Маніпуляції ЗМІ про підвищення з 1 січня тарифу на світло – Без Брехні
Фактчек

Маніпуляції ЗМІ про підвищення з 1 січня тарифу на світло

Сьогодні вранці на Економічній правді вийшло інтерв’ю з Костянтином Ущаповським, який керує Комісією з регулювання ринку енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). https://bit.ly/46mQFHA
Між іншим він висловив свою особисту думку щодо “пропозиції для населення з підвищення вартості електрики”. І наші ЗМІ радісно рознесли зраду в маніпулятивних заголовках. Деякі “інтригували” дізнайтеся на скільки і коли підвищать тариф, інші прямо писали вже про 3 гривні за кіловат, треті вже оголосили й дату – з 1 січня невідомого року. На скріншотах можете побачити деякі з прикладів цього хайпу.
 
Міненерго та НКРЕКП поспіхом випустили спростування з заголовком “Підвищення тарифу на електроенергію для населення з 1 січня – НЕ БУДЕ”. В тексті повідомляли, що Ущаповського неправильно зрозуміли і він такого не казав. А “чітка позиція Регулятора полягає в тому, що питання про підвищення тарифів для населення на електроенергію до кінця проходження опалювального періоду наразі не стоїть”.

Пізніше в етері Телемарафону генеральний директор державної компанії “Оператор ринку” Олександр Гавва запевнив: “
Підвищення цін на електроенергію в Україні наразі не обговорюється. Такі перспективи не очікуються й найближчим часом. Підвищення, яке відбулося влітку дозволило компаніям провести необхідні ремонтні роботи. Це дуже важливий результат”.
 
Що ж насправді було в інтерв’ю?
Пан Голова Комісії розповідав, як подаються прем’єру пропозиції щодо підвищення тарифів:
“Я приходжу з пачкою розрахунків і кажу: “Ми розрахували три варіанти. На нашу думку, у цій ситуації з урахуванням усіх чинників ми вважаємо за потрібне запропонувати вам для схвалення такий варіант”.
Журналіст принагідно запитав, якими пан Ущаповський бачить “максимально лояльну до населення пропозицію щодо підвищення вартості електрики”.
На це була наступна відповідь: “Моя особиста думка, що до успішного завершення осінньо-зимового сезону не може бути й мови про підвищення тарифів”.
На питання журналіста, чи значить це, що в найближчі пів року буде без змін, Ущаповський відповів: “Це моя особиста думка. Після цього з 1 січня ми повинні робити розрахунки”.
На питання чи буде підвищення після закінчення ОЗП (2023-2024 – при.редакції) Голова заявив: “Думаю, ми будемо пропонувати якісь рішення, але вони будуть проходити всю процедуру: від громадських обговорень, де ми будемо вислуховувати всі сторони, до ухвалення остаточного рішення.”
Журналіст зажадав хоча б якихось орієнтирів і Костянтин Ущаповський припустив, що якщо робити наступний крок, то він повинен бути виваженим, максимум 15%. Це ми виходимо десь до 3 гривень за кіловат-годину.
 
Ось звідки взялися “3 гривні з 1 січня” з маніпулятивних заголовків. Насправді особиста думка пана Ущаповського: до завершення осінньо-зимового сезону, тобто до весни 2024 року, навіть про пропозицію з підвищення не може бути й мови. А ще є чітка позиція президента, що тарифи підвищувати не на часі, і до неї комісія дослухається (як це було з водою). То ж можна констатувати, що підвищення з 1 січня до 3 гривень скасовується.
Читати статтю
Back to top button
Optimized with PageSpeed Ninja