляції ЗМІ про готовність Байдена вести переговори з Путіним – Без Брехні
Пропаганда-СТОПФактчек

Маніпуляції ЗМІ про готовність Байдена вести переговори з Путіним

Здавалося б неможливо з прямої цитати Байдена «я не маю планів зустрічатися з Путіним» викрутити щось на користь Росії. Але роспропагандистам вдалося. Причому принципові українофобські канали виявилися чеснішими і не брехали, що Байден хоче переговорів. А ось трійця офіційних РІА, ТАСС та Рашатудей намагалися й тут показати, що все залежить від волі Путіна. Найбільше ж засвідчив свій рівень інформпомийки, яка бездумно перепощує все підряд, Соловйов у своєму телеграм-каналі.

Покажемо детально їхні маніпуляції.

Сьогодні Байден з Макорном давали брифінг, де відповідали, між іншим, на питання про можливі переговори з Путіним. Байден наголосив, що єдиний раціональний спосіб завершення війни: щоб Путін забрався з України. Також він однозначно підкреслив, що Україну «здавати» ніхто не збирається, навіть уявити таке неможливо. Щоб пом’якшити ефект від такої жорсткої промови російські ЗМІ вирішили маніпулювати шляхом часткового цитування.

Наприклад, РІА НОВОСТІ зробили ось таку серію послідовних, але взаємозаперечних постів-вирізок з промови Байдена:

20:59 Байден заявил, что его возможные контакты с Путиным состоятся лишь при консультациях с НАТО, не на самостоятельной основе.

20:59 Байден заявил, что не планирует контакты с Путиным в ближайшем будущем.

21:09 Байден заявил, что готов говорить с Путиным, если со стороны РФ будет проявлен интерес к тому, чтобы положить конец конфликту на Украине.

21:19 Запад не будет оказывать давление на Киев, чтобы заставить его начать переговоры с РФ, заявил Макрон после встречи с Байденом.

За такої фрагментарної подачі інформації не передається повний, негативний для Путіна, зміст промови Байдена. Навпаки складається враження , що Байден несамостійний і сам не знає, що хоче.

А Байден насправді чітко сказав, що Путін хворий, як і його війна, від його різанини мирного населення і бомбардувань лікарень, садочків та шкіл – нудить. А далі взагалі висміяв невдалі потуги Путіна стати ще одним Петром І – збирачем земель русскіх, його провальну ідею русского міра і помилкові уявлення, що його зустрічатимуть з хлібом-сіллю в Києві. Звісно ж таке передати РІА НОВОСТІ не могли – це значить дискредитувати Путіна і підписати собі вирок.

ТАСС було обережно-лаконічним в своїй брехні:

21:30 «Байден сообщил, что не намерен в ближайшее время контактировать с Путиным, и заявил, что готов вести переговоры с российским президентом о завершении специальной военной операции РФ на Украине, если тот примет такое решение».

От тільки Байден говорив про війну, а ніяку не «спєцопєрацію». А головна умова перемовин не «якщо Путін ухвалить таке рішення», як брешуть росіяни, а якщо Байден побачить справжню зацікавленість, що Путін вирішив шукати вихід з війни. Але наразі він цього ще не зробив.

Тобто це Байден буде оцінювати, чи готовий Путін до здачі. В такому випадку та лише порадившись з Францією та іншими членами НАТО, він може послухати, що Путін має на увазі. А до того часу абсолютно важливо – підтримувати український народ.

Макрон на це уточнив і наголосив, що “Ми (НАТО) ніколи не будемо закликати українців йти на компроміс, який не буде для них прийнятним…Вони такі сміливі і захищають саме своє життя, свою націю і наші принципи. … Якщо ми хочемо сталого миру, ми повинні поважати українців, щоб вони вирішили момент і умови, в яких вони будуть вести переговори про свою територію і своє майбутнє”.

Отже зрада про  «переговори про Україну без України» скасовується. 

Рашатудей була вже неоригінальною: обмежилася єдиним повідомленням про виступ, та й то брехливим.

21:01 Байден заявил, что готов вести переговоры с Путиным о завершении российской спецоперации на Украине, если тот примет такое решение.

А ось сумнозвісний пропагандист Соловйов показав весь «професіоналізм» і якість каналу. Підтвердилося, що там ніхто з адміністраторів не читає і тим більше не аналізує те, що вони перепрошують нібито від імені Соловйова. Звісно ж оригіналу самої промови Байдена/Макрона вони не дивилися. Тому на каналі підряд перепостили спершу відверту брехню від РТ, що «Байден готовий до перемовин», потім одразу, що «не готовий», слідом – правдивий переклад промови, але від якогось другосортного каналу.

А потім ці пости ще й повидаляли. Щоправда це легко відслідкувати, бо Росія для спецслужб статистики пише все, що публікується в телеграмі.

І зрештою, серед ночі, уже від імені самого Соловйова – знову запустили видалений пост з брехнею про те, що Байден хоче зустрічі, але все нібито залежить від Путіна. Будемо вважати, що це Соловйову допомогли визначитися, яку саме позицію просувати.

Байден натомість говорив зовсім інше:

🔹 єдиний спосіб завершення війни – вийти з України, але Путін цього не робить, хоч і несе колосальні втрати

🔹 Путін прорахувався у всьому: в бажанні бути Петром І, в оцінці сил України і в підтримці місцевих колаборантів

🔹 послухати Путіна на перемовинах можливо лише після того, як буде видно, що віе вирішив здаватися – поки що цього не видно.

🔹 виграш Путіна в війні – неприпустимий

🔹 до того часу (до капітуляції Путіна) задача № 1 – абсолютна військова та економічна підтримка України. 🔹Пришвидшується передача ППО, засобів відновлення енергоструктури, гумдопомога

🔹НАТО не змушуватиме Україну до перемовин  

Висновок:

виступ Байдена був нищивним для авторитета Путіна, НАТО вже вважає, що він програв цю війну, США, Франція та НАТО будуть підтримувати Україну до перемоги, і головне – перемовини можливі лише на умовах України!  

російські ЗМІ спробували пом’якшити або взагалі перекрутити цитати з виступу, щоб виставити Путіна головним в ситуації 

До речі, маніпулювали заголовками і українські ЗМІ, але лише заради кліків.

Ще по темі:

Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja